Kavomat

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 18. jul 2009 17:27 | ogledi: 14.872 | odgovori: 30

pozdravljeni!

da vas ne bom vedno morila s turisticnimi vprasanji pa danes tole malo bolj kulinaricno obarvano za tiste ki pijete kavo iz domacih kavomatov: kaksne kavomate uporabljate in kako ste z njimi zadovoljni? pa cenovno: kaj se vam zdi da se splaca?...

sama premisljujem o nakupu nescaffe dolce gusto - pa me malo skrbi da me ne bosta spet zavedla lep design in barva, potem se bo pa prah gor nabiral. mogoce kaksne informacije iz prve roke?

dezevni pozdrav.

a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. jul 2009 18:01

Pri nas je Gaggia najbolj uporabljen kuhinjski aparat. Bil je malo bolj drag, ampak glede na cene (in kvaliteto) kave v naših kofetarijah (ala Starbucks), sva dobila investicijo kar hitro povrnjeno.

Gledala sem tudi nescafe varianto, pa mi ni všeč, ker moraš uporabit samo njihovo, že pakirano kavo. Le ta, ki sem jo poskusila na neki degustaciji in testiranju sploh ni bila po mojem okusu. Kapučino varinata je bila grozna.

Tako da predlagam, da pogledaš koliko kave popijete in kakšno kavo imate radi in se potem odločite. Se pa 100% strinjam. Nescafe ima prav srčkan dizajn.

Vanja

mejtika  

član od: 5.6.2006

sporočila: 48

18. jul 2009 21:20

Sestra ima dolce gusto, je z njim zelo zadovoljna, kapsule pa kupuje v Avstriji. Ne vem, če se pri nas dobijo ali pa so dražje. Kupuje pa samo tiste za espreso, ker ostale niso nič ekstra in pa tudi cenovno so dokaj drage-sploh če kofetkaš vsak dan. Midva pa imava Senseo, zelo zadovoljna z okusom kave, kupujeva pa tudi samo tiste "padse" za espreso-imaš različne vrste. Ostali po okusu niso nič ekstra. Se pa dobijo tudi pri nas, uporabiš pa lahko različne firme kave-glavno da je mehka blazinica. Je pa aparat pravtako kot pri Vanji največkrat uporabljen kuhinjski aparat-večkrat na dan. Lp mejtika

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

24. jul 2009 10:43

mejtika in vanja hvala za mnenja. ocitno ni veliko kulinaricarjev, ki bi imeli kavomate z asvoje priljubljene igracke. lp a

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

24. jul 2009 11:07

Jaz sem prava kofetarca. Imam tudi kavomat in sicer Krups. Najboljši je. Sicer je drag (cca 700€), ko pa enkrat poizkusiš to kavo, te popolnoma očara. Ni pa vse v kavomatu, tudi kava je tista... V moj kavomat lahko dajem samo kavo v zrnju, za kar se je izkazalo, da je lahko problem. Probala sem vse mogoče kave, na koncu pa pristala na Hausbrandt caffe, ki sicer ni v prosti prodaje, se pa dobi.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

24. jul 2009 11:27

Midva imava Innova dream coffee kavomat - kravica je na tabletiran sistem kave - ese, pri nas je bogo s ponudbo, dobiš Illy, ki je precej dražji kot npr. v Italiji kamor hodiva ponjo. Lahko dobiš tudi celo škatlo - 150 komadov pri določenih firmah, ki dobavljajo za bifejčke (seveda so posamično zapakirani), a nama niso bili prav posebej okusni. Večinoma kupujeva Carreffourjevo, pa Segafredo, Hag, Splendid itd. Aparat ima še pipico za penjenje mleka. Je bil pa tudi kar drag, blizu 500 € pred 2-3 leti nazaj.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

24. jul 2009 11:30

Aja, imaš pa opcijo tudi za navadno kavo (drug nastavek), vendar se te variante ne poslužujeva.

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

25. jul 2009 10:57

Mejtika, zanima me kje kupuješ kavne blazinice za Senseo? Hvala za odgovor. LUCIJA99

mejtika  

član od: 5.6.2006

sporočila: 48

27. jul 2009 13:22

Oprosti LUCIJA99, šele sedaj sem opazila vprašanje. Blazinice kupujem v Muelerju-imajo jih zmeraj, občasno tudi v Avstriji, opazila pa sem jih tudi v Comshopovi internetni trgovini-potem jih verjetno v svojih trgovinah tudi imajo. Lep pozdrav mejtika

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

29. jul 2009 14:47

Mejtika, hvala za odgovor. Namreč do sedaj sem jih kupovala preko spleta Comshop, vendar me moti to, da je rok uporabe zelo kratek. Grem pogledati v Muelerja. LUCIJA99

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. jul 2009 22:57

To je aparat, ki ga največ uporabljam. Je Elektrolux. Kava iz njega je izvrstna in zaradi tega sem postala izredno izbirčna in zahtevna kofetarica. Kavo kupujem v specializirani trgovini v starem delu mesta. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti