Priloga ribi

tema je zaklenjena

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

10. mar 2009 21:30

Nekak se mi zdi, da ima Tepček v mislih krompir po dalmatinsko. Soška postrv z dalmatinskim krompirjem pa v oštariji mogoče res ne bi bila primerna kombinacija. Če pa gre samo za blitvo (brez šunke) se pa seveda pridružujem večini. Hedonist, a bi v treh vrsticah zaupal kako ti pripraviš postrv. Moje so zelo povpračne. lp Vlado

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. mar 2009 22:02

Ja Hedonist, izdaj tudi meni recept za postrvi. Obožujem vse kar leze, plava in gre.

Kyara

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

10. mar 2009 23:12

Se je pa razjezil tale Tepček... Tisto o mrzli vodi sem napisala napol v šali, da sem malo podražila, ker sem dobila občutek pri njegovem komentarju pri oceni lokala, da malo pretirava. Seveda je fino, če je topla voda v WC-ju, še bolj pomembno pa je, da so milo, papir in brisače IN čistoča (za to gostilno vem, da je čista). Ne pa tako, kot v kavarni Zvezda v centru Lj., kjer je bil v WC-ju na tleh pohojen drekec in nikjer pap. brisač. Pri teh cenah bi si lahko privoščili redno čiščenje ali ne? Tatjana P.S.: Sploh je pa takim ljudem kot je Tepček nemogoče ustreči... Sporočilo je spremenil(a) Tatjana dne 10. mar 2009 23:43:33

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. mar 2009 0:01

Meni so bile najboljše pripravljene postrvi "ever" na Zbiljskem jezeru (se mi zdi, da je imela tam en kiosk ribiška družina - je od tega že lep čas). S sošolko sva med študijem včasih zavili tja "iskat inspiracijo" - in seveda postali vmes tudi lačni, No, postrvi so tam servirali direkt iz vrelega olja na zajeten kos kruha - in vse to si si na papirnatem pladenjčku odnesel na najbližjo klopco in v miri pohrustal. Brez vsake priloge (če mrzlega pivca ne štejem pod prilogo :)))).

Sicer pa sama doma najraje naredim postrvi na gradelah ali pa v škrnicljih iz peki papirja, Priloga?

No, ja ...jaz je pri 300g postrvi niti ne rabim, ostalim pa kuhan krompir, prelit z olivnim oljem tudi ni odveč.

Sicer pa: solata iz domačega radiča, motovilca ali regrada, poleti paradižnik, blitva pa itak zmeraj paše. Če je slučajno ni, pa tudi nič hudega

Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. mar 2009 8:58

Draga Vlado in Kyara, morda bosta razočarana ker moj recept ni nič posebnega. Že stokrat sem napisal, da je pr ribah potrebno upoštevati načelo manj je več. Evo priprave: najvažnejša je riba. Imam srečo, da je v moji bližini en prijatelj, ki goji postrvi v gojitvenih bazenih,ki jih napaja kritsalno čisti potoček,ki priteče iz hribov poraščenih z gozdom. Torej voda je vrhunska. Postrvi hrani zgolj z odpadki iz klavnice. To je hrana zanje in pa seveda tisto kar prinese voda. Ciklus gojenja je sicer počasen rezultat pa izjemen. Meso teh rib ima namreč čudovit okus,ki se ga ne da primerjati z ostalimi postrvmi gojenimi drugje, sem probarl že večkrat. Tako dobim vedno sveže ujeto ribo,ki je iz vode največ pol ure. Ribo očistim, posolim in jo a) potegnem skozi moko ter spečem na manjši količini olja ali b) spečem na žaru. To je to . Zraven ponudim kakor kdaj: krompirjevo solato, kakšno drugo solato, krompir v kosih z maslom in peteršiljem, blitvo kuhano v celem zabeljeno z olivnim oljem in oraženim česnom, blitvo brez vsega,...skratka meni poleg res gredo domala vse priloge, ki se strežejo h ribam. Seveda pa kdaj naredim tudi postrvi z pražnimi mandlji, pa z česnom in peteršiljem, pa podušene fileje v omakci, pa.............ampak moja družina ima najrajši osnovni recept. Torej vse je odvisno od kvaliete ribe. Upam,da bo to zadostovalo ,če pa še želite kakšno informacijo sem seveda na razpolago. LP hedonist

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. mar 2009 9:04

Hedonist, kdaj ob tole na meniju? Pridem mimo, postrvi lahko prinesem tudi s sabo, blitve nam je pa sicer že zmanjkalo, letošnjo pa še čakamo. Mi tudi imamo , mamin bratranec z največjim veseljem zamenja kako postrv, ulovljeno v zgornjem toku reke Idrijce ali Soče, za klobaso ali druge naturalije z naše kmetije, vključno z gnojem.

Loni Makaroni

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. mar 2009 9:08

hedonist je napisal/a:
Seveda pa kdaj naredim tudi postrvi z pražnimi mandlji, pa z česnom in peteršiljem hedonist
No to že jaz en čas berem. Mi lahko prosim poveš v čem je finta teh mandljev. kak je ta okus? Men se zdi, da pride vse skupaj nekam suho ali se motim? Začetnica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. mar 2009 9:43

Z mandlji je takole,začetnica, njihov okus se odlično ujema z okusom postrvi.Njihovo meso ima nežen in prijeten okus, mandlji so nekoliko bolj aromatični vendar ne preveč tako da ne prevladajo v kombinaciji. Zadevo pripraviš tako, da mandlje narezane na lističe prepražiš na maslu in s tem preliješ že pečeno postrv. To je ta umetnost, je pa tako obogatena riba pač nekoliko drugačnega okusa kar pa spet nekomu ustreza nekomu pa ne. LP hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. mar 2009 9:43

Loni, bom sporočil, ti kar pridi te bom z veseljem nahranil. LP hedonist

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. mar 2009 9:55

Zaenkrat hvala hedonist, ampak še nisem čisto zadovoljna. Potem najbrž ne damo zraven česna, limonce ipd.? No zanima me okoli začimb, da se ne bi tepli okusi med sabo. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti