Kavomat

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

15. dec 2009 10:41

sem ga iskala na netu, ta tassimo, pa ni cene - ga ne najdem. kakšna je cena in kje pri nas se da kupit? hvala laik laik

shaania25  

član od: 6.4.2007

sporočila: 75

17. nov 2011 12:03

Spet odpiram temo kavnih aparatov 

Od vseh kavnih aparatov, ki sem jih preizkusila mi je bil SAECCO najboljši, vendar pa je v dražjem cenovnem razredu. Zaenkrat mi moj budget ne omogoča nakup le-tega. Sem se pa zapičila pri Mercatorju v enega, ki ga imajo na akciji STARO ZA NOVO. In sicer gre za model DELONGHI EC 190 CD :
http://www.modernakup.si/PRINESITE-STARO-O%C4%8CI%C5%A

Težava je v tem, da nikjer nimajo degustacij kave iz tega avtomata (kot recimo za nescaffe-jev ali Hoferjev)

A ima mogoče kdo kakšne izkušnje s to znamko/modelom? Cenovno je dokaj ugoden (40% znižan), ampak ne bi rada kupila - po domače povedano - šrot :)  

shaania25

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

17. nov 2011 19:34

Upam, da se bo odzval kdo, ki bo postregel s konkretnimi izkušnjami z navedelim aparatom, jaz lahko povem, zakaj se za ta aparat ne bi odločila

Prisegam na kavne aparate, ki omogočajo uporabo kave v zrnu, imajo vgrajen mlinček (mletje kave neposredno pred uporabo) in so avtomatizirani do te mere, da samodejno napolnijo ter izpraznijo "merico".Takšni kavomati so res že nekoliko višjega razreda, a v kolikor ti spletni nakupi po EU niso tuji, priporočam da malo pogledaš preko meja, razlike so lahko velike.

Aparatov na "kapsule" ne poznam, nekateri jih zelo pohvalijo, ti aparati so načeloma bolj dostopni.

Če gledaš za klasično espresso mašino, in trenutne finance dopuščajo < 100 eur, bi na tvojem mestu raje kupila kafetiero. Meni se v službi odlično obnese

 

 

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

17. nov 2011 21:07

V bistvu se lahko kar podpišem pod kafetarco. Sama imam Krupsov aparat višjega cenovnega razreda z vsem naštetim, kar je kafetarca naštela. Sama nikdar ne bi menjala za aparat na kapsule. Tam se zavežeš, da če kupiš aparat ene firme, pašejo samo določene kapsule, si omejen. Moje mnjenje je več plačaš, več dobiš. Mogoče še malo prihrani in si privošči boljši aparat. Pa eno dobro.

karnak

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. nov 2011 8:49

Evo, še jaz pristavim svoj lonček:

Ali ima kdo Tchibo avtomat (Caffissimo)?

Mi ga imamo v službi, ampak mi je ta kava zanič. Ali se dajo v tem aparatu uporabiti kakšne druge kapsule? Predvsem kakšna bolj mlečna varianta?

čoko

shaania25  

član od: 6.4.2007

sporočila: 75

20. nov 2011 11:34

kafetarca je napisal/a:

Upam, da se bo odzval kdo, ki bo postregel s konkretnimi izkušnjami z navedelim aparatom, jaz lahko povem, zakaj se za ta aparat ne bi odločila

Prisegam na kavne aparate, ki omogočajo uporabo kave v zrnu, imajo vgrajen mlinček (mletje kave neposredno pred uporabo) in so avtomatizirani do te mere, da samodejno napolnijo ter izpraznijo "merico".Takšni kavomati so res že nekoliko višjega razreda, a v kolikor ti spletni nakupi po EU niso tuji, priporočam da malo pogledaš preko meja, razlike so lahko velike.

Aparatov na "kapsule" ne poznam, nekateri jih zelo pohvalijo, ti aparati so načeloma bolj dostopni.

Če gledaš za klasično espresso mašino, in trenutne finance dopuščajo < 100 eur, bi na tvojem mestu raje kupila kafetiero. Meni se v službi odlično obnese

 

Kafetiera :) Težava je v tem, da pijem samo "gostilniško" kavo. - torej iz kavomata. NIsem oboževalec ne turške ne iz kafetiere.

 



kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

shaania25

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

20. nov 2011 16:56

Hejla, shaania25, slabo si me citirala, ker si svoj odgovor zapisala v mojega... Praviš torej:

shaania25 je napisal/a:
Kafetiera :) Težava je v tem, da pijem samo "gostilniško" kavo. - torej iz kavomata. NIsem oboževalec ne turške ne iz kafetiere. shaania25

Meni je takrat, ko želim espresso, vendar okoliščine ne dopuščajo avtomata (npr. kampiranje ), kafetiera solidna alternativa (čeprav zadnje čase prav z veseljem spijem tudi kakšno turško ). Glede dobre kave iz kafetiere želim pripomniti, da mora biti kafetiera "vdelana", s plastjo kofeinske patine al' kako naj se izrazim . Starejša kot je, boljša je (nova kafetiera pušča nekakšen kovinski priokus ).

shaania25, po moje imaš kar jasna pričakovanja o kavi, vendar (1) ne pozabi na različnost kave (vrsta kave, stopnja praženja, proizvajalci,...) in (2) kupi nekaj preverjenega (pri prijateljih, na promociji...). In imej pred očmi, da so vse kafemašine za domačo uporabo le boljši/slabši približek profesionalnih gostilniških.

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

neznan uporabnik

20. nov 2011 17:36

Meni pa je najboljša turkiš kofe al pa nes. V  gostilni pa jaz ne pijem kavice. Prisegam na pirček v birtiji. Ah, razen v enem lokalu ali dveh pijem kavico iz avtomata. Samo ne bom povedal kje. Sem si tudi aparat kupil, ajej, kaj me je glava bolela kasneje. 450 evrov, kromast,woof za pogledat. Kava pa zanič. Če že, potem kafetiero. Jaz mam eno predpotopno (tam iz leta 1967) in še dela. Samo men se to ne ljubi. Mlinček sem vstran vrgel, novega nisem kupil. Ta kava, ki pa se dobi mleta, pa ni meni dobra. Imam tudi oni kofe automat na filter. Tam pa treska,brbota in kaplja eno uro. To se meni ne ljubi čakat.

Sem pa slišal, da so od ene naše firme zelo dobri. Ne bo težko uganit katere.

zlatiribonmb

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

20. nov 2011 18:49

Čoko, jaz imam doma že kakšno leto Tchibo avtomat (Caffissimo) in sem z njim zelo zadovoljna. Okus teh kapsul mi je všeč zato tudi nikoli nisem iskala nadomestkov. Kolikor vem imajo aparati različne velikosti kapsul, tako da ne moreš enostavno vzeti kapsule druge firme. Če pa obstaja še kakšna vrsta, ki paše v ta avtomat pa ne vem. Žal.

Jannaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti