Skladiščenje buč

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

tema odprta - 3. sep 2009 22:11 | ogledi: 6.469 | odgovori: 14

Mi lahko kdo svetuje, kako čez zimo najbolje skladiščiti buče Hokaido? Menda zelo dobro prezimijo, če so pobrane dovolj zrele. Ampak kakšne pogoje v prostoru potrebujejo?

LP

asket

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

3. sep 2009 22:46

V knjigi od buč sem prebrala: -skladiščimo le zdrave in nepoškodovane plodove -v ZRAČNEM prostoru s 60-70% zračne vlage -temperatura zraka od 10-16 stopinj, za krajši čas lahko tudi več (21) -buč ne dajemo v hladilnik (razen nedozorele) -morajo biti ustrezno razmaknjene -lahko jih položimo na karton, seno, slamo... Če te zanima še kaj, pa sporoči. Tatjana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. sep 2009 6:31

Zdaj jih daj na sonce, na suho mesto, vsake toliko obrni, recimo vsak teden. Bodo pozorele in se jim bo zdebelila lupina, krar bo pripomoglo k boljšemu skladiščenju. Pusti jih do takrat, ko bo začel groziti mraz. Potem jih lahko imaš tako, kot je napisala tatjana, to je tudi predsoba, hodnik,...skratka, kar v stnovanju. Vsekakor ne sme biti mrzlo in vlažno. In zdržijo do maja, junija,

Očitno imaš bogat pridelek, srečnica.

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

4. sep 2009 11:34

Potemtakem so buče lahko na svetlobi? japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. sep 2009 12:09

Lahko, če imajo sončna očala. hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. sep 2009 12:39

hedonist je napisal/a:
Lahko, če imajo sončna očala. hedonist

Pa ne pretemna.

ežoj

neznan uporabnik

4. sep 2009 14:35

Kje se pa taka očala kupijo? Sem iskala pri Sadjar-Vrtnar in v Kalii, a so se mi samo smejali..? japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. sep 2009 16:52

No ja , iskati očala v Kalii je pa res malo naivno in ni glih tvoj nivo Japaja, sej te mam za povprečno inteligentno žensko ....... probaj pri kakšni optiki, ki jih je v Mestu paja kar nekaj. Dioptrija ni potrebna. LP hedonist

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

4. sep 2009 17:41

Lepo, da ste tu tudi za hece.. Ja, letos sem prvič posadila bučke hokaido. so kar lepo obrodile. ker uživamo tudi druge buče, jih je za sproti preveč. bodo pa čez zimo zelo prav prišle. nisem jih še pobrala, ker je boljše, da zorijo v naravnem okolju. sem slišala, da jih je boljše potrgati šele takrat, ko se začne pecelj že sušiti. takrat so tudi olupki že malo otrdeli. vsekakor hvala za nasvet! lp asket

neznan uporabnik

4. sep 2009 17:47

Valjda sem šla najprej v Mestno optiko. Nimajo očal za buče. In oni so mi rekli, naj poskusim v vrtnarsko poljedelsko vrtičkarskih trgovinah. Ma itak se pri nas ne dobi nič, bom morala v tujino. Kaj pa one iz Koloseja? 3D? So tut mal zatemnjene? Veš kaj, Hedonist, si me postavil pred izziv. Ni hudič, da jih ne stauham nekje! LPP japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. sep 2009 20:27

Fajn, ko jih boš, poročaj. Pa ne se preveč matrat, tko u izi dej. Lep vikend ti želim, jutr bo pravijo, že sonček, nedela bo pa sploh super. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti