South beach-dieta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

31. avg 2013 22:41

Je limnol vso folozofio PRIMERNEGA načina prehranjevanja zapisala. Ker gre za primeren način šrehranjevanja, prilagojen potrebam vsakega organizma in navadam vsakega posameznika. To je začetek in konec vsake "diete".

NETTY, predlagam ti, da čas, ki ga biš porabila za načrtovanje, aktiviranje in kaj vem kaj še, oziroma sestavo jedilnikov itd... porabiš za hojo, zmeren tek, lahno gimnasiticiranje in bo učinek večiko večjo. Vse je namreč v glavi, začetek in konec pa sploh.

 

Srečno!

 

mamamia

siLuna  

član od: 24.11.2011

sporočila: 19

10. sep 2013 15:55

Živjo!

Kolegica je začela s to dieto, v treh dneh je izgubila kilogram  Zdej je tudi mene zamikala. Prebrala sem da v prvi fazi prepovedano: testenine, riž, krompir, kruh,...

Nikjer nisem zasledila kaj je z žiti npr. proso, kvinoja, ajdova kaša. Ali jih lahko uživam v prvi fazi, namesto priloge - krompirja, riža.

Knjigo si imam namem izsposoditi v lokalni knjižnici, ampak je trenutno izsposojena. Tako da bi bila hvaležna za kakšno infromacijo.

 

LP



siLuna

Sporočilo je spremenil(a) siLuna dne 10. 2013 15:57

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. sep 2013 16:01

Vse žitarice so prepovedane, s tem da kvinoja ni omenjena, ajda pa. Proso je prepovedano, jaz sem kvinojo jedla, ajdo tudi...

zadnji rezultat je 2,5 kg v 14 dneh, s tem, da za zajtrk jem kruh, samo manj, potem pa cel dan nič OH-jev...

čoko

siLuna  

član od: 24.11.2011

sporočila: 19

11. sep 2013 9:01

Čoko, najlepša hvala za infromacijo! Če sem prav razumela si ajdo in kvinojo jedla v prvi fazi. So šle kilce vseeno dol?

Sem potem ko sem post objavla pogledala GI žitaric. Prosa ima zelo visokega - 70, po mojem je zato prepovedana. Kvinoja - 35, ajda - 40. Tako da ne bo prevelik greh, če si jih bom privoščla, recimo za nedeljsko kosilo?

 

siLuna

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. sep 2013 20:56

Tako je, predvsem kvinojo sem jedla. Zvečer si naredim včasih kvinojo na mleku (kot mlečni zdrob) in mi je super. Kilce so šle lepo dol... Ajdo si pa naredim kot rižoto.

čoko

siLuna  

član od: 24.11.2011

sporočila: 19

12. sep 2013 8:59

No, danes pa jaz začnem! Samo na vago še skočim, da bom vedla kolko kg bo šlo dol.

Naj se 1.faza začne -> upam, da jo izpeljem do konca!!!

siLuna

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

2. jan 2015 12:42

... kljub temu da že nekaj let ni bilo tukaj nobenega odziva, mogoče pa bom temo jaz obudila :) danes sem začela s tole dieto, in sicer zato, ker je dokaj enostavna (izbirala sem med to in 90-dnevno), in ker si lahko vsak dan sam sestaviš jedilnik, pa tudi zato ker je bolj prilagodljiva, ima dovolj zelenjave ki jo obožujem in pa meso... da o mlečnih izdelkih sploh ne govorim.

Danes torej;

Z: kozarec posnetega mleka

M: jogurt Ego, par indijskih oreščkov

K: pečen losos (na kokosu) s kuhanim brokolijem

V: Še ne vem.

Nia86

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

2. jan 2015 12:57

Hej,tudi jaz nazaj z zelenjavo in beljakovinami.Sicer sem začela že lani avgusta,počutje odlično,krvna slika tudi,zdaj so bili pa prazniki vmes pa so mi mičkeno zmešali štrene.Pa sem danes že nazaj...A ja,od avgusta kile stojijo,+,- cca. 2.kg.

Odlično zdravje v 2015 vsem.

nallis

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

2. jan 2015 13:18

Odlično, da ne bom sama v tem :)

Nia86

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

3. jan 2015 20:21

Drugi dan danes.. Počutje v redu, lačna tudi nisem. Samo oči so še vedno velike, to pa res. In bi kar kej pojedla, ker pač sem bila tako navajena. 

Včeraj je bil takle jedilnik:

Z: skodelica mleka z 0.5mm

M/K: jogurt Ego, indijski oreščki (nisem štela, ampak cca 15)

V: mešana solata (zelje, korenje, redkvica) in 125g pišč.prsi (salama)

Danes pa;

Z: umešano jajce s papriko (1,5) in čebulo (1/2)

K: pečen losos na kokosovi maščobi, kuhan brokoli

V: motovilec v solati, lahki sir Jošt (odrezala za en prst sira od 320g kosa) 

 

Glede na to, da sem brala o tej dieti samo na forumu in po internetu, imam tudi aplikacijo na telefonu, knjiga je sposojena še vedno... upam da delam vse prav.

Ne pišem tega, da zjutraj spijem kavo z mlekom (0,5mm) in stevio, pa vmes kak sadni ali zeleni čaj. 

Jutri pa bo takle jedilnik;

Z: jogurt navadni in indijski oreški

K: mleto meso z bučkami, sveža paprika 

V: motovilec v solati, kuhano jajce

Nia86

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti