Vloga za znižano plačilo vrtca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. jan 2012 13:26

Merjinaa je napisal/a:

Mene pa zanima ali ste dobile kako potrdilo, ko ste oddale vlogo. Meni so vlogo po hitrem postopku vzeli, vprašali če imam kake priloge in to je bilo to. Bila je namreč nepopisna gužva, saj so nosili vloge za vse kar je možno.

LP


Merjinaa

 

Jaz sem potrdilo dobila.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. jan 2012 13:28

Pri izpolnjevanju so mi pojasnili, da da se vpiše le varianta življenjskega zavarovanja, ki ga je mogoče prekiniti ter denar dvigniti. Ne vpisuje pa se t.i. rentnih in podobnih življenjskih zavarovanj, ki ne bodo izplačani v tekočem letu.

tulka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jan 2012 13:42

Če je to res, kar je napisala Tulka, potem je to krivica do vseh, ki pošteno plačujejo svoje stroške. A to pomeni, da lahko jaz od svoje plače vsak mesec dam 1000 evrov v zavarovanje, ki ga bom dobila v celoti z obrestmi nazaj čez X let, ampak ker zdaj tega denarja pač nimam, ker sem ga dala v zavarovanje, lahko zahtevam socialno pomoč, ker sem revež - ali kaj????  Saj potem pa ni čudno, če naše javne finance vrag jemlje. 

Sonja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

6. jan 2012 15:40

limnol je napisal/a:

Če je to res, kar je napisala Tulka, potem je to krivica do vseh, ki pošteno plačujejo svoje stroške. A to pomeni, da lahko jaz od svoje plače vsak mesec dam 1000 evrov v zavarovanje, ki ga bom dobila v celoti z obrestmi nazaj čez X let, ampak ker zdaj tega denarja pač nimam, ker sem ga dala v zavarovanje, lahko zahtevam socialno pomoč, ker sem revež - ali kaj????  Saj potem pa ni čudno, če naše javne finance vrag jemlje. 



Sonja

Kolikor jaz razumem, se življenjsko zavarovanje ne šteje med stroške, ampak med premoženje. Saj je to v končni fazi isto, kot nepremičnina. Če lahko šparaš, da boš enkrat vzel cel kup ven (ali pa, da bodo potomci profitirali, če se ti kaj zgodi..), potem pač nisi socialno ogrožen, a ne? Čeprav ne vem, zakaj se morajo res na čisto vse obesit, kar človek sebi trga.

Kot mi tudi ni jasno, zakaj moram od denarja, ki ga zaslužim, od njega pošteno plačam davek in ga nalagam v banko, potem še enkrat plačat davek, če je preveč obresti...

čoko

KulAnon  

član od: 2.8.2013

sporočila: 1

2. avg 2013 11:37

Pozdravljeni,

 

pri debati o življenjskem zavarovanju bi dodala odgovor na moje vprašanje MDDSZ, in sicer me je zanimalo kako se upošteva (enkratno, ne renta) izplačilo življenskega zavarovanja, npr. po 10 letih rednih mesečnih vplačil (najbolj klasično in zelo pogosta oblika življ.zavarovanja).

 

Odgovor je, da se upošteva kot premoženje v letu izplačila, upošteva se fiktivni prihodek izračunan z uradno določenim odstotkom (ki se določa letno), ki se uporablja tudi pri upoštevanju ostalega premoženja (nepremičnine, denarne vloge na banki itd).

 

Upam, da se bo to počelo tudi v praksi, ker drugače bo to vsaj podvajanje dohodkov iz plače in skrajni čas za uradno vprašanje na Min. za finance ali kam drugam.

 

Če ima kdo od vas drugačne informacije ali konkretne izkušnje, prosim za odgovore...

 

KulAnon

KulAnon

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti