South beach-dieta

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

12. okt 2009 12:51

Tudi jaz se že nekaj časa prehranjujem po tem sistemu, sicer sem mislila, da se držim Atkinsonove diete. A mi poveste v čem je razlika med to in Atkinsonovo dieto?

 

Lp, Keka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. okt 2009 14:57

Mislim, da Atkinsova dovoljuje veliko vseh vrst maščobe, SB pa ne. SB priporoča pusto meso, nenasičene maščobe itd, tako da je precej bolj zdrava, čeprav morda isto učinkovita.

čoko

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 15:01

Atkinsova je bolj ekstremna, več mesa in manj zelenjave... To mislim, da je bolj posledica medijev kot pa Atkinsa samega. Southbeach, kakorkoli jo obrneš, je precej zdrav način prehranjevanja.

 

Vanja

kiowa  

član od: 5.10.2009

sporočila: 3

14. jun 2010 13:20

Prosim, če mi kdo pomaga kje lahko dobim knjigo dieta South Beach. Nikjer je ne najdem. Zasledila pa sem, da je zelo uspešna. Mogoče mi lahko katera pomaga z nasveti. Hvala vnaprej in lep pozdrav. kiowa

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

14. jun 2010 14:39

Ko smo že pri dietah, toplo priporočam tale sistem, ki ga je uvedel Paul McKenna. Kupila sem si knjigo s CD-jem I can make you thin, seveda v angleščini (slovenskega prevoda ni). Meni je super pomagalo, gre pa za sistem, ki nima yo-yo efekta, kajti po vsaki dieti se potem počasi spet zrediš. Pravila so zelo enostavna, ni nikakršnih prepovedi glede vnosa hrane. Prav to je tisto, česar ne prenesem, da bi morala naprimer enkrat jesti samo meso, pa potem samo zelenjavo, pa paziti na pravilne kombinacije, količine, itd. Držati se moraš samo 4 pravil in če povzamem pravila tega sistema, so naslednja: Jej, kadar si lačen. Jej kar si zaželiš in ne tisto kar bi moral jesti. Jej zelo zavestno in uživaj v vsakem grižljaju. Prenehaj jesti v trenutku, ko začutiš, da si sit. V knjigi je bolj podrobno zarloženo kaj pomeni biti lačen, kako jesti zavestno in kdaj imamo želodec poln. Knjiga je v kompletu s CD-jem, katerega morate obvezno poslušati enkrat na dan. Paul ima krasen hipnotičen glas ki vam seže v podzavest in vas vodi skozi program in pomaga, da prebrodiš tudi t.i. krize, ko bi kar nekaj jedel, čeprav nisi lačen. podzavesti deluje. Jaz NIKOLI nisem bila lačna, v 4 mesecih sem snela 12 kg. Tudi moja hči je imela isti uspeh. Paul pravi, da dieta ne deluje samo pri tistih, ki se ne držijo katerega od pravil, ni pa primerna za epileptike. Tukaj pa je link, če bo katero zanimal nakup knjige. http://www.paulmckenna.com/product-i-can-make-you-thin-c Sweetie

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

14. jun 2010 15:47

Jej, kadar si lačen. Jej kar si zaželiš in ne tisto kar bi moral jesti. Jej zelo zavestno in uživaj v vsakem grižljaju. Prenehaj jesti v trenutku, ko začutiš, da si sit. No za tele nasvete ne rabiš nujno knjige. Sicer pa sem sama bila lani bila na SB dieti.Pa ne grem nikoli več . moje izkušnje z njo niso dobre.Kdor pa želi jo pa naj pač izvaja .Moja trenutna dieta je pa fitnes.Ki mi od vseh še najbolj pomaga. kriznana

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

14. jun 2010 19:00

Sweetie, super, čisto sem pozabila na te CDje, ki sem si jih izposodila kar nekaj časa nazaj in popolnoma pozabila poslušat pa si me spomnila... Sem šla pa seveda takoj pogledat na amazon ocene in vsi hvalijo. Bomo videli, autor je hipnotizer... zanimivo... Y.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

15. jun 2010 5:41

Kriznana, ta pravila so res tako preprosta, da sprva pomisliš, da knjige ne potrebuješ, pa jo, verjemi. Še posebno pa tisti CD. Sweetie

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

23. jun 2010 13:36

Evo en teden je za mano :)

sm bla kr pridna, glede na to da morm po vsakem obroku pojest neki slatkega in se mi je res teško odreč cukru :)

Shujšala sm 3kg, in gremo naprej :) je pa res da sm si mal spremenila jedilnik :)

 

sreda 16.6.2010

z: 2jajca, paprika, 1dl jogurta

m: svež korenček

k: grška soalata brez oliv

v: paprika, kumara

četrtek 17.6.2010

z: 250ml jogurta

m: 1/2 paprike, kos sira

k: 10dag piščanca, kumara, paradižnik, paprika, ajvar

v: 2 rezini sira

petek 18.6.2010

z: 2 rezini piščančjih prs, rezina sira

k: 10dag piščanca, žlička ajvarja

V: zelenjavna juha (cvetača,borkoli,koleraba,grah,korenje)

sobota 19.6.2010

z: hrenovka, ajvar, zenf

m: 18dag jogurta

k: grška solata brez oliv

v: 2 rezini piščančjih prs, rezina sira

nedelja 20.6.2010

z: pest arašidov

k: 10dag purana, zeljenjavna juha, zelena solata

v: zelenjavna juha

ponedeljek 21.6.2010

z: jogurt

k: 10dag piščanca, popražena zelenjava (čebula,paprika,paradajz)

v: 2 rezini piščančjih prs, rezina sira

torek 22.6.2010

z: pest arašidov

m: piškot :) popolna pregreha

k: polnjeni malancani, jogurt

http://www.kulinarika.net/recepti/12663/mesne-jedi/poln

v: polnjeni malancani, jogurt

sreda 23.6.2010

z: 250ml jogurta

m: pest arašidov

k: riba, solata

v: bomo še vidl :)

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti