Praznično pecivo 2009

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. dec 2009 12:29

Marcipan lahko vgneteš v vsako piškotno testo, za nameček lahko dodaš še malo nugata.

Torej narediš piškotno testo iz 400 g moke, 250 g masla, 100 g sladkorja in 200 g marcipana,  dodaš še malo sladke smetane in dva rumenjaka, oblikuješ piškote in jih spečeš (175 do 180 stopinj, osem do deset minut; vsekakor naj bodo še malo mehki, ko jih vzameš iz pečice, ker se na zraku še malo posušijo in so potem ravno prav prhki in slastni).

Lahko daš v testo samo polovico marcipana. Drugo polovico zgneteš z malo saldkorja v prahu in nekaj kapljicami tekočine (pomarančni sok, liker, kava...), razvaljaš in izrežeš z enakimi modelčki kot so piškoti. Marcipanove okraske nalepiš na piškote z nugatom, čokoaldo, marmelado ... kar imaš pač pri roki, in okrasiš s temno ali svetlo čokolado (ali z obema, delaš čičke čačke).

 

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11984 - to je v bazi receptov .

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2009 12:35

Zelda, totalno enostavno je tudi to, da narediš mandljeve rogljičke. Izhajaš iz recepta za orehove rogljičke. S tem da mlete orehe zamenjaš z mletimi mandlji. Namesto 20 dag masla daš 10 dag masla in ves marcipan. Maslo malo segreješ, potem dodaš marcipan in ga malo razmešaš v toplem maslu, v to pol-tekočo-pol-trdno maso vmešaš mlete mandlje, potem pa zadevo gostiš z moko in še malo lepiš vse skupaj z amaretom. Bolj enostavno se pa skoraj ne da. Vendelina jr.

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

21. dec 2009 13:26

Ursula, tvoja nesreča z medenjaki me je pa res nasmejala. Si kar predstavljam, kako je vse skupaj zgledalo. Tudi sama sem kaj podobnega že doživela. Še veliko veselja s peko naprej. Sicer pa ste tukaj take mojstrice in mojstri, da se mi kar rola ob pogledih na slike. Res čudovito. Berem forum v nadaljevanjih in uživam ter vas občudujem. silven Sporočilo je spremenil(a) silven dne 21.dec 2009 13:29

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. dec 2009 15:00

V soboto zaključena glavnina peke. nastajali so piškoti kar tako, po trenutnem navdihu, in so izpadli super. Fotke sledijo. Pekle smo tri, od petih popoldan do desetih zvečer, razšle smo se ob pol štirih zjutraj, ker sta vmes dva od treh mož prisedla k mizi, pa še en par "padalcev" je prisedel, nihče ni prišel praznih rok in zjutraj sem potem na skrivaj, da sosednje ne vidijo, v košari nesla prazne steklenice od penin, rdečega vina in od belega vina v smeti ....

Potem sem pa v nedeljo popoldan nekaj spekla, akr tako...

 

Mamamia

mamamia

noni  

član od: 15.12.2009

sporočila: 11

21. dec 2009 15:48

Sem čista novinka v Kulinarični Sloveniji. V komentarjih sem zasledila, da za začetnike peke piškotov priporočate preproste piškote! Bom probala ... noni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. dec 2009 16:05

noni je napisal/a:
Sem čista novinka v Kulinarični Sloveniji. V komentarjih sem zasledila, da za začetnike peke piškotov priporočate preproste piškote! Bom probala ...noni

 

Ti kar, pa brez strahu. 400 g moke, 25 dag masla, dva ali tri rumenjake, 100 do 150 g sladkorja (jaz sem ga v ene pozabila dodatz, pa nihč eni niti opazil ...), mali vanilijevega saldkorja ali arome, limonina lupinica... sladka smetana tudi lepo "sede" v testo.

 

Potem pa ko enkrat vidiš, kako preprosto je to, ti bodo ideje kar same od sebe navrele. Sploh, ko začneš krasiti in odkriješ čar sladkornega ledu, barvanja le-tega, pa perlice itd, saj mora biti za božič vse malo kičasto ... Dobrodošla med nami.

Mamamia

mamamia

noni  

član od: 15.12.2009

sporočila: 11

21. dec 2009 16:12

Hvala za dobrodošlico mamamia! Kje pa dobiš recepte za krašenje, barvanje ..... piškotov. noni

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

21. dec 2009 16:46

noni je napisal/a:
Hvala za dobrodošlico mamamia! Kje pa dobiš recepte za krašenje, barvanje ..... piškotov. noni
noni, le pogumno se loti preprostih piškotov, ki sem jih dala v bazo. Tukaj imaš še nekaj primerov krašenja. Če pa ti ne bo šlo pa se lahko javiš na ZS. Srečno pri peki. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

21. dec 2009 18:39

Katka lopatka, hvala. Bojo že kar danes na vrsti Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti