Zaposlitev v kc

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 15. dec 2009 19:08 | ogledi: 11.689 | odgovori: 18

ali mogoče pozna katera delo strežnice v KC, delavnik, plača in še kaj...

Hvala,

anitram1

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. dec 2009 22:20

Ti pa imaš enih zanimanj...pred kratkim računovodstvo in osnovna sredstva, zdaj zdravstvo. Najbrž pa ni treba kaj dosti razmišljat o delovnem času strežnice in ostalega zdravstvenega osebja v bolnišnicah. Jasno, da delajo petke in svetke, saj vendar bolniki popoldne in čez vikend ne gredo domov. Delavci v javnem sektorju so razporejeni v plačilne razrede, kjer vidiš izhodiščno plačo brez dodatkov na nočno delo, nedeljsko delo, delo ob praznikih...Te razrede najdeš tudi npr. na pristojnem sindikatu, v tvojem primeru bi to lahko bil Fides. Ognjič

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

16. dec 2009 8:01

strežnice spadaja v "J" skupino in v bolnišnicah sodijo pod sindikat zdravstva in socialnega varstva. FIDES je rezerviran samo za belo kasto (bele halje). plača je cca minimalna in odvisno od delovne dobe pa popoldan, vikendi, prazniki, tam od oka cca 750 eur (s prehrano), kaj več pa skoraj ne. laik laik

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

9. feb 2011 17:40

Zanima me kakšno delo opravlja strežnica in kakšno varuhinja v zavodu, kakšna je razlika pri delu in nalogah. Pa tudi o plači, delovnik, je tudi kakšna razlika?? onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš. Sporočilo je spremenil(a) onaon dne 09. 2011 17:41

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. feb 2011 21:19

onaon je napisal/a:
Zanima me kakšno delo opravlja strežnica in kakšno varuhinja v zavodu, kakšna je razlika pri delu in nalogah. Pa tudi o plači, delovnik, je tudi kakšna razlika??




onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

Sporočilo je spremenil(a) onaon dne 09. 2011 17:41

 

Glede na zadnji stavek: pokliči v ustrezen zavod in vprašaj. Zmoreš, samo poskusi.

Mamamia

 

mamamia

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

10. feb 2011 10:55

[citat=--onaon--]Zanima me kakšno delo opravlja strežnica in kakšno varuhinja v zavodu, kakšna je razlika pri delu in nalogah. Pa tudi o plači, delovnik, je tudi kakšna razlika?? To vprašanje sem postavila bolj "pravokativno", glede na to , da večkrat gledam oglase za zaposlitev in me večkrat zmoti kaj je napisano pod delovne naloge, zato se pa tudi sprašujem kdo, je kaj, ali čistilka, ali strežnica ali varuhinja. Glede, da gre za javne zavode, naj bi bilo to točno določeno, vsaj ob podpisu plačnih razredov se je to kao točno evedentiralo. A resnica je verjetno drugačna. Vsaj po razpisu sodeč. Mogoče, pa bo katera iz prve roke , kaj več povedala o tem. onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. feb 2011 12:20

Tole ni čisto nobena provokacija, to je tista iz brigo moja, pređi na drugog, ozrioma, zakaj bi jaz iskala, če grem pa lahko na kul.slo in tam bo zanesljivo ena namesto mene poguglala zadevo.

Navodila za lovljenje ribe v tem primeru izgledajo takole:

Osnovni opisi opravil različnih poklicev so navedeni na spletni strani ministrstva za delo, če greš na povezave bodisi ZRSZ ali pa ESS.Gov. Kjer lepo piše, kakšna je razlika med opravili poklicev, ki te zanimajo.

 

Druga pesem je pa seveda to, da obstaja skupina skeptikov, ki po definiciji ne verjame nobeni stvari, ki je uradno zapisana in objavljena in vedno misli, da je resnica nekje drugje in da je tisto, kar je napisano skrajno subjektvino in pod nickom vedno bolj resnično in očiščeno vsakršnje zamere, pristranskosti in selektivnega spomina in zategadelj   pravšnje in boljše od tistega, kar je zapisano uradno.

Vendelina jr.

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

10. feb 2011 12:29

Vendelina jr.

kakšno temo pa lahko tudi preskočiš!

 

anitram1

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. feb 2011 12:39

Mogoče se javi kakšna iz KC bo bolj iz prve roke.

Tole pa je iz druge roke.

Strežnica ponavadi počisti sobe in ostale prostore.Odnaša in prinaša papirje,izvide,skratka je neke vrste kurirka.

Na raznorazna slikanja in dodatne preiskave vozi paciente,pacientke.

Velikokrat prinaša malico ostalim zaposlenim.

Ima pa tudi delo gospodinje ,kot je kuhanje čaja ....

Skratka je nekako deklica za vse.

In seveda je od oddelka do oddelka različno razporejeno njihovo delo in funkcija.

Kakšen OD imajo ne vem,ampak ponavadi dobijo izplačilo desetege v mesecu.

Tole je res iz druge roke,oziroma poročilo iz postelje iz KC.

 

lp

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2011 12:53

anitram1 je napisal/a:

Vendelina jr.

kakšno temo pa lahko tudi preskočiš!

 



anitram1

 

Zakaj naj jo preskoči? Zato, ker nastavi ogledalo?

V tej zadevi ima Vendy popolnoma prav.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti