Mrzle noge

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. sep 2009 15:49

Just checking, just checking! 

Vanja

grozdje15  

član od: 8.6.2009

sporočila: 32

24. sep 2009 8:28

meni pa pomaga večerna masaža stopal s toplimi rokami in malo kreme, nato pa tople nogavice...pa prijetne sanje grozdje15

marijapo  

član od: 16.9.2005

sporočila: 21

24. sep 2009 9:12

Tudi jaz sem imela težave s temi mrzlimi nogami. Super neprijetna zadeva. Mrzle so bile tako zelo, da me je fino zazeblo, če sem jih probala z rokami pogret. Žal je meni pomagala šele vodna postelja (ki je ogrevana in prijetno greje celo noč). Žal pa pravim zato, ker bo v tvojem dvometrskem primeru zelo draga, ker jih prodajajo 2m dolge (stane okrog 1.500 eur) in ti v to ne pašeš (moraš imeti 10 cm pred glavo in za nogami lufta, ker je okrog vodnega jedra penast okvir, na katerem ni luštno ležat) in bi zato moral kupiti nestandardno posteljo (daljšo), kar pa je precej drago. Na tvojem mestu bi si pomagala z električno podlogo, ki se da na jogi (mislim, da ti je to svetovala že ena druga uporabnica na tej temi). Srečno! marijapo

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

24. sep 2009 10:30

Nam je pa stara mama vsakemu eno opeko v sporgetu na drva v pecici grela....... cegle potem zavila v stare cunje in hajd v posteljo! Aaaaaahhhh............ dolg je ze od tega... ampak super nadomestek za opeko je steklenica vroce vode, zavita v brisaco..... zvitorepka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

24. sep 2009 10:59

Jaz sem imela en star volnen pulover, iz katerega sem naredila ''vrečo'', zvečer sem lepo zavila noge notri, da je bilo toplo, ponoči pa me ni oviralo da bi mi bilo recimo pretoplo, ko sem se zbudila, je bila vreča na tleh ali pa na drgem koncu postelje. Poskusila sem z nogavicami, pa se pri meni niso obnesle.

Če žena štrika jo prosi naj ti seštrika tak žakeljček.

 

marelica

uv  

član od: 19.12.2007

sporočila: 105

24. sep 2009 11:50

Atnes, a si mislila tole: Grelni posteljni nadvložek - € 19.99* to je ponudba od danes. A se ta tudi izklopi po 8 urah? uv

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2009 12:03

Si mislim, da če ima človek mrzla stopala, potem jih nima šele zvečer v postelji, ampak jih je imel že prej. In to na dolgi rok vodi v slaba stopala in krevljaste noge v tretjem življenjskem obdobju. Pa tudi, razvlečeni štumfki (na koliko časa se pa to pere, ker vse nogavice imajo po uporabi en vonj....) ravno niso kakšen passion accelerator. Raje si z ženico omislita kakšno medsebojno masažo stopal, dokler pa tega ne znata, si pa kupita kak biosinhron (to so tista pedalca za masiranje stopal). Vendelina jr.

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

27. dec 2009 15:57

Mojega moža je vedno zeblo v noge, pred nekaj meseci je bil na operaciji in po njej je mesec dni dobival injekcije za raztapljanje krvnih strdkov. Po tej nepredvideni kuri ga v noge več ne zebe. To očitno pomeni, da je imel slabo prekrvavljena stopala oz. žile obložene ali zamašene. Injekcije so tudi te strdke raztopile in odpravile težavo z mrzlimi nogami.

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. dec 2009 17:17

ežoj je napisal/a:

Ma kakšni geli in kakšna mazila ( pa kakšna mrzla voda ). Lavor tople ( vroče ) vode, noge obrisat in spat. Preizkušeno in preizkušano že enih štirideset let in zmeraj pomaga. Če imam mrzle noge in grem spat, se ne segrejem polovino noči.

ežoj

 

Se podpišem pod to

Sicer si jst s tovrstno metodo pomagam šele ene par let, ampak deluje. Je pa res, kot je napisala Vandelina jr., jst osebno nimam mrzlih nog samo zvečer oz. ponoči, ampak skor skos ...

Tko da si jih tud mal feniram pa mam ene par. razl copatov, pa še pa još nogavic ..... amapk mojim ledenim nogam še nism pršla do živega ....

 

Pitončica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. dec 2009 17:24

Za čez dan doma poizkusite s kakšnimi UGGs (ali podobnimi) copati, podloženimi s pravo ovčko. So res topli in brez njih si preživetja zime ne predstavljam več. Ker jih največkrat nosim na gola stopala, jih moram menjati vsaj vsako drugo sezono.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti