Lyoness

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

tema odprta - 20. apr 2009 16:28 | ogledi: 10.523 | odgovori: 25

Danes me je nekdo povabil na neko predavanje oziroma predstavitev Lyoness kartice.

Sedaj pa me zanima, če ima med vami kdo to kartico, v čem je bistvo te zadeve. Iz njihove internetne strani jaz ne znam izluščiti v čem je fora  - govorijo o nekih popustih, ki jih je imetnik te kartice deležen pri nakupovanju v trgovinah, verjetno članicah te "združbe". Na predavanje sicer ne bom šla, me pa zanima, če je to zopet kaka nova piramida, kjer je vse brezplačno, nič ne tvegaš in samo služiš in zanima me kdo potemtakem je tisti dedek mraz, ki to plačuje.

Najlepša hvala za morebitne odgovore in lep dan vsem skupaj

 

 

rrr

Temo je spremenil(a) ribaracarak dne 20. apr 2009 16:30

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. apr 2009 16:56

Mislim da si brezskrbno lahko nabaviš kartico takrat, ko boš videla njihovo nalepko na vsaki trgovini, ki jo redno obiskuješ. Če/ker imajo partnerje, nikoli ne veš, za koliko boš preplačala izdelek, ki ga misliš kupti. Na take in podobne prezentacije nisem nikoli šla (še tupperware sem začela kupovati takrat, ko so mi končno dovolili naročiti ne da bi šla na zabavo), grem raje na sprehod z mojim dragim.

Vanja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

20. apr 2009 17:14

Vanja, na prezentacijo dejansko ne bom šla, me pa v bistvu zanima zato, ker bodo šli ljudje, ki so mi sicer blizu, pa nekako ne bi želela, da padejo v kak ***k.

 

 

 

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. apr 2009 17:20

Ti je Vanja lepo povedala na kratko. Okej, še daljša verzija (čeprav se mi zdi, da sem enkrat že razlagala, v čem je fora...?). Fazon je v tem, da se zbirajo popusti na plačilnih karticah (debetnih - to so tiste, s katerimi plačaš in gre denar takoj dol, za razliko od kreditnih, na katerih gre denar dol enkrat mesečno). Plačaš s kartico enkrat, dvakrat in potem se zbirajo popusti. In to takrat, če ponavljaš nakupe pri istih ponudnikih. Z drugimi besedami, če ponavljaš nakupe pri enem trgovcu in tam vedno plačuješ z debetno kartico, potem se čez nekaj časa nabere bonus popustov in ima peti, deseti nakup cenejši. V Sloveniji ima tak sistem zaenkrat samo NLB v EnKa (kjer potem lahko občan na spletni aplikaciji čekira stanje svojih nakupov in popustov). V prijateljskih državah z evri je situacija taka, da vsaka banka, ki ima kakih 20% tržni delež v državi na občanskih poslih nudi svojim strankam tako storitev, če pa ima manjši tržni delež, ji ekonomija obsega take storitve še ne dopušča. In potem razni lyonessi skačejo v nagovarjanje občanov, ki imajo osebne račune in kartice pri manjših bankah in jim pač ponujajo svojo storitev. Ampak dokler ne bodo lyonessi imeli (tako kot je lucidno napisala Vanja) svoje mreže trgovcev, ki bodo vezani na sistem vodenja popustov....je totalno brezveze nagovarjati občane. Je pa res, da se s članarinami občanov financira mreža trgovcev s popusti. Skratka, se mi zdi, da če bo šel ta kelih, draga rrr, mimo tebe, ne bo nobene škode..... Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

20. apr 2009 17:29

Hvala dekleti. Kar se mene tiče, je zadeva zaključena in rimljanka lahko mirne duše zaklene to temo.

 

Lep dan.

rrr

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. apr 2009 17:36

Pa ne nooo, rrr...ziher bo kje kakšna ugodna akcija na račun te kartice, kako bomo pa potem vedeli Ognjič

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. jun 2009 12:37

Moja soseda jo ima in mene prepričuje zanjo(je tudi zastopnica).Kolikor jaz zastopim ,je kartica zastonj(kot na primer Mercatorjeva za pike)samo da se tukaj na kartico nabira 1% denarja od nakupa.Potem ga nakažejo na tvoj račun in ga enostavno dvigneš. Na njihovi spletni strani ,je že kar nekaj meni bližnjih trgovin,pa še kar cincam bi ,nebi....me zanima jo je od zadnjega odgovora kdo že nabavil?

lp goga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2009 12:48

@gogad: po mojem ima vsak bodisi v kvartu ali pa vsaj pozna koga, ki je zastopnik za prodajo svega-i-svačega-jeftino-i-bez-muke-i-uvek-vraćamo-pare-ako-treba... Pa zaradi tega še ne kupujemo njihovih produktov. Po moje bo zate ceneje, če sosedi kar izplačaš enak znesek, kot bi ga dobila, če bi te vključila med imetnike. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jun 2009 13:01

gogad je napisal/a:

Moja soseda jo ima in mene prepričuje zanjo(je tudi zastopnica).Kolikor jaz zastopim ,je kartica zastonj(kot na primer Mercatorjeva za pike)samo da se tukaj na kartico nabira 1% denarja od nakupa.Potem ga nakažejo na tvoj račun in ga enostavno dvigneš. Na njihovi spletni strani ,je že kar nekaj meni bližnjih trgovin,pa še kar cincam bi ,nebi....me zanima jo je od zadnjega odgovora kdo že nabavil?

lp goga

Seveda je zastopnica, če jo zastopiš, ane ?

F r i n a

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

12. jun 2009 21:50

Sama imam to kartico inne vidim v tem nič slabega,če se da kaj privarčevat.Kje pa je še kakšna trgovina,ki ti vrne 1% od vrednosti nakupa kar tako?Je ni. Se mi pa zdi skrajno neresno,da nekateri,ki stvar ne poznajo,govorijo neumnosti in solijo pamet drugim. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti