Barcelona

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

6. jun 2009 17:08

Zara-Marisa Hvala za odgovor. Hotel bi kar ustrezal. Sem že preverila na booking.com. kjer je v mojem terminu na voljo le triple soba - 120 eurov na noč čez vikend. Če dobim še kakšen namig bom vesela. Pozdrav

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

6. jun 2009 18:01

Tudi jaz iščem prenočišče v Barceloni, ki je mimogrede zelo drago. Hotel, ki mi je bil simpatičen in sem ga imela namen rezervirat je bil tale: http://www.condadohotel.com/galeria.asp (cca. 40€/osebo/noč). Očitno se bo letos poleti v Barceloni spet slišalo kakšno slovensko besedo. Klea

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

6. jun 2009 22:09

Libra, midva sva rezervirala double room in sva tudi dobila triple (zakonska postelja plus še eno ležišče). No, na tretji sva potem imela odlagalno površino. Če se odločiš za ta hotel, potem moraš nujno pozdraviti receptorja! Muy simpatico. Plačala sva pa 315 EUR za 5 nočitev z zajtrkom (za oba).

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

7. jun 2009 0:45

Zara-Marisa V mojem terminu je na razpolago SAMO triple room, kar znese 360 eurov za tri noči. Ko sem preverila drug vikend termin, sta na razpolago: triple room za 360 eurov in double room za 235 eurov. Vse za dve osebi za tri noči. Tudi klein hotel je prav mikaven. In mnenja na tripadvisor so prav dobra. Ampak, ker sem predolgo "čepela" na Ryanair spletni strani, so mi podražili let za 40 eurov. Bom poskusila še zjutraj. Pa lahko noč.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jun 2009 11:15

Za drugič: vse te hotele in lete se res splača rezervirati mnogo prej, cena je dosti nižja (razen če vam uspe najti kakšno last-minute varianto).

Prvič sem spala v hostlu, navezala stike z lokalci in... od takrat vsakič, ko gremo v Barcelono, spimo zastonj :) Ne samo gledat znamenitosti, malo spoznajte ljudi, tamkajšnji (resnično lokalni) prebivalci so ponosni in nesebični Katalonci, ki se Sloveniji čutijo zelo blizu (tudi sami si že dolgo prizadevajo za neodvisnost).

tulka

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

7. jun 2009 11:56

Za hostle se vam najbolj splača pogledati na www.hostelworld.com - vneseš kraj, datum in število nočitev, pa ti izpiše seznam vseh hostlov, ki so takrat še prosti. Pri vsakem hostlu imaš tudi ocene, komentarje uporabnikov in zemljevid, preko interneta pa jih lahko tudi rezerviraš (s kreditno kartico), s tem da moraš takoj plačati 10% zneska. MancaS

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

7. jun 2009 19:09

Ravnokar sem našla nekaj hostlov in hotelov v centru msta, po sprejemljivih cenah (59 do 78 evrov za dvoposteljno sobo na noč). Hostal Centric, Mare Nsotrum (79 evrov), Rembrandt, Absolut, če komu imena kaj pomagajo, da lažje najde. Sem pa iskala preko venere.com, ker imam z njimi res dobre izkušnje. Venere.com sicer zahteva št. kartice, a se plača šele v hotelu, in tudi če se do 24 ur pred napovedanim prihodom rezervacije sobe odpove, ne plačaš nič. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jun 2009 9:49

@packa: Šlo je za podobni, vendar različni vprašanji. Ko ju boš ponovno prebrala in analizirala, boš ugotovila, da se vendarle razlikujeta. Če pa želiš stvari, ki ti morda niso všeč, interopretirati kot napad nase, potem pa samo izvoli (it is a free country anyway). Samo, tako se ne napreduje. Se pa packa. Vendelina jr.

neznan uporabnik

8. jun 2009 10:05

Packa, eni pišejo tako, da jih je treba večkrat prebrati in analizirati in se sploh zelo ukvarjati z njimi.. Ne razumem, da ne razumeš, kako nekdo drug nekaj razume...? Kaj sem butasta, ej japaja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. jun 2009 13:50

Namesto hotelov in hostlov iščite raje hostale in pensione (hostales y pensiones de barcelona), vam jih bo vrglo ven kolikor jih hočete.

V Barceloni ni nujno, da stanujete v centru, prevoz klapa v nulo, in ker si boste seveda že po internetu kupili Barcelona Card, bo zastonj.

Izognite se turističnim pastem okoli Ramble in si rajši izberite hostal ali pension recimo v četrti Gracia. Bo  mirneje, za manjši denar boste deležni precej višje kvalitete, v restavracijah boste srečeval lokalce namesto Japoncev in Nemcev  z malo sreče boste stanovali v peš razdalji do parka Guell.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti