Smrad iz odtoka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

tema odprta - 25. sep 2009 16:57 | ogledi: 38.579 | odgovori: 15

Živjo, potrebujem nasvet. Na lepem nam je začelo smrdeti iz odtokov v kopalnici. Smrdi iz banje, umivalnika in tiste luknje v tleh. Vonja ne poznam, ni po greznici, ampak je zelo neprijeten. Smrdi pa samo v kopalnici - kuhinjski odtoki so ok. Zlivala sem že kis in vrelo vodo, čistilo za WC, varekino (ne smejte se, ampak to je najmočnejše čistilo, ki ga imam doma), pa nič ne zaleže. Zdaj sem zamašila odtoke, ampak to je zasilna rešitev, poleg tega iz tiste talne luknje še vedno zaudarja. Prvič se mi je zgodilo kaj takega in ne vem niti, kaj bi lahko bil vzrok. Vesela bom vsakega nasveta.

Hvala že vnaprej.

RadaJem

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. sep 2009 17:39

Ali voda normalno odteka ali se dalj časa zadržuje v kopalni kadi oz. umivalniku? Tista luknja v tleh je sifon - če ga nisi dalj časa očistila, se je verjetno v njem nabrala umazanija - lasje, ostanki milnice se znajo sprijet v prav nagravžno kepo in potem lahko zaudarja, po moje. Odpreš sifon in sčistiš - ročno, seveda, pomagaš si s kako palčko, ki jo potem flikneš stran. Nato v vse odtoke, pa tudi v sifon, vsuješ malo sode bikarbone in splakneš z vodo - bodo kot novi.

lp

cervus

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. sep 2009 17:57

Hvala, elaphus. Jaz, bukselj, sem mislila, da je sifon tista zavita cev pod umivalnikom. Sčistila sem lijak, ki je pod mrežico. Imel je eno tako črno oblogo, možno, da je res to smrdelo. Koliko pa naj dam sode bikarbone? Jaz poznam samo tisti mali modri paketek. Bo to dovolj? Če ne, kje se kupi večja količina sode bikarbone? Hvala! RadaJem

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. sep 2009 18:30

Bojim se, da je soda bikarbon premal, kupi s trgovini nekaj ( ne vem kako se mu reče, a je morda cevosan, proizvaja TKI Hrastnik ) prav za te namene ( čiščenje odtokov ).

Evo našel:

http://tki-hrastnik.com/slo/index.php?id

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 25. 2009 18:32

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

25. sep 2009 20:12

V sifonu na tleh mora biti vedno voda. Nalij notri vodo in ne bo smrdelo :D Zdenka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. sep 2009 20:34

Nalila Cevosan, ne smrdi več, juhu. Hvala vsem. RadaJem

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. sep 2009 21:03

RadaJem, nisi noben bukselj, si imela prav, sifon je tudi tista zavita cev pod umivalnikom. Vsaki taki zaviti cevi se reče sifon in, ker je taka tudi tam v tleh (vsaj mislim, da je), jaz tudi tistemu rečem sifon. In ker ima v kolenu vodo, ne pridejo neprijetne vonjave iz greznice nazaj v kopalnico. Tudi WC školjka ima sifon. In sifon rečejo tudi tako zavitim rovom, napolnjenim z vodo, v podzemnih jamah (to pa ni zato, da ne bi smrdelo, ampak je mama narava to tako naredila , da ljudje težje raziščejo zanimive jame ). Uh, sem se razpisala. Se opravičujem.

lp

P.s. Aha, še tole - namesto Cevosana, če ga kdaj ne bodo imeli, lahko vzameš tudi WC net energy - za čiščenje odtokov in zamašenih cevi. Je tudi ok stvar.

cervus

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. sep 2009 21:16

Elaphus, lepo, da si se razpisala, gotovo nisem edina, ki tega nisem vedela. Sem šla pa tudi sama gledat v slovar, sifon je vse to, kar si naštela in še več. Pomeni tudi sodavico. No, pa je bil smrad celo za nekaj koristen :) Lep večer. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 25. 2009 21:18

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. sep 2009 21:52

lp

cervus

auditor  

član od: 25.4.2007

sporočila: 12

29. sep 2009 10:04

Živjo ! Za tisto "talno luknjo" se kupi pokrov, ki ima v spodnjem lijakastem delu protipovratno loputo, tako, da ne smrdi tudi ko ni dosti vode v sifonu - sem imel enake težave in je sedaj BP. Kupil pa sem jo v trgovini Ta... v Dravljah pri tavelkem Merc....(na forumu, kjer sem bolj prisoten - ne marajo reklamiranja - za tukaj pa še ne vem). Lp A auditor

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

29. sep 2009 10:19

V talnem sifonu mora biti vedno voda. Ko biš zopet začutila da se pojavlja neprijeten vonj samo odpri sifon nalij čiste vode in bo vse OK. reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti