Polži

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

tema odprta - 25. apr 2003 13:59 | ogledi: 9.784 | odgovori: 4

Sem ljubitelj polžev, ta pravih vinogradarskih, pa me zanima kje v Ljubljani lahko kupim polže v konzervi.

koste

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

28. apr 2003 7:27

V vsaki večji samopostrežbi. Jaz sem jih zadnjič dobila celo v Mercatorjevi delikatesi na Miklošičevi. Pa še znižani so bili. Kaja

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

28. apr 2003 20:43

Jaz sem jih videla v Interšparu,žal pa nimam nobenega pametnega recepta za pripravo le - teh ( npr. gratiniranih ).Skodelce sem namreč dobila za poročno darilo,recepte sem iskala že tudi po knjižnici pa žal nič!!! Se toplo priporočam za kakšen recept polžov v keramičnih posodicah! LP

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. maj 2003 22:35

Tale recept je iz knjige "Vse kuhinje sveta": Vzamemo zeliščno maslo. Polže iz konzerve odcedimo, vtaknemo v hišice, hišice zabasamo z zeliščnim maslom. Polže damo v posodo z vdolbinicami tako, da so odprtine zgoraj. Pečemo v pečici pri 200 stopinjah tako dolgo, dokler se maslo ne začne peniti. Zraven jemo svež bel kruh. Dober tek! cervus

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

19. mar 2011 12:58

Jaz sem danes polže kupil v prodajalni v LJ Šiška, zraven Mercator centra Šiška. Ne vem naslova; peljete se po Celovški iz Ljubljane in zavijete iz Celovške desno za Mercator in 20 metrov od Celovške je na desni poslovna zgradba, v kateri je tudi prodajalna z morsko hrano, kjer sem danes kupil meso polžev za 9,90 EUR/kilo. Ime prodajalne je Cool.. (nisem si zapolnil imena). Imajo pa tudi veliko izbiro morskih rib, sadežev,... kuhamuha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti