Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. sep 2009 13:45

Sicer pri 41 številki so še vsi salonarji na dispozicij. Stres se začne pri številki 42. Pri stopalu je več kriterijev. Npr, če je dama kakih 175 cm in več, velikost številka 41 ni nič tako silno ekstremnega. Pomeni, da ima kake 26,7 mm dolgo stopalo in to v proporcu z višino 175 cm še čisto okej izpade (skoraj v "zlatem rezu"). Če je pa 41 obuvalo na kakih 159 cm (imam v plemenu), je pa to precej drugačen proporc. Potem je pomembno, ali je stopalo ozko ali široko do zelo široko. Ker ozka stopala bodo šla brez problemov v salonarje 41 in v špico in na tenke titanium petke (Večina supermodelov ima stopala 40 in 41 in izvolite iz tega narediti svoj zaključek) Če pa je stopalo malce širše in je občutek, da se noga tlači notri in da kar kipi ven iz čevlja...potem to ni dobra rešitev (za taka stopala je, najbolje, da grejo na oglate čevlje in srednje debelo petko in brez paščkov). Za začetnice v divjem svetu salonarjev imajo v Bati relativno dober nabor univerzalno klasičnih salonarjev v korektnem cenovnem razredu. In ja, tako kot pravi jasna1, dokler tu ni nakupovalnega grifa, poskušajte čevlje v kombinaciji s krili. Če imate stopala kakakorli bolj na široko narejena, ali pa če imate tisto situacijo, ko kost štrli ven...je oglato zaključen čevelj za moj okus boljša rešitev od okroglih kapic in balerink. Čevlji na "okroglo" so bolj za drobne nožice. In se sicer ponavljam, ampak se bom še: punce, dajte hodite tako, kot se spodobi. Zravnati se, ramena nazaj (to avtomatično dvigne glavo), stopalo pred stopalo, pa tudi, če ima stopalo 43 ali več. Dobra hoja naredi pol prezence. Če se dobro hodi, je totalno vseeno, kakšna je številka čevlja, če se pa noge meče na ven, če se stopala vleče za sabo in zraven prav po gosje premika rit (to ni seksi čisto nikjer), ti pa nobena številka 38 ne pomaga. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. sep 2009 14:04

Saj ne da bi hotel kreirat modo ( razen pri dekolteih, seveda ), vendar dear lady frend, mal se ti zlati rez ne ujema ( tudi če upoštevamo lapsus ( ali se reče fingerus ), da je 26,7 cm a ne mm ). Svetoval bi googlanje na temo zlati rez, pa si ne upam, kadarkoli to svetujem me napi*dio.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. sep 2009 14:50

Imaš prav ežoj, centimetri so.... In zlati rez je tudi drug proporc. Bolj prav bi bilo, da bi napisala "kanon telesnih proporcev", kjer je dekle, če ima količnik telesna višina/dolžina stopala, nekje med 6,5 in 7, na "varni strani". Lepo, da tako podrobno bereš tale girlie topic)) Ups, in zdajle sem se spomnila tiste fantovske vraže (dasiravno ta pravo mero pokaže razdalja od med razprtim palcem in prstancem) o tem, kaj pripoveduje dolžina moškega stopala, ups, smetim. Ajoj... Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. sep 2009 15:09

Vendy, ežoj po moje samo išče, kdaj nas bo ujel se pogovarjati o kakšnih špangah... Pogovor o džezvah še mene ne zanima.

Ampak, Ežoj, jaz sem pa tako vesela, ko nasloviš vprašujoče na dotičnega strička. Si samo zato zaslužiš

Če je internet povezava počasna, bo počasna ne glede na to, ali iščeš po KulSlo ali po guglu.

 

Vanja

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

18. sep 2009 19:41

tudi ti so lepi! Vendar mi je bolj všeč tista rjava obrabljena barv. Res so carski! evagirl

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. sep 2009 7:36

Tile na Polzelini slikici so res fantastični, točno take iščem že nekaj časa :)

Tile Batini pa, no, saj niso slabi, ampak tako bikasti delujejo :(

jasna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2009 9:33

V malo višji cenovni izvedbi ima take Guess by Marciano. V malo nižji cenovni izvedbi sem jih videla pri dražjih brendih v Humanicu na Rudniku. Lani sem nabavila črne z zakovicami, letos pa bom nabavila sivo-čnre. Buffalo zna včasih prijetno presenetiti. Pa dobre replike dizajnerskih čevljev dela Zara, samo morate imeti bolj ozka stopalca. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti