Sok in marmelada

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. jul 2009 1:09

No, jaz rada eksperimentiram in sem probala to zadevo s kisom. Nekaj sem očitno naredila narobe, ker mi je bolj biologija šla kot kemija (beri na vrhu se mi je nabrala plesen). Postopala sem pa tako: ostanke po pasiranju sem posladkala in dala v plastenko 1,5 L do polovice. Nalila sem vodo, 3/4 steklenice. Stvar je čez kak dan začela rasti (normalen pojav), ko sem spet pogledala, je pa bil plesniv vrh. Ali sem dala premalo vode? Preveč ribeza? Kaj tretjega? Ali bi morala plastenko zapreti? (predvidevam, da ne, saj se rabi kisik).

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jul 2009 6:17

atina, ves problem je v tem, da so bile pač prisotne spore gliv. A pri nastajanju jabolčnega kisa se nikoli ne naredi plesen na vrhu? Po moje bo to, da si dala premalo vode in je ribez gledal na suho. Morda v prihodnje obtežiš s čim, da ribez res potone. Dovod kisika pa mora biti....saj veš, ocetno kislinske bakterije so aerobne. Še to, ko začne vsebina rasti, večlkrat temeljito pretresem steklenice (če se ravno spomnim).......se prej posede vsebina.

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 470

21. sep 2009 19:20

Maline sem pretlačila in malo zmiksala da bom pripravila malinov sirup. V receptu piše da naj pustim 24 ur pri miru. Mene pa zanima ali naj dam v hladilnik ali pustim pri sobni temperaturi. Kaj je boljše?

Hvala za pomoč.

gobica1402

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

21. sep 2009 20:16

Sama naredim takole sadje v vodi pustim 24 ur kar pri sobni temperaturi,niti nikjer nisem zasledila,da je potrebno shranjevati v hladilniku. Čez 24 ur precedim,dodam sladkor,prevrem,dodam limonin sok ali citronko,ter še vroče zaprem v steklenice. Sadje,ki je ostalo na cedilki pretresem v skledo,dodam sladkor po občutku,če imam še kaj sadja viška dodam tudi tisto in skuham marmelado. Ker sem letos delala tudi češnjev sirup,jih nisem nič precejala,ampak sem jih samo pred namakanjem v vodi izkoščičila in predem sem dodala sladkor z paličnim mešalnikom spasirala.Nastal je še bolj gost sirup, ostal pa je mogoče kakšen mini milimetrski košček sadja,ki se je izmuznil mešalnikum ,ki pa nas niti ne moti. anaeva

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

22. sep 2009 15:19

Bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme. Skuhala sem marmelado, pregosto oz. pretrdo (je predolgo vrela). S čim naj jo omehčam? Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti