Dodajanju moke med valjanjem se jaz izognem tako, da valjam plast testa med dvema polama velike prozorne polivinilne vrečke (največje od tistih, ki so namenjene zamrzovanju), ki jo prerežem tako, da se drži skupaj samo še na eni stranici.
Pomembno je tudi, da je podlaga in prostor med pripravo čim bolj mrzel, da se testo ne prevec segreje in posledicno razpacka; ko bom velika, bom imela v ta namen brušeno kamnito (menda mora biti marmorna) ploščo.
Miklavž
Proxima, dovolj dobra bo tudi granitna (plošča) ali pa taka iz našega kraškega apnenca (zdej malo lobiram, seveda - saj tudi jaz je še nimam, čeprav sem "pri koritu")![]()
, na fino pobrušena in polirana. Piši Miklavžu drugo leto![]()
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
