Biskvit

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

2. apr 2009 18:35

Prav uživala sem ob branju teh postov o pripravi oziroma peki biskvita res ste inovativne pa kljub temu vam je uspelo napisat nekaj zelo dobrih nasvetov za peko biskvita.Se bom poslužila nekaterih receptov in jh preizkusila bom poročala kako mi je uspelo pa lep pozdrav. mark5

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. apr 2009 21:06

škoda ker sem se danes potepal in zamudil tole temo. jaz vedno pripravljam klasični biskvit po genovski metodi. vedno uspe in je eno izmed najbolj mnogostranskih test. torte, rolade, celo magdalence in čudežno se lahko spremeni v "baby" piškote za tiramisu, postane čokoladno za sahrco ali čokoladno rolado... količine za eno torto oz. rolado ali 24 magdalenc ali piškotov 125 g sladkorja 4 jajca 125 g moke (ali 75 g moke in 50 g kakava) žličko vanilje ali semena 1 stroka ali limonina ali pomarančna lupinica 30 g stopljenega masla ali 3 rumenjaki sladkor in jajca stepamo 12 minut (ja tata torta KitchenAid je super!) lahko tudi 4 minute nad paro in 8 minut brez pare. previdno vmešamo moko (ali moko in kakav) in nato še maslo. namesto masla lahko že prej v maso dodamo 3 dodatne rumenjake. za torto in rolado spečemo takoj, za magdalence naj stoji pol ure na hladilniku za "beby" piškote oz. savojarde pa lahko ali takšnega brez masla in ga potem nabrizganega dobro posipamo s sladkorjem v prahu lahko pa ga pripravimo tudi tako, da tepamo samo beljake s sladkorjem, previdno vmešamo samo zmešane (ne spenjene) rumenjake in nato še moko (lahko tudi malo manj, kot v receptu zgoraj) vse pečemo na 180oC (torto 30 min, rolado in magdalence 6-8 min, piškote pa 15 min) cellnet

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. apr 2009 21:52

Ma sem imela čisto na začetku napisan post, pa sem ga zbrisala, nisem pri volji danes.

Biskvit, ki ne pade dol je zame katastrofa, težak, zbit in pregost. Delam, kot je omenila MamaF po mojstru Goljatu in razlika je res ogromna. Tudi ne vedno vsake plasti posebej...Pa ni mišljeno kot kritika tega, ki ne pade dol. Sem tudi prej delala sama podobnega. Samo sem izredno začudena, kako, da vam je tolikim le-ta tako pri srcu...verjetno pa zaradi nevednosti in nepoznavanja česa drugega.

Sem enkrat morala za fešto (bili so zraven tudi poznavalci zadev, tudi iz te strani) narediti dve torti črni gozdiček. Pa sem zanalašč za nejeverne Tomaže naredila eno torto z "ne pade dol" in višnjami, drugo identično pa z "Goljatovim" z eno plastjo mandljev in češnjami. Okrasila popolnoma enako. Prva torta je ostala, druga je izginila v 15 minutah in vsi so hoteli še. In noben ni znal razložiti v čem je "keč". Sicer tudi prva ni bila slaba, nič ne rečem, samo primerjave pa ni.

 

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

2. apr 2009 22:01

Katka tudi meni ne sede biskvit, ki nikoli ne pade dol. Saj je še kar vredu, samo rajši delam variante, ki so že zgoraj omenjene. Mi nekak bolj ležijo, ali pa se meni samo tako zdi. Ne vem no... LP! fakin712

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. apr 2009 23:37

Vendelina jr. je napisal/a:
Hvala, mamaF, pa to paše še bolj kot novi čevlji)))Darling, btw, a rdeč biskvit s pesinim sokom si že delala?Vendelina jr.Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 02. apr 2009 18:12:11

Njet...sezona mojih tort se še ni prav začela (pa še iz otroštva se mi vleče en tak čuuuuden odpor do rdeče pese ... je ne jem in se tako niti spomnem ne na to opcijo :)).

Kar pa se komplimentov na račun tvojih biskvitov tiče , je stvar taka: ker pečem malo, imam rada takrat najboljše

Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. apr 2009 0:42

nola je napisal/a:

Če pa cela jajca (brez lupine) stepajo nad soparo in dodajo poleg moke in sladkorja tudi stopljeno maslo, rečejo takemu testu pasta genovese.

Tule sem se spomnila enega vica o mladoporočencih: Reče možek: Draga, to pecivo je pa tako hrustljavo, le kako ti je to uspelo?' In ona: 'Ne vem, ampak verjetno je razlog v jajčni lupini, saj je v receptu pisalo 'Penasto umešaj štiri cela jajca' ...'

Atina

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

3. apr 2009 1:11

@katka lopatka (a sem zdaj napisal prav?) ;) a propos tega biskvita, "ki ne pade dol"; jaz sicer nisem nikoli razumel, zakaj bi v fine sladice z izjemo kakšnih sladic z olivnim oljem iz sosednje italije dodajal olje... olje ne naredi ničesar dobrega... je uporaben le za kakšne muffine... jaz vedno vse sladice delam z maslom, ker je učinek podoben, se pravi je testo bolj vlažno, venadr maslo naredi sladice "smooth"... pa še okusa se ne da primerjat... olje je samo mastno, maslo pa da okus. :) cellnet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2009 9:02

Meni je tudi maslo "pretežko" in sem ga zamenjala s smetano. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2009 10:41

Nisem vedela, da so magdalenice (saj mislimo na madeleines, kajne?) iz biskvitnega testa, jaz imam malo drugačen recept.

 

Vendy, s sokom pese še nisem delala, ker ne maram rdeče pese ....mene kar strese, ko se spomnim na to, brrrr

 

Mamamia

 

 

mamamia

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

3. apr 2009 11:20

Katka lopatka - vem, da si nekje že pisala o tem receptu, ampak ali ga lahko, prosim, napišeš še enkrat ali pa prilepiš link do tja kjer je? Bom še po tem probala. Spomnim se tega, da naj bi testo mazala na klobučevino? A se prav spomnim? Ali je vseeno, če ga vlijem v pekač? (Sem bolj na komot ) Hvala! Lp, Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 03. apr 2009 11:20:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti