Malta

ealy  

član od: 27.5.2004

sporočila: 173

19. avg 2009 13:57

Vendelina jr. hvala za nasvet, vendar verjami tudi v vojaških škornjih ne bi šla v vodo v bližini mesta kjer sem bila. Če bi padla, bi bila krvava od vseh tistih špičkov. V bistvu sploh ni ravne skale, samo tisti mali "kapnikI", obup. ealy

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

20. avg 2009 15:29

Daga, v Sliemi (tu sva bili na plaži samo en dan in to na tisti pred hotelom Europa, Diplomat mislima, da je zelo blizu) je res kamnita plaža, vendar je urejena, z betonskimi ravninami, sicer pa se je dalo na tem kamnu lepo ležat al naslont, ker so bolj skale kot kamni ali kamenčki, in ravno v Sliemi tudi ni ravno plitve vode takoj ob obali, so pa zato vstopi v morje lepo urejeni z lojtrcami, tako da ni treba skrbet za podplate.. ker sva bili vsak dan drugje, sva res videli vsak dan druge plaže, morda sva res imeli srečo pri izbiri, ker sva z vsemi plažami bili prav zadovoljni, tudi s peščenimi, čeprav je pesek žgaaaaal v podplate no, pa tudi od posameznikovih želja in pričakovanj je veliko odvisno, skratka uživajta!!! Lee Ann

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

16. sep 2009 14:10

Vrnili sva se. Bilo je enkratno, veliko sva videli, veliko hodili, kopali malo manj in še to v bazenu na vrhu hotela. Ker sva šli na pot z agencijo, sploh ni bilo nobenih problemov. Šli sva na tri vodene izlete, kjer sva veliko izvedeli o Malti, Gozu in Cominu. Vodiča sta bila zelo prijazna, prav nič težko jima ni bilo odgovarjati na naša vprašanja. Morda je na vseh izletih tako, a name, kot popotno novinko, je to naredilo zelo pozitiven vtis. Potepali sva se tudi sami seveda. Bili sva v Valleti, prehodili nešteto ulic in uličic, kjer se kar naprej srečuješ z drugimi turisti. Vodič nama je povedal, da letno obišče Malto milijon in pol ljudi, tako, da o kakšnih samotnih sprehodih lahko le sanjaš. Sliema ima res krasno promenado, ki ni nikoli prazna, tudi plaža je v redu, čeprav je kamnita. Hrana je dobra, seveda so nekateri okusi bolj eksotični, a se splača poskusiti. Cene sadja, zelenjave in drugih prehrambenih artiklov, so približno take, kot pri nas. Problemi so samo z vodo, ker na otoku ni nobenega izvira. Vodo razsoljujejo, uporabljajo jo za namakanje in vse ostalo, za pitje pa je bolje kupiti ustekleničeno. Saj s pipe ni tako slaba, le odžejala me ni pa tudi okus je nekoliko slan. Tako, imeli sva se lepo. Upam, da se bo še kdaj ponovilo, seveda kam drugam. daga

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

16. sep 2009 15:31

Lepo, da si se nam oglasila in delila z nami tvoje dogodivščine. Verjamem, da Malta ne razočara nikogar. Prav zadovoljna sem, da ti je bila všeč lp, girica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. sep 2009 15:34

Bravo, dagič, way to go, girl. Vendelina jr.

primorka4  

član od: 7.1.2011

sporočila: 3

9. mar 2011 17:23

Halo, halo Mi se pa odpravljamo na Malto naslednji mesec. Zanima me kaj se bolj splača rentat avto al se prevažat okrog z avtobusom? Čas je omejen na dobre 3 dni. Koliko je varno hodit okrog ponoči? Prihajamo ob 0.30 na letališče.Ali je tam kakšna možnost za taksi ob taki uri? Hvala, primorka primorka4

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

14. jul 2018 8:13

Mogoce kdo ve za kako poceni prenočišče na Malti?

 

 

Engie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. jul 2018 12:28

Engie je napisal/a:

Mogoce kdo ve za kako poceni prenočišče na Malti?

 

 

Engie

Zdej, ne vem sicer, kaj je zate poceni. Kar veliko potujem v lastni režiji, uporabljam booking in še vedno sem prišla lepo skozi. Nekateri sicer prisegajo na Trivago, ampak meni ravno "ne leže".

Lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

15. jul 2018 17:26

Booking ali pa AirB&B (slednji je navadno še cenejši) se marsikaj najde, midva se redno poslužujeva tovrstnega iskanja nočitev.

 

Ninja24

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

15. jul 2018 19:36

Hvala -upam da kaj najdem

Engie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti