Razočaranje-gaube

tema je zaklenjena

srcica  

član od: 13.3.2008

sporočila: 9

tema odprta - 5. mar 2009 22:17 | ogledi: 8.323 | odgovori: 15

Pozdravljene!

Na forumu sem prebrala, da 100 % priporočate Turistično kmetijo Gaube v Šentilju. Naj pa vam sedaj omenim mojo zgodbo-

ker letos praznujem 30 let sem se odločila, da 30-ko malo bolj zapijem. Odločila sem se, da moje najbližje in prijatelje povabim k Gaube-ju, rezervirala sem si tudi muzikante.

Oče je klical h Gaube-ju januarja potrdili smo termin 14.03. in ena skrb je bila za mano- lotila sem se lahko vabil, organizacije, iskanje muzikantov, načrtovanja peke; skratka ta glavno je bilo za mano.

Vmes od januarja pa vse do 04.03. sem se slišala z gospodarico, češ da je dovolj da potrdim št. oseb kakšne 3 dni prej in takrat naj bi se zmenila tudi glede hrane.

Nakar- naj vam omenim vabila so bila poslana, ljudje so mi potrdili prisotnost-skupaj 25 ljudi, nakar razočaranje. Oče me je klical 04.03. ob 10.00 uri zjutraj, da mu je gospodarica odpovedala, češ da naj bi imela neke vzroke- seveda jih ni utemeljila.

Seveda razočarana in jezna sem imela namen odit do Gaube- ja da mi razloži vzrok odpovedi mojega praznovanja.

Hvala bogu, sem vmes našla odlično kmetijo po moji oceni mnogo boljše in tudi profesionalnejšo.

Seveda gre moja kritika na račun Gaube-ja, ki si tega ne more privoščit, da mi zavrne mojo rezervacijo brez vzroka- seveda po moje bo tam praznoval nekdo drug v številčnejši zasedbi- in posledično bo kmetiji Gaube tudi prinesel mnogo več denarja.

ZATO DEKLETA NIKAKOR H GAUBE-JU, pisala bom še seveda tud na druge forumu in delila mojo razočaranje nad to kmetijo- mene nikoli ne vidijo več tam.

srcica

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

5. mar 2009 23:02

Neprijetno, verjamem. Še vedno pa ne veš vzroka, zakaj je odpovedala in samo ugibaš. Lahko je marsikaj. Požar. Prepoved delovanja. Smrt v družini. Ne vem, samo razmišljam. In tako se mi tudi zdi, da bi bilo vseeno fer do njih, da se najprej prepričaš o vzroku odpovedi in se pomeniš z njimi, šele potem pridejo na vrtso taki ukrepi kot je pisanje na forum. (Da ne bo pomote, nobene veze nimam z njimi, zdaj prvič slišim za to TK.) sara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. mar 2009 6:48

Zanimivo, z eno kmetijo se od januarja do 4. 3 dogovarjaš in je vse OK. Potem 4. 3. tvojega očeta kličejo, da odpovedujejo..... Ti potem do 5.3. najdeš odlično, mnogo boljšo in profesionalnejšo (kot ti praviš) kmetijo.

Me zanima dvoje.

1. Kako veš, v 24 urah, da je ta, druga, odlična, mnogo boljša in profesionalnejša? Na podlagi česa?

2. A v 2 mesecih nisi bila tam na kmetiji, oni prvi, v živo? In komajda verjamem, da niso povedali razloga ob odpovedi.

Se pa povsem strinjam s saro.vidmar. Njena pot je prava. Vse ostalo kaže na tvoj neprimeren način, pa prav to očitaš ti kmetiji Glaube. Razmisli malo, no. Konec koncev jih kar direktno, brez dokazov, obtožuješ.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. mar 2009 7:23

Cenjeno uredništvo, dajte tole temo zaklenit, preden se ne razleze kot testo za štrudel in ponudi marsikateri nastavek za kakšno tožbo. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. mar 2009 7:58

Srcica Gaubeji so bili nekoč naši družinski znanci, potem smo nekako izgubili stike. Kakorkoli, ker vem kako so začeli, dobro vem, da si tega ne bi upali privoščiti in dvomim da so si... Začetnica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

6. mar 2009 9:09

Mož je z prijateljem lansko leto hodil tam okoli Šentilja...pa reče kolega pojdiva k Gaubeju po moje so tuki nekje doma,poiščeta in najdeta.Kolega jih je poznal samo bežno ko so se 1x nekje srečali in sta ugotoivila da se oba ukvarjata z turizmom.Evo in ravno prej moža vprašam če je bil tam...in on meni da tako prijazne ljudi redko srečaš,ko sta vstopila z kolegom na kmetijo je gospodar prepoznal kolega in brez besed sta bila postrežena z celim kosilom-zastonj.... Tko da Srcica res čudno no.Pa ne moreš sedaj kar po forumih pisat vse povprek. kuharca37

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

6. mar 2009 9:48

Po mijem mnenju pa je srcica napisala le svojo neprijetno izkušnjo, še precej svežo, odtod tudi ogorčenje in bolj oster besednjak.... Ostali pa lahko kaj prijetnega povedo o tej gostilni, ni problema. Temo jemljimo kot izmenjavo mnenj, pa je... juma

srcica  

član od: 13.3.2008

sporočila: 9

6. mar 2009 9:50

Ja ja saj sem vedla-sedaj pa jaz nisem profesionalna pa blabla. Glejte vzrok- ga gospa ni navedla. Zakaj pa potem ko sem o tem obvestila strica, ki bo tam praznoval 50 let poroke z bistveno večjim številom ljudi lahko obdrži. Zame pa meni nič tebi nič-ODPOVED. Pa dajte no. Nov glavnem brezveze- ve boste odrihale po meni jaz po Gaube-ju pa saj ni važno. V glavnem, da sem dobila prostor, kjer lahko praznujem sedaj v miru teh 30 let. Pa vseeno hvala, pa pričakujem še več pljuvanj po meni in poveličevanja Gaube-ja, pa saj tako je to. Pa nisem kritizirala hrane pa prijaznosti pa ne vem kaj - kar ste pozitivno ocenila- spraševala sem vas samo ali je to vzrok da 10 dni do praznovanja meni nič tebi nič odpoveš brez pravega vzroka, pa dajte brat no ljube moje. Nisem nikoli kritizirala hrane samo njihovo profesionalnost. srcica

srcica  

član od: 13.3.2008

sporočila: 9

6. mar 2009 9:53

Pa še enkrat- ne kritiziram nič drugega kot samo njihov odnos!!! srcica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

6. mar 2009 10:01

jaooo srcica, pa ne no tolk ihtavo in jezno v nova leta it . Si pozabila, da bo treba žurat še za 40, 50 itd. do kakšnih 110? Jeza škodi lepoti in zdravju, škodoželjnost še komu drugemu in ponavadi se nam take reči grdo povrnejo...

Našla si drug prostor, kjer boste uživali, itak je takšne ponudbe povsod dovolj, le everčke je treba imet.

Torej, nasmeh na usteca in sončku naproti...namrgodenost pa čez ramo vrzi in tam pusti!

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. mar 2009 10:01

srcica, pri 30 letih bi lahko gospo sama poklicala nazaj  in jo  povprašala po vzroku za odpoved, ji povedala, kako si razočarana ali še akj več.  In potem še to navedla na forumu in bi bilo podvprašanj veliko manj. Čisto vsaka zgodba ima dve plati, tako tudi tvoja. In ne takoj tako užaljeno reagirat, ker ti vse nismo brezpogojno zaploskale, ampak je katera še kakšno vprašanje zastavila.

Pri Gaubeju sploh še nisem bila in jih ne poznam, moji pomisleki so povsem načelne narave: najprej sama razčistim zadevo, ne pa po posredniku, četudi gre za lastnega očeta, in šele potem začnem kritizirat. Tvoj odgovor na dodatna vprašanja kolegic s foruma pa bi prej pripisala komu z bistveno manj leti kot je tvojih 30.

 

Svet ni samo črno bel, kot nas poskušaš prepričati (mene boste pljuvale, njih hvalili...), vmes je veliko drugih odtenkov.

 

V vsakem priemru pa ti želim veselo praznovanje. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti