Debelost

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

13. mar 2009 16:30

Že večkrat slišano, večkrat prebrano... A vseeno je tema bolj koristna od naprimer tistih, s katerimi zbujajo pozornost nove članice in se kot gripa širijo med novinkami: "Končno sem zbrala pogum in se prijavila na kulinariko" "Dobrodošla!" "Pozdravljena med nami!" ... Somaya

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

13. mar 2009 16:33

Cellnet, ti rajši povej, kako enostavno, hitro, brez "manj-žri" in odrekanja sladkim pregreham (pa seveda brez napora, najraje na kavču s tablico čokolade pred seboj) shujšati??? To bi bilo nekaj res novega in navdušujočega zame! Pika Nogavička Sporočilo je spremenil(a) Pika Nogavička dne 13. mar 2009 16:34:04

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

13. mar 2009 16:55

Cellnet, a si nas hotel spodbuditi, da se več gibamo na soncu in svežem zraku Drži, da v službi večinoma sedimo osem in mnogokrat deset ur, pol pa nekaj na hitro pojemo in kavč... no, vsaj JAZ. O tem smo na KulSlo res imeli že veliko tem, ampak ni treba ravno popljuvat vsakega, ki si še upa odpreti debato o kilah... tamala69

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

13. mar 2009 17:04

pika, jaz sem iz zgornje meje normale prišel na spodnjo mejo normale z ne preveč odrekanja na način kot sem ga opisal. pri meni je bila odločilana redna prehrana in iz jedilnika sem črtal kropmir, bel riž in bele testenine ter dodal veliko več zelenjave. sadje zmerno. sladice pa bolj zdrave tiste druge pa bolj redko. ko so začele padat prve kile in sem videl, da se da, sem dodal še šport. tablice čokolade pa ne dam! ;) cellnet

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. mar 2009 18:05

Ja Pikanogavička, tak recept bi bil kul. Vendar mislim da ga enostvno ni saj veš da"brez muje se še čevelj ne obuje". Tokrat Celinet si načel fajn temo,čas za debato je primeren le sogovornikov bo verjetno bolj malo. Sej ni simpl govoriti o kilah ,ki jih imaš preveč, se temu najraje vsi izogibamo. Sam sem med zimo seveda dobil nekaj sala, ampak pri meni je hudič to, da imam povsem neredno prehrano. Delo je razstreščeno čez cel dan, tako da jem ko imam čas in ne ko bi moral. Potem pa če še takrat pretiravaš in ješ preveč se ti kile začnejo nabirati. No, sej ni ravno kriza ampak že uvajam ukrepe in sem črtal kruh, krompir, testenine, mlečne izdelke, sire. Aja, pa namesto kakšnega kozarca piva ,ki ga imam zelo rad (žal, vem pivo je pijača plebejcev, ampak kaj čmo ) sedaj posežem po kozarci vina. Pa da vidimo, v koliko časa bom spravil dol pet kil . Strokovnjakinja za zdravo prehrano Marija Merljak svetuje tudi veliko spanja. Medtem ko spimo tudi hujšamo ampak le , če imamo trden spanec. LP hedonist

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

13. mar 2009 18:19

Somaya, zakaj pa se (po tvoje) ne smejo prijavljati novi člani? ursula-ce

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

13. mar 2009 18:31

Saj ni rekla, da se ne smejo prijavljati. Preberi še enkrat in boš videla, kaj je imela v mislih. Margot

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. mar 2009 19:01

Meni se zdi, da je cellnet natrosil kar nekaj resnice, malo je pogrel toplo vodo, bi rekla. Se mi zdi, da v nekaterih debatah o hujšanju in podobnih temah ni sodeloval, pa je zdaj malo skupaj zbral vtise in napisal, kar je napisal.  Zadnjih nekaj dni je kar aktiven tu gor.

 

Tisti, ki bo izumil, kako shujšati ob slabih prehranjevalnih navadah in nekativnosti , bo seveda multimijarder, tačas  pa bodo dobro zaslužili tisti, ki z vsemi mogočimi čudežnimi pripomočki od naivnežev izvabljajo denar za čudežne tabletke za topljenje maščob, razne napitke, čajčke, žavbe in druge pripomočke, s katerimi v 20 dneh snameš 30 kg, ne da bi se čemer koli odpovedal.

 

Karkoli si mislimo o cellnetovem pisanju, nekaj pa drži kot pribito: samo po sistemu, da manj vneseš v telo, kot porabiš, lahko ohranjaš primerno težo. Za to pa ti mora v glavi klikniti ...

Jaz bi tudi hujšala s penino v roki, sladkarijami, krompirjem in testeninami, njoki in rižem, s pripadajočimi omakami (mesnimi, jasno)... pa nekako ne gre. AMpak zdaj malo več hodim peš, pa bo menda vsak kondicija boljša, če že kile ne bodo šle dol ...

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. mar 2009 19:56

 

Meni je bila danes všeč tale misel dneva :

Če ti kdo reče, da si se zredila, odgovori :

" Lepe punce ni nikoli preveč"!

kobra 1

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. mar 2009 19:58

Haha, luštna. Si bom zapomnila. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti