Sama sem ga tudi na ta način pripravila, trpotec, sladkor...nato pa sem ga zakopala v zemljo - v vrt pol metra globoko (kar naporno) in pustila tam 2 meseca...Pa je bil tudi zelo super...LP Tanja
Tudi jaz sem na nekem zeliščarskem predavanju slišala, da se tropočevi listi zalijejo z medom in zakopljejo v zemljo. Verjetno ima to še večje zdravilne učinke.
martina
Bojan, nekje sem to prebrala in poskusila, pa je bil zares dober sirup. Kaj pa vem, pravijo, da je v zemlji ravno prava temperatura...da se sladkor počasi topi...Včasih so dajali v steklenice češnje, jih zakopali v zemljo in za novo leto dali ven, pa so imeli sveže???:))) - tudi to sem nekje brala...