Novost na kulslo: priporočila pri receptih

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. feb 2010 17:51

Ne, bolj me je skrbelo kot kaj drugega. Edino če samo pluskom dela...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. feb 2010 18:00

Mogoče smo pri priporočanju ne samo leni, ampak tudi malček bojazljivi.

Recimo: meni ta kombinacija paše, drugim bo izpadla neumna.  Sploh za povezave pri receptih, ki niso naši in jih tudi še nismo preizkusili.

Ali pa recimo pri sladicah - pojma nimam, kaj bi tam napisala. Morda kakšno pijačo, vendar je treba biti za to biti že dober poznavalec.   

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. feb 2010 19:04

Cila... Zamišljeno je bilo (kar se sicer ne uresničuje, saj veš da se vse želje ne uresničijo) je bilo, da bo to neka MASOVNA storitev. Torej nekaj, kar se bo priporočalo 100 na uro. Ker v tem je smisel tega. Jasno je, da je tvoje priporočilo ZATE DOBRO. Morda za druge ni. Ampak saj to ni tekma, da mora biti vsem všeč. Če je velikemu številu drugih všeč, potem se pač strinjajo s teboj. In si bolj pri vrhu (sortira se po št. ljudi, ki se strinjajo). Tako dobimo pri vrhu tista priporočila, ki so všeč MNOŽICI ljudi, bolj spodaj so pa bolj eksotična, da jih tako imenujem, priporočila. Ne ena ne druga niso slaba ali napačna. Tu ni prav in narobe.

Tudi priporočati tuj recept k tujemu ali svojemu - ZAKAJ PA NE? Saj tudi ko bodo narejeni klasični jedilniki jih boste sestavljale iz tujin, ne le svojih receptov. Saj tu ni tuje in lastno, saj je vse naše a ne, to so naši skupni recepti.

Imaš pa prav, tudi sam sem računal da bo manj priporočil k sladicam ali solatam. Največ seveda k glavnim jedem. Ampak nisem želel omejevati stroja z neko rigidnostjo. Zakaj pa ne bi priporočili solate in sladice skupaj, če nam je bilo všeč?

Tako da kaj pogumno... Šele VELIKO priporočil bo to naredilo učinkovito orodje. In seveda, lažje je klikati na "se strinjam" kot dodati nekaj novega. Zato je tisti, ki si je spomnil v seznamu napisan prvi  

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. feb 2010 20:13

meni je tole všeč, nekaj sem jih že predlagala. sistem razumem, in bi mogoče vseeno uvedli obojsetransko priporočanje, glede na to, da ni nekega velikega navala na predlaganje.. saj če ne paše, bo zdrknilo na rep. u bistvu pa se še vedno ne spomnim recepta, kjer ne bi pasalo objestransko .. bannanna_v_slo ;)

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. feb 2010 20:18

Spet naredila par poskusov. Je kar težko.  Če je recimo glavna jed mastna, bi dala  zraven nekaj kalorično revnega, (recimo: ocvrte sardele + nezabeljen krompir v kosih; bogat golaž + nezabeljeni špageti) takih receptov pa skoraj ni, ker so preveč enostavni.  Ampak, saj bo - počasi se daleč pride  .

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. feb 2010 20:19

bannanna: Ne da se... sprememba kode bi bila prevelika, sistem za jemanje, brisanje in računanje bi bilo treba narediti na novo. In bi se podrlo kar je do zdaj gor. Skratka, sam način kako je narejeno, ne omogoča da to na hitro spremenim. Zato vztrajam na enosmernih priporočilih ;-)

Je pa res da je sistem nekaj novega. Česa podobnega nisem videl na nobeni kulinarični strani, tuji ali domači. Je plod "slovenske pameti" ;-)

Cila: Si pa ZELO pridna za priporočanje zdajle ;-)

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. feb 2010 20:28

ajaa, to je pol to, jaz pa tuhtam kateri recept ne gre obratno . hihi. bannanna_v_slo ;)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. feb 2010 21:07

Smo takrat razmišljali kako narediti in so bili razlogi proti dvosmernemu sistemu. Saj ni da kaj ne paše, ampak pijači redko priporočimo gl. jed, glavni jedi pa priporočimo pijačo. Tudi sladico je nekako bolj logično priporočiti k določenemu obroku kot obratno.

Potem so tudi rekli, da je najbolje da je KONTROLIRANo od vas, ne da se nekaj obratno samo postavlja, ampak da ima tisti, ki priporoča, neko kontrolo nad vsem.

Vidim pa, da se doda precej priporočil, če tale tema odplava na vrh ;-)

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2010 21:08

Uporabi buciko, jernej.......

rimljanka - moderatorka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. feb 2010 21:48

bannanna je napisal/a:
meni je tole všeč, nekaj sem jih že predlagala. sistem razumem, in bi mogoče vseeno uvedli obojsetransko priporočanje, glede na to, da ni nekega velikega navala na predlaganje.. saj če ne paše, bo zdrknilo na rep. u bistvu pa se še vedno ne spomnim recepta, kjer ne bi pasalo objestransko .. bannanna_v_slo ;)

 

Obojestransko gre tudi ročno  enostavno in hitro: ko opravimo priporočilo pri enem receptu, se priporočeni izpiše z rdečim tiskom. Na klik vanj se odpre in lahko kontra povezavo dopišemo še tam - dve muhi na en mah  .

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti