Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

kozamurnik

sporočila: 2311

17. avg 2009 10:59

Hvala za zapis o hlačnih krilih , se kar strinjam z vsem napisanim. Imam eno poletno( safari stil ) iz lanu,ki se krasno nosi,kupila sem jo V italiji in me res mika da bi si nabavila tudi zimsko verzijo. Vendy, ker ti ne manjka domišljije , napiši kdaj tudi kak report za" poceni variante",spomin se da je bil enkrat en komentar, da nekateri nimajo niti za mleko,drugi pa razpravljajo o butikih,ličenju in podobno. Iz prakse vam, da se da uporabiti marsikaj starega in tudi z malo denarja zgledati lepo,(moja sestra je dokaz, zmeraj lepo in okusno oblečena,porabi pa zelo malo). Vem tudi da noben butik ali znamka nista zadostna garancija da ne bi prestrašili vrabcev na dvorišču,ne glede na to, da so verjetno vajeni vsega hudega. kozamurnik

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. avg 2009 16:07

kozamurnik je napisal/a:
..., 

napiši kdaj tudi kak report za" poceni variante"

...

 

Sploh nas je pa na kulinariki kar nekaj, ki bi rabile kakšen nasvet (in naslov trgovine) za št. 48 in več....

Nasja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. avg 2009 16:35

Morda sem zadevo bolj implicitno povedala - moj kiks, ker se mi je zdelo samorazlagalno - po tem, ko si človek enkrat formira oblačilno bazo, se stroški nakupovanja garderobe realno zmanjšajo. Je pa res, da traja več let, da si formiraš kolikor toliko spodobno bazo, ampak gre. Skratka, nismo tako bogati, da bi vedno kupili samo najceneje. Je bolj racionalno, če se kupuje s premislekom. Ker temeljna oblačila (suknjiči, krila, hlače....) se kupujejo ob predpostavki, da jih bomo nosili vsaj naslednja tri leta. V resnici zdržijo več let. Oblačilno bazo za od sredine april do sredine maja-od sredin septembra do sredine oktobra tvorijo: - trenčkot (začneš s kakšno ne-temno in ne-preveč-svetlo barvo, ergo nekaj drap-sivkastega in potem z leti in z možnostmi denarnice, dopolnjuješ z drugimi barvami trenčev) - temen hlačni kostim - temen kostim s krilom - žameten blazer - kežual krilo in kežual hlače To je baza, ki jo z leti dopolnjujemo. Pri tem ne delamo kakšnih silnih odstopanj v barvah, čim več enake barve, po možnosti konservativne črne, modre, sive. To bazo potem nadgrajujemo z bluzicami in majčkami. Majčke iz umetnih vlaken (tisti materiali, iz katerih je tudi perilo) so čisto okej, pa majčke iz finih naravno-umetno mešanic so tudi okej in te majčke stanejo od 5 EUR navzgor in to se kupuje sproti (tako, kot sproti kupujemo nogavice). Pri bluzicah se tudi dobijo zelo različni cenovni razponi. In kupujte, kadar pač denarnica to zmore. Enkrat svetleče, enkrat čim bolj plain. Bolj kežual kombinacije se dajo lepo narediti tudi s kvalitetnimi moškimi srajcami manjših števlik (moram Vanjič enkrat pokazati, kako se to lepo naredi) - sracje so cenejše kot kakšne umetelne bluzice z n-detajli, ki itak samo motijo. Umetelne bluzice z n-detajli se nosijo k najbolj ozkim hlačam ali pa k pencil skirt-u in če vaša postava ne prenese takih hlač ali krila, je brez veze kupovati umetelno bluzico, da se jo potem skrije pod blazer. To bazo seveda dopolnjujemo s čeveljci in torbicami. Blazerji, obleke, krila, volnene hlače morajo imeti podlogo - okej so izjeme pri kakšnih jersey oblekicah, ampak za prihajajočo sezono to ne pride v poštev.. Nepodloženi suknjiči, pa tudi, če stanejo samo 1 EUR, so predragi. Oziroma, škoda denarja za to, da se oblačilo lepi na ostala oblačila ali pa, da se umaže takoj, ko ga pogledamo. Tudi se zgodi, da dobite kak višjecenovni brand, ki kje nima podloge - to se ne vzame, pa tudi če je ne vem kakšen brand. Pri oblačilni bazi ostanite zveste svoji barvni skali. Z leti boste postale lastnice več kostimov v enaki barvi, več blazerjem, ki si bodo med sabo podobni in to boste z vedno novimi dodatki vedno znova uspele transformirati v novo oblačilo. Ena moja mala črna oblekica je stara že enajst let in je hudičevo kvalitetna in je brezčasna.Ima še kar precej sorodnic, ampak ko se z njimi kolobari, traja kar precej časa, da pride prva spet na vrsto in tako se dobi možnost ponavljanja podobnega oblačila. Pa pred devetimi leti sem kupila oblekico v kombinaciji z jakno-plaščkom. Vmes so se malo spremenile fazone na reverjih in tistega plaščka nisem nosila, po petih letih je pa stvar spet aktualna (in da ne govorim, da lahko oboje kombiniram s tremi različnimi torbicami in različnimi pari čevljev) in na vprašanje, če imam novo oblekico, odgovorim, da sem "na novo reciklirala omaro". Sama sem tako z leti postala lastnica več sivih, temnomodrih in črnih kostimastih zadev za hladnejši-do-ne-najbolj-topel-del leta. Ne širim kroga barv, ker je to preveč razsipno. Pa naj ponovim tisti imperativ: Če ob lepem kosu oblačila nimaš doma že vsaj treh stvari, s katerim se da ta kos kombinirati, potem se ta novi kos ne kupi. Pa naj bo še tako ultimativno lep. Če pa doma že imaš tri stvari, ki se kombinirajo s tem novim kosom, je treba premisliti, kaj ŠE je treba dokupiti. In potem se mora tudi ta dokupljeni kos kombinirati s še vsaj tremi stvarmi, ki jih že imaš. Skratka pravilo 1+3+1+3. Dokler ne naredite tega razmisleka, pa raje ne peglajte kartic. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. avg 2009 16:37

Nasja je napisal/a:

kozamurnik je napisal/a:
..., 

napiši kdaj tudi kak report za" poceni variante"

...

 

Sploh nas je pa na kulinariki kar nekaj, ki bi rabile kakšen nasvet (in naslov trgovine) za št. 48 in več....[joj]

Nasja
Imaš prav, bom pripravila poseben sestavek za XXL punce, as a matter of fact ravno nekaj gledam za kolegico ki je 44-46. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. avg 2009 17:22

Vendy, nikakor ne bi imela problema se lepo zrihtat z moževo srajco, velike ogrlice, masivno zapestnico in z zebrastim pasom.  Meni samo ideja ne sedi lepo. Been there, done that.

No, enkrat sem delala za eno prav super firmo, kjer smo morali vsi nosit "uniforme". Dobili smo 5 mikic z ovratniki, sami smo si morali nabavit "kaki" hlače v temno modri, bež in črni barvi. Dobili smo tudi seznam kombinacij: Roza bluza, modre hlače v ponedeljek itd.. Seveda sva bili samo dve, ki sva uniformo podekličili. Ko me je enkrat sin videl v črni mikici z bež hlačami je izjavil: Ti izgledaš pa, pa,... ko oči! Še sreča, da so po par mesecih spremenili to pravilo.

Tole s številkami me malo zmede. Sem sicer zagovornica, da moraš predvsem pazit, kako ti je nekaj prav ne glede na številko.

Ampak, v moji garderobi so jakne od številke 36 do 44! Različne številke so zaradi različnih proizvajalcev in ne po samivelikosti. Če ne bi imela (skoraj) vsega porihtanega v glavi, bi se dala takoj v kategorijo XL, zaradi tistih 2 jaken s št. 44.

Sem pa začela ravno tako, kot je napisala Vendy. Nekaj dobrih klasičnih komadov imam že leta in leta, zdaj kupim, ko mi je kaj res všeč in je na super znižanju. Ko nakup ni "pod nujno", najdeš res lepe stvari po ugodni ceni. Pa čevlji, torbica in pas so zelo, zelo redko v enaki barvi že dolga leta. Menda je to en od znakov staranja

 

 

Vanja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

17. avg 2009 17:44

Vendelina, kam se pa jaz lahko uvrstim s številko 42 in višino 177?

Zdaj pa spet ne vem, a lahko oblečem moževo srajco, cevaste hlače itd...

čoko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. avg 2009 20:38

Čoko, ti si XL v vseh pomenih te besede... Moška srajca pa L ali XL. Sicer pa, probaj moževo, po mojem bolje izgledaš v njej, kot on (don't we all?). Cevaste hlače bi ti odsvetovala, bi te pa (po tem, kar si opisala) oblekla v temne hlače klasičnega do širšega kroja, (hlačnice malo na ven, vendar ne v ekstremni zvonec) spodaj majčko enake barve, čez bi dala moško srajco, zapela bi gumbe dam nekje v višini pasu in do konca srajce in potem bi si okrog bokov nonšalantno zavezala šal (najbolj plastične za 7 EUR je najboljši, ker ne pleza gor in dol) temne barve in obula bi te v dvobarvne "moške" čevlje z vezalkami (tiste s temnejšo kapico in peto), in potem izbiraš ali ti bolj sede visokopetna ali nizkopetna verzija tega. Pri kakih 18 stopinjah bi dala temu zraven še trenč. Pri kakih 22 stopinjah pa trenča ne rabiš, pa tudi obuješ lahko zraven pasent sandalce ali pa kakšne mokasine. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 17. 2009 20:38

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. avg 2009 20:54

Vanjič, saj tole z velikostmi je včasih res štala. UK in USA velikosti naj bi si bile podobne, pa sem videla, da tam pri vas na vzhodni obali razumejo isti sajz drugače kot na zahodni. Pri nas ni nič bolje. Je pa okej, ker imao na etiketah vedno to isto števliko napisano za različne trge. Sem pa slišala predstavnika Indesita, ko je rekel, da na točki, ko gre korporacija na svetovni trg in prodaja po vseh kontinentih, itak začnejo krojiti in popravljati modele po prevladujočih karakteristikah tamkajšnjega prebivalstva. Npr, za Sredozemlje delajo "nižje" hlače v smislu, da je od bokov do koraka manjša razdalja,kot je npr za tržišča v severni in vzhodni Evropi, za anglosaksonsko področje pa da delajo širše pasove (ups), za azijski trg upoštevajo v proporcu krajše noge... Kar seveda pomeni, da moraš to upoštevati, če šopingiraš izven stalnega prebivališča. Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko komplicirano Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. avg 2009 21:25

Številke so totalno zmešane. No, pri Muri sem malo več kot leto nazaj kupila jakno 38, pri IUV 40 (mi je bila 38 premajhna), da ne omenim It. dizajnerja, ki ima butik na Mikločiševi, njihove jakne so mi prav v številki 42 ali 44, eno obleko imam pa v številki 38. Poleg tega so, da bi se ženskam ne zamerili, mnogi, tudi precej dragi dizajnerji, povečali oblačila za isto številko v primerjavi s preteklostjo. Mislim, da so edimo modrčki ostali nespremenjeni. Pravzaprav, ti so se izboljšali. Hvala bogu.

Sicer se pa ne splača hodit v šopinge v druga mesta ali države, ker se dobijo iste stvari povsod po svetu. No, pri nas so popusti za vsaj 25% oblačil vsaj 5 dni na teden, 2 x na leto po malo več kot en mesec je pa itak raj na zemlji, vsaj kar se šopinga tiče.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17. 2009 21:27

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. avg 2009 10:18

Ojej, kaj sem zamudila, bom prebrala doma. Hm, Hm, : ) Sem kupila zadnjič od Borjous senčilo v črno vijolični barvi, super dobro sede! Pa imam tudi črno zelenega!!! Iiiiii, : ) Vijoličnega kombiniram z nekim Loreal sivo rožnatim, zelenega pa z zlatim. Sicer pa grem jaz po tista senčila v London!!! http://www.barrym.com/barry-m-the-look/ Potem zavijem še v NY, upam,d a najdem kaj zanimivega!!!! V Ljubljanski Nami imajo sedaj OPI lake za nohte, kar konkretno izbiro! Juhuhu! http://www.nailpolishdiva.com/ Sej veste, jaz pa barve... In JA, letos mislim nosit malo bolj odločne rdeče barve na ustnicah, pa tja do melancani odtenkov. Ma jaz letos sploh nimam časa mislit na to, kaj oblečt, pa kaj nosit... Mam mal potuhe s temi klasičnimi zadevami v omari, pa je. Pa še zredila sem se malo, uh... Ma saj bom, vse bom, sam časa mi manjka... He, he... Še dobr, da imamo Vendy, da piše za nas tele reporte, a? lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti