http://213.250.2.219/SUMI-BONBONI?5958964
To je na Vidmu (levi breg Save, dežela Štajerska
), 50 m naprej od Petrolove bencinske zaviješ desno, velika, nova poslovna stavba, ob njej je njihova prodajalna in dobiš sladkarije, ki imajo kakšno nevidno napako v ovoju itd. po smešnih cenah. Preveri, do kdaj je prodajalna odprta.
Ognjič 


Žvečilni gumi s sladkorjem??
Ognjič, a tiste 'cigaretke' še obstajajo? Ker je bila nekje debata, da naj bi otroke spodbujala h kajenju ?!?
Ja, se je vloga žvečilk spremenila: jaz se še vedno spomnim naše zobozdravnice, ki nam je vsakič 'tupila', da ne smemo jesti žvečilnih, ker so slabi za zobe. Potem čez kako leto se je pojavil prvi žvečilni 'brez sladkorja' (a se kdo spomni, kako se mu reče? Jaz sem ga imela prav rada). In sledila je invazija raznih Orbitov ter reklam, kako so žvečilni koristni ...
Atina Ognjič, HVALA!!!!
Atina, ne spomnim se imena tistega prvega, se pa strinjam čisto s tabo
Lee Ann
Bolj mimogrede...
Naj približno ponovim besede mojega osebnega zobozdravnika, ki mi je moral nadomestiti izpadlo plombico:" Žvečilni ne čistijo zobnih oblog, gre zgolj za marketinško potezo.
Še vedno je najbolje z zobno ščetko po kosilu in malici podrgniti po zobeh (ob jutranjem in večernem umivanju), kot pa uporabiti žvečilko.
Te namreč počnejo ravno to, potegnejo zalivke iz zob."
Pa kaj moremo, včasih kakšen žvečilni tako pašeee.
paulinne
Točno to paulinne!!! Točno to!!! To je ta sprememba vloge žvečilk v modernih 'zdravih' časih..
In ravno to bom počela, prec ko nabavim take z ehtes cukrom - žvečila bom spet iz užitka, tiste par sladkih minut, pri tem upala, da mi zalivk ne potegne ven kot bi mi jih sicer lahko tudi kaj drugega, potem pač čimprej z vodo splaknila usta z požirkom vode..
Sej, kaj pa naredimo, ko pojemo tortico ali sladoled
ali kaj drugega sladkega z še več sladkorja kot en čigumi..
Ampak, da se eni taki preprosti, praktični in okusni poslastici z marketingom in ne vem še čem tako vloga spremeni.. Zdravje zob, za čistejši jezik, dlesni, ustno votlino, doza zdravja za ustno votlino, za ostalo telo pa.. Navaden cuker je še vedno zakooon!
Lee Ann
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
