Dober arhitekt

piči  

član od: 11.1.2010

sporočila: 10

tema odprta - 26. jan 2010 9:16 | ogledi: 9.776 | odgovori: 9

živ!

zanima me, če pozna katera/kateri od vas dobrega in poceni arhitekta. letos bova z dragim najbrž začela urejevati mansardo v hiši, zato mislim, da bi bilo dobro slišati tudi kaknasvet s strnai strokovnjaka in kako novo idejo. sem že pogledala po internetu, vendar bi raje vzela koga po priporočilu... Aja - sem iz okolice Ljubljane (Litija)

Poznate koga ?

Prosila bi tudi za kakšno mnenje in izkušnje, če je kdo od vas imel arhitekta za pomoč pri ureditvi stanovanja/hiše. koliko kaj te zadeve stanejo ??? niti sanja se mi ne

Hvala

piči

piči  

član od: 11.1.2010

sporočila: 10

26. jan 2010 9:18

mogoče še to - vem, da je za dobrega arhitekta najbrž potrebno odkartati kar nekaj denarja! za kvaliteto sem pripravljena odšteti nekaj več, vendar vse ima neko mejo - tudi najin proračun nažalost piči

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

26. jan 2010 9:50

Ne bom delala reklame na tej strani, zato ti enega iz Ljubljane toplo priporočam in ti javim na zasebno. mejačka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jan 2010 10:05

piči je napisal/a:
mogoče še to - vem, da je za dobrega arhitekta najbrž potrebno odkartati kar nekaj denarja! za kvaliteto sem pripravljena odšteti nekaj več, vendar vse ima neko mejo - tudi najin proračun nažalost piči

 

Arhitekti imajo svoj cenik, potrjen s strani ustreznega strokovnega združenja oziroma zbornice.

Seveda ima vse svoje meje, te določa naš osebni proračun. In če je nekoliko omejen, to ne pomeni, da smemo podcenjevati delo tistih, ki jih ne zmoremo plačati.

 

Cenik je dostopen tudi po interentu ali pri katerem od društev arhitektov, zato si ga prej poglej, da ne boš potem presenečena. Ker stane tudi ura svetovanja oziroma pogovora, ne samo risanje ozroma izvedba.

Vse to je dobro vedeti in upoštevati, da ne bo kasnejših nesporazumov z arhitketi. Ker kot smo si mi različni, so si tudi oni. Eden je pripravljen svetovati in se pogovoriti tudi brez plačila, spet drugi bo zahteval povrnitev stroškov prevoza da sploh pride blizu ...

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jan 2010 10:33

Vse, kar je rekla mamamia je točno res in ni razloga, da bi tule ponavljala (imava medve foh doma, a ne darling). Bom samo dodala nekaj matematike, da boš lahko ocenila, koliko ta šport stane. Za prenova - v smislu prenova z gradbenim dovoljenjem (kar pomeni premeščanje zidov, na novo postavljanje instalacij in izolacij...) - računamo 1000 EUR/m2 prenovljene površine. Skratka, to je čisto dobro izhodišče za izračun gradbenih in obrtnih stroškov (brez premične opreme, da se razumemo). Projektiranje v tem delu ni vključeno. Strošek projektiranje varira od tega, kak sklop načrtov je potrebno narediti in koliko je potem še arhitekturnega nazdora na sami lokaciji. In "dobro in poceni" ...tega ni. Nihče ni tolikanj bogat, da bi kupoval najcenejše. Vendelina jr.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. jan 2010 8:39

Piči, z izborom arhitekta je podobo kot z izborom oblačil. Vsake oči imajo svojega malarja. Spomnim se zgodbice izpred nekaj let, kot sem kupovala stanovanje. Prodajalka, gospa v 70-ih, je nekajkrat poudarila, da je oprema ja odlična in da jo namerava drago prodati, ker jo je izbrala arhitektka. Tisto stanovanje bi kupila, če bi ga prodajali praznega, ker je bilo res čudovito. Oprema pa ... ne bi o tem. Skratka, tudi arhitekti imajo svoj okus. Dobri znajo začutiti potrebe in želje, zlasti pa stil naročnika. Ni pa nujno. Nekje sem prebrala (morda prav na teh straneh), da če ti stil oblačenja arhitekta ni všeč, potem se nikar ne odloči zanj. Če imaš možnost videti kakšno stanovanje, ki si ga je zamislil arhitekt, si ga oglej. Če ti je všeč, se odloči zanj. Lažje je, če ti bo arhitekt pripravil samo razporeditev prostorov in razmestitev opreme. Če namerava sodelovati tudi pri opremi, potem zelo premisli, koga boš izbrala. Nam je načrt napravila prijateljica, ki ima super ideje glede razporeditve prostorov. Prenavljali smo staro hišo, od katere je ostala samo lupina. Opravila je super delo. Barv in notranje opreme ji nisem zaupala, ker dela "sterilna" stanovanja. Dizajnerska, pa tudi precej hladna. mimika

piči  

član od: 11.1.2010

sporočila: 10

3. feb 2010 8:39

hvala vsem za odgovore in pomoč... Potrebovala bi ga samo za razporeditev prostorov in opreme, kako idejo o strešnih oknih, svetlobi v prostorih, itd... mogoče mu pade na pamet kaj - ( sigurno bi mu ! ), kar meni v nobenem primeru nebi. Ker imam tudi sama doma "foh", bova veliko postorila sama - kar se tiče slikopleskarstva, gips plat, parketa/laminata,... mislim, da bova že tu kar nekaj prihranila. Hvala vsem še enkrat piči

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

3. feb 2010 9:13

Piči, če te prav razumem, potrebuješ samo idejo oz. namig, potem bi že sama stvari naprej peljala? Ni trapasto, če greš v trgovine s pohištvom, kar tako, pogledat kaj imajo in tam dobiš ideje, ali pa kakšne revije (naslovov žal ne vem). Sama sem tako najlažje opremljala prostore. lp! Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2010 9:40

Potrebovala bi ga samo za razporeditev prostorov in opreme, kako idejo o strešnih oknih, svetlobi v prostorih, itd... mogoče mu pade na pamet kaj - ( sigurno bi mu ! ), kar meni v nobenem primeru nebi.

 

Saj to je tudi osnovno delo ahitektov, ki se ukvarjajo z notranjo opremo, seveda pa ima tudi tak nasvet svojo ceno. Razen če ti gre kdo čisto prijateljsko na roko, pa ti to naredi iz dobre volje...

 

Sicer pa nasvet od moycee, da prekrižariš trgovine s pohištvom, sploh ni slab, se ti kakšna ideja res mimo grede utrne. Ubereš pač sistem, da nekaj vidiš in že veš, kako to umestiti v prostor.

 

Kakorkoli, uspešno prenovo želim.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti