Majčka iz poliamida

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

tema odprta - 19. maj 2009 21:03 | ogledi: 1.624 | odgovori: 6

Živjo,

rabim en nasvet. Ne spoznam se ravno na materiale, ki niso bombažni, zato me zanima, kako se "nosijo" majčke iz 90% poliamida in 10% elastana. Material je precej podoben materialu za kopalke. So majice iz takšnega materiala sploh primerne za vroče dni ali ne?

Zakaj me zanima? Ker sem si ogledala eno majčko, ki deluje bolj fino in rabim nekaj takega...

tanyči

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. maj 2009 21:06

Večina finih majčk je takih...če nisi med tistimi,ki (pre)hitro zašvicajo je znosno...so pa precej vroče... Roncolino

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. maj 2009 21:13

Več ali manj se telo navadi na njih tako, kot se navadi na linžerijo. Zaradi tega so tudi začeli ta material (najbrž gre za mikrofibro) uporabljati za majčke. Vonj po starem znoju se pa čisto korektno odpravi tako, da pred pranjem na podpazduhe kaneš kapljico dve navadnega Prila (tistega, za pomivanje posode) in je stvar rešena. Vendelina jr.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. maj 2009 21:16

Vendelina jr. je napisal/a:
Več ali manj se telo navadi na njih tako, kot se navadi na linžerijo. Zaradi tega so tudi začeli ta material (najbrž gre za mikrofibro) uporabljati za majčke. Vonj po starem znoju se pa čisto korektno odpravi tako, da pred pranjem na podpazduhe kaneš kapljico dve navadnega Prila (tistega, za pomivanje posode) in je stvar rešena. Vendelina jr.
No ja,poznam punce ki imajo "fleke" že pri bombažnih majčkah,pri poliamidu pa nastane skorajšna poplava... Roncolino

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. maj 2009 21:25

Antiperspirant dela prav redu. Sicer moram kupiti hypoallergenic vrste, ker sem alergična nanje...

Uporabljam jih vsak dan, ne glede na to, kaj imam oblečeno, bombaš, svilo, volno, kašmir ali kakšen umeten material.

Pri nas je poleti vsaj 2 meseca preko 35 stopinj in skoraj 100% vlaga in to je edini način preprečevanja potenja.

Priporočam.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2009 20:12

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

20. maj 2009 19:31

jaz sem še vedno za bombaž, vsaj večji %, saj se zelo potim in potem imam zelo zoperen občutek, kot da mi vse teče. Pa še noben sprej ne pomaga, ponavadi se namažem kar s kremo od ilirije, ki nevtralizira neprijeten vonj in deluje kakšen teden. anitram1

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

21. maj 2009 9:58

"Pa še noben sprej ne pomaga, ponavadi se namažem kar s kremo od ilirije, ki nevtralizira neprijeten vonj in deluje kakšen teden." Teden??? vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti