Kupujem novi vok

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

13. feb 2015 12:32

Hehe, tole izgleda krasno. Bo treba sedaj še štedilnik zamenjat:) iz kakšnega materiala je pa vok na sliki?

 

_čebelica_

cedevita  

član od: 23.2.2008

sporočila: 52

11. nov 2015 19:22

Sporočam, da sem tudi jaz nabavila vok. Kupila sem litoželeznega, brez premazov, premer približno 32 cm. Primeren tudi za indukcijo. Nisem hotela teh modernih variant, ampak sem želela pavo težko posodo brez nekih premazov, ki jih potem pojemo v hrani. Meni osebno je noro všeč, ampak verjamem, da ta način kuhanja ni za vsakega. Moja mama je strašno skeptično gledala, čeprav ji je hrana potem bila zelo všeč. 

Na internetu sem našla navodila za "obdelavo" pred prvo uporabo. Najprej ga v pečici samo segrejete (par min na 200 stopinjah), potem z brisačko na tanko namažete z maščobo (npr. olivno olje, kokosova maščoba) in vrnete v pečico za pol ure. Tako se naredi plast, da se potem hrana ne prijema. 

Po uporabi voka potem ne čistite s pomivalnim sredstvom, ampak očistite tako, da v njem zavrete vodo in s kuhalnico počistite tisto, kar se je prijelo, in obrišete z brisačko ali servieto. 

 

cedevita

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

12. nov 2015 11:32

Ne vem, če sem prav razumela:

cedevita je napisal/a:

... sem želela pavo težko posodo ...
cedevita

Pravi azijski vok ne spada v kategorijo težkih posod.

 

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. nov 2015 12:43

Ne, ne spada,ampak se v litoželeznem super dela. Tako da je meni vseeno, ali je pravi azijski ali ne, dokler mi služi po mojih predstavah.

Sonja

voro  

član od: 22.6.2007

sporočila: 9

29. jan 2016 11:20

Cedevita, kje si nabavila litoželezen vok?

voro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti