Pljučnica

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 14. jan 2010 13:59 | ogledi: 30.773 | odgovori: 29

Fant je zbolel za pljučnico. Poleg antibiotikov, ki jih je dobil od zdravnika, mu dajem še sok rdeče pese ter sok brusnic in pa sok iztisnjenih pomaranč, od sadja mandarine, kivi, kuham čaj iz bezga, juha je nujno ob kosilu in večerji ter 3x na dan vzame apisirup za kašelj.

A ve še kdo, kaj bi pomagalo da bi čimprej to prebolel?

Naj še povem da samo počiva, tekočine spije ogromno, ustane pa samo ko je kosilo oz večerja. Ni brez apetita, tako da kar poje.

LP

mina20

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. jan 2010 14:20

Mislim da že veliko narediš.samo pljučnica rabi svoj "čas".Samo tako naprej. golubić

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. jan 2010 14:22

Da bo le ogromno počival...pa čimdlje naj bo doma in naj še nekaj časa ne počne težkih fizičnih del,ker v nasprotnem se bo čez mesec ali dva samo sesul. Jaz sme lani maja prebolevala svojo 7. pljučnico in ker je bilo v šoli tako katastrofalno,da ni bilo šans da bi bila doma 1 mesce,sem šla po tednu in pol nazaj v šolo. Zdaj ob vsakem večjem naporu takoj dobim vročino,in padem dol. Nimam moči za nič...dejansko se nisem pobrala in ob trenutni mononukleozi zgledam kot povožen maček. Tako da glej,da bo le čim več počival. pa veliko ljubezni pa bo vse ok Roncolino

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

14. jan 2010 14:23

Mislim,da si mu postregla že vsem.Tako,da skoraj ni kaj dodati razen mogoče limone in meda. Sicer,ko je pred leti moj mož imel pljučnico je imel tudi antibiotike zdravnik pa je za izkašljevanje priporočal fluimukan prašek ,ki se ga da v čaj.Drugače pa razen juhe in nekaj sadja prvih 10 dni ,ni spravil v sebe skoraj nič drugega. Najboljši je res počitek in pa tekočina kriznana

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. jan 2010 14:39

Vnetje pljuč....... S terapijo podkrepljeni ukrepi samopomoči: -apsoluten počitek v postelji,opustite kajenje; -mlačne polne vodne kopeli z dodatki,ki pospešujejo dihanje:evkaliptus,žajbelj,timijan,borove iglice; -čaji:izvrsten učinek ima hrenov čaj,ki ga lahko sami pripravite(20-30g korenin v litru hladne vode namakate 12 ur);nadalje slezova korenina ,ozkolistni trpotec ,timijan ,pljučnik in lapuh; -eretična olja :za inhalacijo(borovih iglic,lovorja)večkrat na dan ali za masažo prsi(evkaliptovo); -za znižanje vročine:obloge gorčice ali hrena na prsi;sadni kis -umivanje zgornjega dela telesa. iz knjige:Tisoč in eno domače zdravilo golubić

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jan 2010 14:43

Tudi ingverjev čaj pomaga. Srečno. RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2010 14:43

Pri pljučnici se človek sestavlja nazaj med 3 do 6 tednov. Ne gre hitreje. V bistvu frustrirajoče počasi, zlasti, ker zdrav človek ni vajen sebe v bolni izvedbi. Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. jan 2010 20:02

Inhalacije- v bistvu kakšne odišavljene zadeve zdravniki odsvetujejo-vsaj nam so jih. Fiziološka rastopina ali če sama skuhaš slano vodo in to inhalira. Drugače pa kot so ti že zgoraj svetovali.

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

15. jan 2010 8:12

Mina20, mislim, da že zdaj storiš ogromno. Sicer pa je moj mož zbolel za pljučnico 2x do 3x na leto in poleg antibiotikov je vedno pil šumeče tablete Prospan (zdravnica mu je odsvetovala oni prašek za izkašljevanje, ker je pač diabetik - ko bi vedela, kak se baše s sladkarijami, bi jo vrglo). Sicer pa se je potem tudi cepil in od takrat ni več zbolel za pljučnico. Lp od R.

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

15. jan 2010 9:05

Po užitju antibiotika mogoče kakšen jogurt za nevtralizacijo želodca... LP. francis

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

15. jan 2010 9:23

Ok, jaz sem pa nekje slišala, da se ob antibiotiku ali takoj po njegovem zaužitju ne sme uživati mleka in mlečnih izdelkov, ker naj bi to zmanjšalo učinek antibiotika...me pa zanima, če je to res - mogoče bove katera iz zdravstvene stroke. Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti