Vgradna pečica

pa3cija3  

član od: 22.2.2010

sporočila: 7

tema odprta - 15. mar 2010 10:52 | ogledi: 13.890 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

na va s se obračam s prošnjo, da mi poveste katera pečica je v redu, ali imate kakršnekoli izkušnje, na kaj je treba biti pozoren pri izbiri vgradne pečice. urejam stanovanje, in če imate kakršne koli predloge, izkušnje vas prosim da mi jih posredujete. (v zvezi z vsemi gospodinjsimi aparati)

hvala in lep pozdrav

pa3cija3

Ilbis  

član od: 31.1.2010

sporočila: 23

15. mar 2010 11:46

Po dvomesečnem"raziskovanju trga" in finančnem limitu do 1.000€ se odločam med http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhalni_ in http://www.gospodinjski-aparati.si/aparati/artikel/14 V tem cenovnem rangu se piroliza in teleskopska vodila izključujeta in sem se odločila da bi raje imela izvlečna vodila. Gorenjev model nudi za to ceno nekaj več (osebno mi je tudi na pogled lepši) vendar pri ogledu v živo se mi je zdelo, da ima Boscheva pečica bolj kvaliteteno notranjo oblogo. Pri Gorenjevih so bile v vseh trgovinah malo odrgnjene. Razlikujeta se tudi v prostornini vendar sem v trgovini poskusila pekač od Gorenja vstaviti v Boscha in je šlo brez problema. Ilbis

pa3cija3  

član od: 22.2.2010

sporočila: 7

15. mar 2010 13:05

jaz pa sem slišala (govorice pač) da gorenje izdelki nimajo več vrednosti kot so jo imeli nekoč. da po novem gorenje vstavlja tudi kitajske dele v pečice. tako da ne priporočajo gorenja najbolj. drugače pa poglej cene na lovec na cene ali pa ceneje.si ker dobiš to pečico od gorenja za 779€ točno tak model. se izplača. poglej, ker jaz namreč tudi gledam to pečico... lp pa3cija3

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. mar 2010 13:13

Eh, kitajsko, malezijsko, turško... vsi kupujejo vgradne dele pri istih dobaviteljih. Jaz bi vam toplo priporočila pirolizo (ker je RES fajn in priročna stvar) in da si izberete tako pečico, ki ima res dobro izolacijo vrat (hladna vrata), čim manj tipk (po možnosti nobene - da je lažje očistit) in da ima sploh dobro izolacijo, da vam ne bo pregrevala omaric. lp tjas

Ilbis  

član od: 31.1.2010

sporočila: 23

15. mar 2010 13:38

pa3cija3 je napisal/a:
jaz pa sem slišala (govorice pač) da gorenje izdelki nimajo več vrednosti kot so jo imeli nekoč. da po novem gorenje vstavlja tudi kitajske dele v pečice. tako da ne priporočajo gorenja najbolj. drugače pa poglej cene na lovec na cene ali pa ceneje.si ker dobiš to pečico od gorenja za 779€ točno tak model. se izplača. poglej, ker jaz namreč tudi gledam to pečico... lp pa3cija3
95 % sem že odločena, da bom kupila kuhinjo pri GA - gospodinjski aparati in bom tam kupila tudi vso belo tehniko, ker mi bodo dali popust na kuhinjo in na aparate.. Vsekakor se nagibam bolj k nakupnji Boschove. tjas...pri izbiri sem bila pozorna točno na te lastnosti,ki si jih naštela. Razen piroliza, katere se bom pač odrekla Ilbis

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

15. mar 2010 14:17

V Gorenju (Lj., Brnčičeva) sem prejšnji teden kupila pečico za 30 % ceneje, ker sem slučajno naletela na akcijo. No, bolj točno povedano, kupila sem razstavni eksponat, dobila pa povsem novo, še zapakirano pečico. Z možem sva malo tuhtala, kako je s to zadevo, pa sva prišla do zaključka, da verjetno nekaj artiklov ne bodo več izdelovali (v zadnjem katalogu jih ni), ker prihajajo novi modeli, pa se morajo zato "znebiti" starih modelov. Mene to nič ne moti, pečica je imela vse funkcije, ki sem jih želela, to mi je bilo najbolj pomembno. Pa še v življenju nisem pekla v drugi pečici kot v Gorenjevi. Ah, sem malo zašla Hočem reči, da se splača preveriti, morda "odprodaja eksponatov" še traja in se lahko veliko ceneje pride do dobre pečice Moja pečica še čaka, da jo bomo vgradili, saj je kuhinja (skupaj s hišo) še v izgradnji, a sem prav vesela, da mi o tem, katero pečico kupiti, ne bo treba razmišljati

Katja D.

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

16. mar 2010 23:12

od novembra 2009 imam pečico Gorenje BO 8750 AX in sem z njo izredno zadovoljna. Avtomatska nastavitev za preko različnih vrst jedi, omogoča enostavno uporabo. Peka kruha mi v tej pečici vedno uspe. Prednost te pečice je tudi v tem, da zelo hitro doseže željeno temperaturo. Trditev, da Gorenje v svoje aparate vgrajuje dele iz Kitajske je pravilna , vendar to velja tudi za vse ostale evropske proizvajalce. Konkurenca pri proizvodnji gospodinjskih aparatov je tako močna, da lahko npr. tudi Bosh doseže na trgu konkurenčno ceno samo s komponentami iz nizkocenovnih področij (Kitajska, Indija, Turčija...). Gorenje proda na zahtevne evropske aparate vsako leto več kot 2 milijona aparatov, od katerih je prodaja na nemški trg največja. Dvomim, če bi lahko s slabo kvaliteto uspešno prodajali v teh državah?? atic

Ilbis  

član od: 31.1.2010

sporočila: 23

18. mar 2010 8:34

atic... zanima me, če se ti je kaj opraskala po spodnjem emajlu v notranjosti pečice. V dveh trgovinah sem opazila, da so na tem emajlu odrgnine narejene s pekačem. lp, Ilbis

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. jul 2013 16:55

Pozdravljeni!

 

naj nadaljujem kar v tej temi. Mama se je dokončno naredila križ nad svojo pečico in sedaj kupuje novo. Sama ji ne morem kaj pomagati, ker imam Gorenjevo 9000 Al, ji jo ne delajo več, sem pa z njo zelo zadovoljna. Potrebovala bi vgradno pečico (60 cm). Uporabljala jo bo za peko mesa in peciv. Glede čiščenja bi bilo najbolje, da bi imela pirolizo in bi bila brez gumbov (oz. komande na dotik). Teleskopska vodila so tudi zaželjena. Blagovna znamka ni pomembna. cena naj bi bila do 1000€. 

 

Ali je katera v zadnjem času kupovala pečico s podobnimi lastnostmi in je z njo zadovoljna. Hvala in lep pozdrav.

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti