Nigella

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

10. nov 2009 22:20

Sicer nisem gledala, ampak našla sem ta recept, če je pravi.

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

11. nov 2009 19:49

Petkica, hvala za pomoč. Žal ni pravi, bo pa vseeno na jedilniku eta

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. nov 2009 18:04

Kot so mi povedali drugi, sama nisem gledala, ni mesa nič solila, le namočila za 2 uri v jogurt, lahko bi bil tudi pinjenec, nato povaljala zrezke v zdrobljenih krekerjih ( ti so dovol slani, zato ni solila mesa), nato pekla na peki papirju v pečici. To sem napisala, ker ni bilo odgovora, če pa kdo ve kaj več, naj me dopolni. Mogoče stopinje in čas pečenja. Aki[pikapolonica]

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. nov 2009 19:03

Aki, meni se zdi, da mora biti vsak komponent (ali sestavina) pri kuhanju rahlo posoljena. To, kar si opisala zgoraj je enako, kot če bi kdo delal dunajske zrezke in izdatno posolil samo jajce, mesa pa ne. Okus nikakor ne bi bil enak tistemu, kjer bi bilo primerno posoljeno meso, jajca in moka (ja, tudi moko je treba soliti). Drobrine so po navadi narejene is kruha, ki je že tako ali tako lahno slan.

Neslan kos mesa v slani omaki je zame samo znak slabega kuhanja. Na žalost je tudi nekaj blazno slavnih kuharskih knjig pisanih tako, ampak če je recept sicer v redu, se da to popravit.

 

Vanja

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

12. nov 2009 19:32

Vanja sorry, ampak tukaj se pa ne strinjam. Pri paniranju zrezkov ali cesarkoli drugega vedno solim samo jajce in po mojih izkusnjah je isto, kot ce bi solila vsako sestavino posebej. Naceloma se v kuhinji zelo izogibam soli (in vsega belega: bele moke, belega riza, soli in sladkorja) in se drzim nacela, da dosolim vedno lahko, odsoliti pa se ne da. Hrana ze v osnovi brez dodatnega dosoljevanja vsebuje dovolj Na in Cl za normalno funkcioniranje cloveskega organizma, da ne bo dileme. Stvar je samo individualnega okusa. Evo, priznam, sem slaba kuharica. slepakura

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

12. nov 2009 19:40

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Aki, meni se zdi, da mora biti vsak komponent (ali sestavina) pri kuhanju rahlo posoljena. To, kar si opisala zgoraj je enako, kot če bi kdo delal dunajske zrezke in izdatno posolil samo jajce, mesa pa ne. Okus nikakor ne bi bil enak tistemu, kjer bi bilo primerno posoljeno meso, jajca in moka (ja, tudi moko je treba soliti). Drobrine so po navadi narejene is kruha, ki je že tako ali tako lahno slan.

Neslan kos mesa v slani omaki je zame samo znak slabega kuhanja. Na žalost je tudi nekaj blazno slavnih kuharskih knjig pisanih tako, ampak če je recept sicer v redu, se da to popravit.

[pika] Vanja
Vanja, malo pa je odvisno tudi od olusa. Ne poham pogosto, ker mi cvrtje pač ni všeč, ampak če poham na primer marele (gobe), malce posolim samo jajce, včasih še to pozabim, pa so nama dobre. če poham bučke, dam v jajce začimbe (po navdihu) in nič ne solim. ja, če poham kotlet za mojega (pohan je njegov kotlet n. 2, takoj za kotletom na žaru), pa ga moram povegetati, ker mu pač tako paše. dunajcev iz teletine ali perjadi ne delam, verjamem pa, da mora biti tudi meso posoljeno ali pa vsaj začinjeno s kakšno drugo začimbo/dišavnico. sem pa po sili razmer že jedla pohano piško, ki je bila za moj okus odločno preslana. amapk, kot sem že napisala - odvisno od okusa (en moj prijatelj vsako jed posoli, še preden jo poskusi, npr.) 5rusa

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

12. nov 2009 19:40

Vendelina jr. je napisal/a:
Jaz bi Ainsleya.....Pliz, televizije, pliz!!!! Varuhinja tv-gledalcev, Miša Molk, a me slišiš? Pa, če je kje kak film od Clivea Owena, ki ga že kaka dva tedna niso predvajali, bi tudi zmogla)))) Vendelina jr.
jaz tudi, mogoče nas pa enkrat uslišijo 5rusa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. nov 2009 19:49

Meni ni hujšega, kot dosoljevati jed pri mizi. Soli se niti ne izogibam, niti je ne uporabljam pretirano veliko (sem v restavracijah že vrnila jed, ker je bila preslana). Ampak slana omaka in noter neslano meso. Ne hvala.

Enako je s paniranimi zadevami. Sama razen ene jedi ne paniram ničesar z drobtinami, ampak raje z oreščki in to je potem samo popečeno na žlici olja. Tudi če na grilu pečem celega piščanca, ga posolim nekaj ur preden ga pečem,da sol pronica v meso in je tako dosti bolj okusno.

Kar se sladkorja tiče, uporabljam rjavega, ker ima boljši okus od belega. Sladkor je zame sladkor,  pa naj bo rjav, med, bel ali pa javorjev sirup. Vse ima OH in vse prav hitro dvigne sladkor v krvi.

Sicer je pa moj način prehranjevanja oz. kar življenjski stil, če smo že na tem, blazno podoben drugi fazi Southbeach diete. Moderation is a key!

 

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. nov 2009 19:57

Prvič slišim da sol prodre v meso in je meso potem bolj okusno. Zaradi soli ponavadi izgubi na sočnosti in predvsem na okusu. Ko si napisala da soliš vse sestavine za dunajca me je zapekla zgaga. Veliko ljudi uporablja sol le kot namizno začimbo, razen če hočemo spustiti dobrote mesa v omako. Sam porabim pol kile soli na leto, šele ko veš kakšen okus ima hrana brez soli, zelo omejiš njeno uporabo, v dostih primerih tudi popolnoma. Kot sladkor. Sploh pa večina današnjih amaterskih kuharjev uporablja grobo mleto sol, ne vem kako bi to zamešala v vse sestavine pohanja. Moje mnenje glede tvoje izjave je precej podobno uporabi vegete v kuhinji. Žal. Razen če je zato kriv sklop treh besed v tvojem nicku zzak1977

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. nov 2009 20:12

zzak1977, poskusi enkrat tole s piščancem. Lahko ga prav tako enostavno spečeš v pečici.

Mnogi prisegajo na "Brining", kar je namakanje  mesa v slani vodi, včasih celo z dodatkom sladkorja ali kakšnih drugih začimb. Meni se kaj takega ne ljubi počet. Sicer se pa soli nikakor ne bojim, ker gre s primerno količino popite vode iz telesa.

Pa prosim te, nikar ne primerjaj vegete s soljo, OK. To je tako, kot če bi napisal recept za jabolčno pito in namesto jabolk, če že niso pri roki, uporabijo pomaranče. Sorry!

Zdaj se bodo pa še ljubitelji Vegete oglasili. Spet bo letelo perje, pa še polna luna ni!

 

ZZAK, a lahko tale tvoj zadnji stavek elaboriraš?

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12.nov 2009 20:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti