Kampiranje bohinj

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 9. maj 2009 17:56 | ogledi: 4.556 | odgovori: 5

Pozdrav,

lepo prosim, če mi lahko podate vaše izkušnje iz kampiranja v Bohinju. Do sedaj smo poletne dopuste preživljali v kampih na hrvaškem, letos pa bi šli za nekaj dni v Bohinj. Je več kampov? Ali so tik ob jezeru? Ali je potrebna rezervacija? Koliko stopinj je podnevi/ponoči/v jezeru? Cene?Je poskrbljeno za otroke (igrala....) Je lep dostop v vodo (za otroke)? Kakšne so največje razlike med kampi na morju?

V naprej hvala!!!!!!!!!

lp, Žuži

zuzek

mientje  

član od: 22.10.2002

sporočila: 30

9. maj 2009 19:07

V Bohinju sta dva kampa. Kamp Zlatorog, ob Bohinjskem jezeru - http://www.hoteli-bohinj.si/kamp_zlatorog in Kamp Danica, ki je v Bohinjski Bistrici - http://www.camp-danica.si/ . Jaz tam še nisem kampirala, sem pa vsako poletje v Bohinju. Voda v jezeru je v primerjavi s morjem hladna, lani je imela okoli 21 stopinj, se mi zdi. Ni nikoli tako topla, da bi se dalo dolgo namakat. Plaža je prodnata. Je bolj za osvežitev. Drugače pa se splača iti pogledat slap Savica, korita Mostnice, s gondolo se zapeljati na Vogel, od koder je fantastičen razgled. Veliko je možnosti za sprehode, tudi za majhne otroke. V Ribčevem Lazu je turistični center, kjer radi pomagajo. Za otroke pa je zanimiv tudi Aquapark v Bohinjski Bistrici, kjer pa zna biti gužva, če slučajno cel dan dežuje. Temperature zraka pa so nižje kot pa na primer v Osrednji Sloveniji ali pa na obali. Dosežejo 30 stopinj, tudi več, ampak redkeje. Ponoči pa je sveze. Mene zvečer vedno zebe, da si moram dolge hlace in jopico obleči. In vedno spim s debelo odejo pri odprtem oknu. Poleti, vsaj avgusta, je veliko tudi vročinskih nalivov ali pa neviht. Saj pravijo, da ima v Bohinju dež mlade Pa še spletna stran Bohinja: www.bohinj.si . Upam, da sem vsaj malo pomagala. Meni je Bohinj v primerjavi s Ljubljano poleti prava osvežitev. Lp Meta

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

9. maj 2009 22:09

hvala za izčrpne informacije...smo iz obale, sem upala, da voda ni tako hladna.. hvala, Žuži zuzek

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. maj 2009 7:20

lansko poletje voda ni bila tako hladna mi smo se kopali brez kakšnih ozeblin nam je lepo,ker ni čutiti takšne sopare v zraku,in samo malo se zapelješ proti Pokljuki pa si že čez 1ooom nm drugače pa imentje je napisala kar veliko priporočam pa obisk kampa kot trenutno nedeljski izlet,pa se boš mogoče lahko lažje odločila sami smo na Gorenjskem počitnikovali zadnji dve sezoni,in bomo letos malo zamenjali lokacijo Je pa na Gorenjskem še kar nekaj ostalih kampov,samo ne čisto ob jezeru lep dopust želim anaeva

branka171

sporočila: 218

10. maj 2009 9:01

Vsako leto se vsaj nekaj dni mudimo v Bohinju, ne v kampu imamo raje apartma. Predlagam vam, da vzamete s sabo kolesa, ker je velika gužva vsaj avgusta, ko je veliko italijanov.Voda ni tako mrzla da nebi bla za plavat,malo bolj sveža kot ste je vajeni na morju in s kolesi si lahko poiščete čisto svojo plažo.Je pa popolnoma drugačen občutek, ko okrog tebe plavajo ribe. Poleg standardnih ogledov slapa Savice in Vogla priporočam ogled slapa Grmečica (zaščiten z Unesco), planino Zajamniki, kjer imajo najboljši sir in skuto, izvir reke Bistrica, Hudičev most, ter našo "romarsko pot": Vodnikov razglednik. Na tem mestu šele spoznaš, zakaj se reče tem krajem dolina raja. En dan rezerviramo za turo s konji na Mrcina ranču- toplo priporočam, potem pa na po bohinjsko v gostilno Rupa. Lep dopust predvsem pa lepo vreme vam želim. branka171

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

10. maj 2009 18:48

Če se boste vseeno odločili za kamp v Bohinju, kjer je zelo lepo - tam se kampirala pred 30 leti - opozarjam, da je šotor pametno postaviti malo dlje in višje od vode, ker v primeru padavin jezero lahko zelo hitro precej naraste. Lepo se imejte, kjerkoli že boste. karlinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti