Kaj pa preverjanje stanja iz tujine, Hrvaske?A se to kje da?
Tarja83
Kartica nlb
Ne. Iz tujine ne moreš preverjati stanja, ugotoviš pa, kdaj ti je zmanjkalo cvenka. Parkrat izkusila na svoji (takrat še študentski) koži, pa sem potem klicala mamo, naj mi posodi dinarčke, da pridem domov :)
Dobri stari backpackerski časi:)
RadaJem
Če imaš Klik lahko preveriš stanje preko interneta.
nola Saj to ,ko pa nimam svojega racunalnika s sabo, pac pa le fantovega. Ker na njihovi strani pise,da se da preverit z vsakega,moram se pogruntat kako.Ce ima kdo nasvet, bi ga bila zelo vesela.Hvala za odgovore.
Tarja83
Najbolje da pokličeš na banko, ti bodo gotovo čisto natančno povedali.
nola Tarja, v tem primeru naročiš, da se ti stanje sporoča v obliki SMS-jev. Je pa res, da je to plačljiva storitev.
Vendelina jr.
Kar se tiče preverjanja stanja. Oprostite, pedanten in normalen človek, ki ima odprt račun, mora vsred noči vedeti kakšno je njegovo stanje na tekočem računu.
Kaj si ne vodite vzporedno evidenco, da jo primerjate z bančno???
Pozdravček!
Hja, dragička, tista osnovna dobra vzgoja, pri kateri:
- se je hranilo račune in položnice in je bila hramba urejena
- se je zapisovalo stroške
- je glava vedela, koliko se lahko potroši na dan in se čez to ni šlo....
- se je na mesec potrošilo toliko in na stran dalo toliko (ko imaš, se naučiš varčevati)
to nekako ponika.
Recentna gospodarska kriza nima nič s tem. Površnost je bila že prej.
Vendelina jr.
| nola je napisal/a: |
Če imaš Klik lahko preveriš stanje preko interneta. nola |
Plačevanje v trgovinah z BA maestro poteka isto kot pri nas. Dvig gotovine v CRO pa, vsaj pri moji banki, prav tako, nobenih provizij.
Dragička niti približno nisem pedanten, normalen pa verjetno sem (hm?
)
Zakaj bi pa moral vedeti, kakšno stanje imam, zato so banka, klik in bankomat. V tem trenutku vem, da bom zvozil mesec in to je zame dovolj.
Vzporedno evidenco? Čemu pa to, ne razumem, v današnjih časih?
lp
Vlado
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
