Zamenjava dobavitelja elektrike

Rohoje  

član od: 28.6.2011

sporočila: 2

28. jun 2011 20:24

Le še do konca meseca veljajo moji kuponi (KODA) za akcijo, ki se izteče do konca meseca.

Torej pripelji prijatelja...koda za prehod na GEN-i se lahko uporabi večkrat, zato jo javno objavljam. Če bo prišla komu prav.

KODA JE (kupon);    3-191558

Podarim kodo za pristop k distributerju za električno energijo GEN-I. Uporabnik ki bo prevzel kodo bo imel v primeru pristopa k GEN-I prvi mesec električno energijo za samo 1 evro. Akcija traja samo do konca junija. Izjava potrebna z moje strani je že oddana na GEN-i. Tako da je zadeva 100%.

http://www.pocenielektrika.si/default.aspx?ID=8

Imam še inf. izračun, kolikor se prihrani z prehodom na novega
ponudnika. ČE želite vam ga pošljem.

tel. 040282241

Rohoje

Rohoje  

član od: 28.6.2011

sporočila: 2

29. jun 2011 22:39

Ma, sem mislil da bo večji odziv. Greš v TUŠ in ima vsak tadrugi v roki položnice da prišpara 35 centov pri plačilu vsake.... Sedaj ko gre na el. Ljubljana nočna tarifa gor za 67% pa se obotavljajo. Jaz sem bil 25 let na el. Ljubljana. Pa sedaj nisem več, pač pri denarju se vse konča. Le še en dan to je 30. 6. je na voljo, da prihranite. Malo višje je koda. Vzemite jo in pojdite na GEN-i. Imam občutek, da ko bojo začeli prihajati računi el. Ljubljane po podražitvi, da bo marsikomu žal. Rohoje

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

30. jun 2011 8:49

Meni ni nič jasno!

Ko sem delala primerjavo med GEN-i Elektro Lj. sem ugotovila, da je cena pri Elektro-Lj. za postavko energija

VT in MT    NIŽJA od GEN-i!

Po telefonskem razgovoru na GEN-i so mi na osnovi moje inforamcije o znesku zadnje položnice, izračunali,da bi pri njih plačala 0,20 EUR manj, kar letno znese 2,40 EUR! Se mi zdi, da se zaenkrat ne bom odločila za zamenjavo ker:

- zakaj od mene želijo vedeti koliko plačujem zdaj?,

- zakaj ne dajo podatka (ob telefonskem klicu) koliko se pri njih plača omrežnina (VT in MT),trošarina (VT+MT) in kolikšni so prispevki po 64. členu in 15. členu, saj gredo te postavke po mojem skromnem vedenju državi, torej bi morali biti enaki pri vseh distributerjih. Pa očitno temu ni tako glede na to, da je cena za postavko energija pri Elektro-Lj. nižja!       

Ali se že ve kdaj namerava Elektro Lj. povišati elektriko, ker sem ravno včeraj prejela položnico za junij in je cena za kW enaka kot prejšnji mesec?!  

 

leandros

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

30. jun 2011 10:46

Zamenjala sem  elektrodistributerja Elektro Primorska za GEN-I. Prvi račun dobim v avgustu, bomo videli ! Po informativnem izračunu bo račun nižji, vsekakor pa imam zagotovljeno ceno do decembra 2011.

 

Lp. Iri

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. jun 2011 11:48

Morda bo komu v pomoč tale spletni primerjalnik ponudb med ponudniki električne energije. Mene je ta izračun prepričal, da sem se poslovila od Elektro Ljubljana

http://www.agen-rs.si/primerjalnik/index.php?

tjas

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. jun 2011 12:15

Tudi jaz sem že oddala spletno naročilo Gen-u, vendar še nisem dobila nobene pošte od njih. Glede na priporočilo ZPS se mi zdi smotrno. Itak pa potem ponovno lahko zamenjaš dobavitelja ob prvi podražitvi če želiš.

 



Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 30. 2011 12:24

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. jun 2011 12:25

Sem ravnokar preverila po telefonu in rohoje izkoristila bom tvoj kupon (hvala). Pogodba pride jutri, tako, da bom od 1.8. uporabnica Gen-a.

bibaleze  

član od: 15.12.2006

sporočila: 43

30. jun 2011 12:30

Dobavitelja sem zamenjala lani novembra, to pa zato, ker bi morala pri El.LJ za plačilo elektrike po dejanski porabi to storitev plačati 2,5€ mesečno.

Pri GENi sem od novembra lani. Pri El. LJ sem plačevala za el. energijo 102€ mesečno, pri GEN i pa glede na dejansko porabo, ki jo sporočiš od 1. do 3. v mesecu, od 55 do 70€.

V peti mesecih leta 2010 sem pri EL.LJ preplačala skoraj 200€, ki so mi jih vrnili po zamenjavi dobavitelja šele na mojo izrecno zahtevo!

Pripomnim naj, da imamo enotarifni števec in 3 x 25 A, priključna moč 10 kW.

 

LP 

bibaleze

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

30. jun 2011 12:49

Tjas, hvala za link. Sem naredila primerjavo in ugotovila, da je sta Petrol in GEN-I  minimalno cenejša od Elektro-Lj. Pri moji porabi elektrike gre za 0,77 EUR več/mesečno.  Zato sem se odločila, da počakam in vidim kakšen bo znesek položnice za mesec julij pri Elektro Lj.

Lp

leandros

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. jun 2011 13:32

Mi imamo dvotarifni števec(priključna moč 6 KW) in porabimo letno bistveno več cenejše elektrike kot dražje. Le ta se bo pri Elektru  Ljubljana bistveno  podražila. Mesečno plačujemo okoli 42 evrov in naj bi po novem znašala okoli 48 evrov.

Ker pa sem izkoristila akcijo bom prvo položnico pri Gen-u imela 1 evro, letna razlika pa bo tudi okoli ene položnice. Cca 80 evrov na letni ravni pa ni zanemarljivo. Pa še sproti jim lahko sporočamo porabo, kar je tudi prednost.

Preverila sem tudi pogoje po novi pogodbi, kjer piše, da ob prvi podražitvi lahko odstopiš od pogodbe.

To pomeni, da čez eno leto spet primerjamo ponudbe in se ponovno odločamo.

 

 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti