Meso

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. apr 2009 7:56

Vlado je napisal/a:
V študentu je veljalo, da je dobro, dokler ne zasmrdi, potem pa še kakšen dan Joj, kaj smo včasih pojedli, brez heca. Glede čevapčičev pa iz prakse, eni so bili po zamrzovanju ok, ta drugi pa čisto neužitni, prav gumijasti tudi barva ta drugih ni bila "apetitlih". Zakaj tako, pojma nimam. lp Vlado
Mi smo enkrat kot mulci izvlekli iz reke Soče eno zaruznjeno mrežo in si iz nje naredili osnovo za peko mesa. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. mar 2012 8:15

Eno tako "kniflig" vprašanje z upanjem da že tema ni kje objavljena v analih te velike zakladnice o prehrani

Zanima me kje v Mbju kupujete meso, ako izvzamemo kmetije, mesarije in tržnico.
Zanima me predvsem v katerem od nakupovalnih centrov, menite, se dobi dobro kvalitetno slo. meso v cenovnem razredu (recimo Lidla) kateri omogoča da dobiš za študentski žep čim boljšo kvaliteta, katera je pač možna za omenjen finančni faktor. Torej, morda pakirano, a kjer deklaracija ni v velikosti A4 formata, ampak je bolj v velikosti 2 prstov, vsaj kar se sestavin tiče.
Za mene je meso MESO in tu nimajo kaj istaki neizgovorljivi dodatki, razni Eji in ĐŽĆji , oz. če že (kar je logično, glede na to da je meso pakirano in mora biti obstojno vsaj nekaj časa) da vsaj ne vsebuje stvari ki pa v njem RES nimajo kaj iskati. Recimo, mi lahko kdo zaupa, kaj pri mejdun dela koruzni slad v dobrem, sočnem štiklu (sline se cedijo) šunke, ali pa fine fine slanine (mmm z jajci, gobicami)? Mater so zakomplicirali tole pridelavo


Hvala za vse predloge, pomoč in upam da nisem komu stopil na prste, da se bo ponovno razvila kakšna sočna kregarija okoli takšne preproste teme/vprašanja.
Preden vam žolč ven udari, pa preden začnete nekontrolirano okoli sebe udrihati, vam kar na hitro pošljem pa še.

Tako, sedaj pa res ne bo več razloga za sive lase in jezo!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

27. mar 2012 13:54

Kvalitetno slovensko meso boš za ceno, primerljivo s tisto iz Lidla, hudičevo težko kje ujagal.

s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti