South beach-dieta

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. jan 2015 12:28

Je, imeti disciplino, da se obraniš prenajedanja in požrešnosti, je najpomembnejše...in res pomaga, da nisi (preveč) sladkosned, ker v nasprotnem primeru je res muka, in vsako pretirano odrekanje (še zlasti, če greš 'cold turkey' na sladkarije) pogosto udari nazaj z dvokratno silo.

Sama žal spadam pod zelo sladkosneda bitja, s tem da skušam škodo omiliti s temnimi čokoladami in pa raznimi kombinacijami meda in skute (aja, sem tudi v iskanju idealne gibanice - njena dobra stran je, da je precej nasitna, tako da se je je težko prenajesti xd...). Žal pa še vedno popadem morebitne primerke takšnih in drugačnih piškotov, če jih nepazljiv član družine preveč 'kaže' na okoli, haha... 

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. jan 2015 12:33

Nia86 je napisal/a:

Evo, za primer. Na strani 2 je napisan od neke uporabnice takle jedilnik:

zajtrk: LCA jogurt

kosilo: postrv, kuhana zelenjava, solata

večerja: stročji fižol v solati s kuhanim jajcem

Zanima me, zakaj se v to niste vpiknile?


LP Nia

 

Hodi z bogom, Nia.

Sonja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. jan 2015 12:39

Nia obnašaš se užaljeno, ampak to samo zaradi tega ker ti utripa lučka v podzavesti, ki ti daje vedeti da na dolgi rok tole nebo šlo.

Nekje si zapisala, da fans sploh ne ugotovi, da ješ drugače..??? Ali sploh jesta skupaj ali samo "skupaj"? Upam da bo kmalu ugotovil in te obdržal na pravi poti.

 

Pa tudi tisto z krčenjem želodca, da nemoreš pojesti solate je zgolj tolažba in pesek v oči.

 

Bistvo diete: TELOVADBA!!!

 

testeninca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

7. jan 2015 15:15

Upam, da se bo Vanja oglasila, saj je bila pred časom prav na tej dieti. Seveda pa bistvo - telovadba.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jan 2015 15:59

Trixi, jaz sem ves čas na tem, samo ne tako kot to dela tale nia86. Ljudje vse nekaj po svoje delajo in  ne znajo izluščit bistva.

Bistvo South beach ali katerekoli druge dobre low carb "diete" je v tem, da samo pasto, krompir, riž...zamenjaš v celoti ali v večini za zeleno zelenjavo in ob tem paziš na vnos bolj malo maščob in skoraj nič sladkorja.  Rabiš malo domišljije, kako jo pripraviti vso to zelenjavo. Meni ni čisto noben problem pojesti pot roast z ratatujijem raznoraznih variant. Pol žlice moke v kaki omaki me ne bo ubilo. Prav tako zelo redko jeva sladice. Če že, potem je ena od verzij sladoleda na hitro, sadje ali pa kak doma pripravljen sadni coctail. Kar pa ne pomeni, da kdaj, še posebej na kakem potovanju, ne zapičim vilice v pošteno porcijo paste, rižote ali pa hrane, ki je običajno ne jem.  Pohano mi še vedno obvisi v želodcu.

 

Kuham normalno, s tem, da pri nas marelični cmoki, skutine palačinke in podobno, spada v kategorijo sladic. Zdajle, ko se bo umirilo in bomo spet na kolikor toliko normalnem urniku se bom spet oglašala v temi kosila s slikami. Zadnje čase kar naprej nekaj reciklirava. Trenutno sem solo in na "popolnih" solatah. Najljubša verzija je mehiška, za katero naredim polivko iz pico de gallo (jaz ji rečem kar naseckana grška solata), dodam malo limetinega soka in žlico ali dve 0% grškega jogurta za kremast okus. Maščobo dobim z avokadom, olja sploh ne pogrešam.  Moj "drug of choice" so splenda in lahka pepsi ali coca cola. :)

 


Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2015 16:24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jan 2015 16:01

MiriBon je napisal/a:

Je, imeti disciplino, da se obraniš prenajedanja in požrešnosti, je najpomembnejše...in res pomaga, da nisi (preveč) sladkosned, ker v nasprotnem primeru je res muka, in vsako pretirano odrekanje (še zlasti, če greš 'cold turkey' na sladkarije) pogosto udari nazaj z dvokratno silo.

Sama žal spadam pod zelo sladkosneda bitja, s tem da skušam škodo omiliti s temnimi čokoladami in pa raznimi kombinacijami meda in skute (aja, sem tudi v iskanju idealne gibanice - njena dobra stran je, da je precej nasitna, tako da se je je težko prenajesti xd...). Žal pa še vedno popadem morebitne primerke takšnih in drugačnih piškotov, če jih nepazljiv član družine preveč 'kaže' na okoli, haha... 



Life is war against boredom~

 

Sodim med zelo sladkosnede. Ko sem bila iz zdravstvenih razlogov na zelo strogi dijeti, sva z zdravnikom malce debatirala o tem, in povedala sem, da kak borovničev zavitek ali puding iz nemastnega mleka zame nista prava sladica. Je rekel, da bo manj škode, či si privoščim, občasno seveda, košček čokolade ali grižljaj ali dva peciva,  ki ga sicer naj ne bi jedla (kremasto imam najraje, jasno, ni ga čez kremšnito s čokoladno glazuro) kot če o tem samo sanjam. Sem tako ravnala, počasi je tudi izginila želja po sladicah, ki niso bile priporočljive in borovničev zavitek je bil povsem dovolj.

Je pač vse v glavi, itak.

 

Sicer pa, Nia, nihče ti ne želi nič slabega, opozorile smo le na neusmiljeno resnico: če dieto, kot jo imaš zdaj, po doseženi teži opustiš, se ti bodo kilogrami vrnili. Če pa boš tako jedla leta in leta, se kilogrami seveda ne bodo vrnili. Boš vzdržala tak ritem prehranjevanja na dolgi rok? 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

7. jan 2015 17:08

Mamamia, še kako prav imaš glede sladkarij. Kolikor poznam sladkosnede osebe okrog sebe, ki so hujšale je bilo najhujše odrekanje sladkemu.Moja nutricistka je rekla, da ni problem košček čokolade med dietno prehrano, večje so sokovi, sladke pijače. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. jan 2015 17:35

Očitno ni pri vseh tako. Sem zelooooo slakosneda, ampak sladkarije sem med hujšanjem še najmanj pogrešala. Je pa res, da sem se jim odrekla popolnoma, se pravi, niti bonbona, niti piškotka, prav nič. So se mi pa v sanjah prikazovali cmoki (ampak ne sladki) in ocvirki (na kruhu namazani). Sem namreč take sorte, da se v trgovini mirno sprehajam mimo polic s slaščicami in lahko doma zaprto škatlo keksov gledam mesece dolgo, ko pa je enkrat odprta, pa padejo vse zavore.

Sonja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

7. jan 2015 22:12

Ko tkole berem vaše jedilnike me konkretno stisne pri srcu. Da bi se šla tkole stradat... Če poješ vsak dan za zajtrk en kilogram neto sadja, enako za kosilo, za večerjo pa slab kiglogram sveže zelenjave (predvsem zelenolistnate) in pest semen ali pol avokada sigurno ne boš stradal. Dobiš tistih slabih 1500 kalorij ki ti omogočajo počasno uravnavanje teže brez kruljenja po želodcu. Želodec je mišica, če jo lepo treniraš ti z lepim vrača. In pri taki količini sladkega sadja dvomim da kdo zmore pogrešat razne tortice, piškotke itd. In da ti dovolj energije da s polno paro folgaš vse tegobe ki jih življenje prinaša. Ko ste že tko navdušene nad raznimi 'ekstremnimi in radikalnimi' dieatami, kak 80/10/10 ali kitajska študija bi bla idealne za prebrat...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti