S potnim listom na hrvaško

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

13. mar 2012 13:06

Jaz sem dveleti nazaj šla čez mejo, pa sem imela pri sebi osebno, kateri je čez 3 tedne oz. 2 tedna po tem prestopu meje (ne spomnim se točno) potekla veljavnost. Carinik oz. policist na Hrvaški strani,  je pogledal osebne in me je vprašal, kdaj se vračam, če vem da mi bo dokument potekel. Sem mu lepo odgovorila, da vem in da pridem takrat in takrat. Pa ni bilo problema.

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

13. mar 2012 13:18

hvala obema

 

Rebeka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. mar 2012 14:12

Nam se je zgodilo, da je možu osebna že bila potekla, in to, ko naju je s hčero peljal na letališče v Zagreb. Na hrvaški starni meje je policistka na meji to ugotovila in moža opozorila, mi smo ji povedali, da je zadeva nujna in da se mož takoj vrne, ko naju odloži. Je bila tako prijazna, da mu je, potem ko je opravila en telefonski razgovor, dovolila vstop v državo, s tem da je mož zagotovil, da se res takjo vrne. Tako je tudi bilo - ko se je vračal je hrvaški policist pri izstopu iz države vedel zanj, ga prijazno pozdravil in se zahvalil, da je držal besedo.

Lepa in prijzana gesta hrvaške policistke; četudi moža ne bi spustila čez mejo, ji ne bi mogli ničesar očitati (mi smo imeli rezervno varianto, da bi sin pripeljal potni list, a ni bilo potrebno).

 

 

 

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. mar 2012 14:54

Si pa imela srečo, jaz sem se morala lepo obrniti nazaj in moji trije sopotniki tudi. Bila sem jezna, ampak bolj nase kot nanje.

 

naor

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

15. mar 2012 19:37

Živim blizu hrvaške meje, celo frizerko imam na hrvaškem in večkrat mesečno prečkam mejo ( vsaj 2 do 3 x) in nikoli nisem imela težav z cariniki. Bi se strinjala z mnenjem Vandeline jr, če bi zaprosil za štampiljko bi jo zagotovo dobil, kar se pregleda ruzaka tiče je pa to navsezadnje le njihovo delo. Brez skrbi, čez 14 dni ko greš zopet tja kar pogumno zaprosi za štampiljko in to bo to.

berny134

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

15. mar 2012 20:23

Berny134,

Planet _food je tole pisal pred skoraj tremi leti in menda mu je medtem ja uspelo.

Noemi

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

15. mar 2012 23:20

Haha hvala noemi, nikakor se ne morem navadit da bi pogledala tudi datum... Tole se mi ni zgodilo prvič

berny134

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti