Smrad iz odtoka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2009 10:26

Stvar gre takole: v Muellerju prodajajo eno fino bio-čistilo za odtoke in fazon je v tem, da lepo nasuješ tisti prašek (prodajajo v valjastih škatlah, stane kak euro) do vrha, zaliješ z vodo in pustiš, da zadeva naslednjih 10-12 ur deluje in je stvar rešena. Edino, kar je tu pomembno, je to, da si organiziraš dan tako, da ne uporabljaš umivalnika, medtem ko se to dogaja. Skratka, ali greš na izlet, najbolje je pa to narediti zvečer, ker zjutraj bo potem kopalnica uporabna. Ali pa en večer nameniš za umivalnik, drug večer pa za banjo. Pri nas to delamo enkrat na mesec in je vse bp. Drugače se mi pa zdijo veščine tipo čiščenje odtokov in čiščenje pečice nekaj, kar spada v osnovni program vsakega polnoletnega opravilno sposobnega človeka. Spol in izobrazba nista ovira. Vendelina jr.

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

29. sep 2009 13:35

Tudi v moji kopalnici je smrdelo iz talnega sifona že kmalu ob vselitvi v nov blok, pa sem vsakih nekaj dni nalivala vanj vodo. Nato pa mi je kolega vodovodar svetoval, naj vlijem namesto vode parafinsko olje. Od takrat (več kot leto dni) imam mir. mejačka

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

26. apr 2016 20:13

Pozdravljeni! Da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tukaj. Smrdi, smrdi, smrdi iz wc školjke.  Ne iz sifona, prav iz wc školjke. Lani smo po treh letih spraznili greznico in je bilo nekaj časa, mogoče 1 mesec, mir. Potem pa spet. Kaj mi svetujete? Je že imel kdo podobno 'sranje'?

 

Hvala in lep pozdrav. 

petra.petra

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. apr 2016 21:31

Poskusi z dodajanjem ustreznih tablet ali tekočin, ki preprečujejo smrad iz greznic:

WC net - deluje teden ali več, odvisno od pretoka tekočin skozi greznico

EM - pripravek za greznice - če se prav spomnim, se ga dodaja na 3 tedne, spet odvisno od pretoka, deluje.

SEPTONIC - tega ne poznam, ga še nisem preizkusila.

Tekočina iz Organka tudi pomaga. 

Cila

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

26. apr 2016 21:58

 Nekje više v zidu mora biti ena taka majhna mreža za odzračevanje, (odduška?) ne vem strokovnega izraza. Baje jo pajki zamašijo in potem smrdi nazaj v prostor.  Upam, da boš dobila pravi nasvet.



Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 03. 2016 00:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti