Recept za ,,buranjo,,

nika2  

član od: 13.2.2003

sporočila: 13

tema odprta - 21. maj 2003 9:17 | ogledi: 13.413 | odgovori: 5

Prosila bi za pomoc, rabila bi recept za jed,ki je narejena mislim, da iz strocjega

fizola in mislim, da se ji pravi ,, buranja,,.

Upam, da sem prav napisala.

hvala za pomoc

nika

nika2

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

21. maj 2003 14:20

Hojla Nika! Jaz delam boranjo tako, kot jo dela moja mami, ne vem pa če je to pravi recept. Na olju popečem koščke govedine (ali svinjine, delala sem jo tudi že z mletim mesom, kar imajo moji otroci raje) Dodam nasekljano čebulo in česen, malo podušim. Dodam na male koščke narezan stročji fižol (lahko se ga prej prevre v vodi, ki se jo zavrže) in na kolobarčke narezan korenček. Če ne maraš da se fižol preveč mehko skuha, ga pač dodaš nekoliko kasneje. Začinim s timijanom, majaronom, baziliko, malo mlete kumine, lovorjev list in peteršilj. Premešam in potem zalijem z malo pomija ali kakega drugega pasiranega paradižnika in nekaj vode. Kuham dokler se fižol in meso primerno ne zmehčata. Mami je običajno zgostila s podmetom iz moke in vode. Jaz je ne gostim. Zgosti jo v bistvu že čebula-kot pri golažu. Kot priloga nam najbolj paše dobra polenta in velika skleda solate. Upam da bo kaj v pomoč! Lep pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 21. maj 2003 14:22:25

nika2  

član od: 13.2.2003

sporočila: 13

21. maj 2003 15:37

hvala Noa, bom danes to naredila po tvojem receptu. nika2

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. maj 2003 8:50

Hojla Nika! Upam da ste bili zadovoljni z boranjo. Tudi jaz sem jo včeraj skuhala in je bila mnjami. Še ob devetih zvečer sem si jo pogrela in "pohamsala" kar konkretno porcijo. Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 22. maj 2003 08:51:23

nika2  

član od: 13.2.2003

sporočila: 13

22. maj 2003 9:22

Zivjo Noa ja buranja je uspela, sej jo je v bistvu zelo enostavno narediti samo vedeti moras kaj vse notri pase. lp nika2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti