Goretex

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

tema odprta - 3. mar 2009 20:14 | ogledi: 4.761 | odgovori: 28

Nimam izkušenj: ali jakno iz goretexa lahko operem v pralnem stroju - žal ni nobene nalepke z navodili ?

Hvala za odgovor.

francis

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. mar 2009 20:23

js je ne bi.. po mojem se uniči membrana ki je tudi smisel goretexa. sploh pa ne pucat s kakimi čistili ali celo z mehčalcem ki niso namenjeni goretexu. drugače se v trgovinah dobijo prav spreji za goretex pucat. v motorističnih npr.. tud ne vem če bi jo nesla v čistilnico, ker ponavadi pregrobo ravnajo s temi stvarmi... bannanna_v_slo ;)

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. mar 2009 20:25

jaz sem imela za zaključni izpit iz Blagoznanstva seminarsko prav Goretex. Po moje bo kar držalo kar je napisala bannanna. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. mar 2009 21:02

bannanna ima kar prav zelo rada se uniči membrana mehčalci so pa strup v pohodniških in bolj specializiranih trgovinah se dobi posebna tekočina ali pa recimo prašek za čiščenje takšnih stvari anaeva

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. mar 2009 21:14

Pa ne komplicirajte, seveda se lahko pere, samo kot so že omenili brez dodajanja mehčalca in ne z agresivnimi pralnimi sredstvi, uporabljam prašek za športn oblačila, niti ne tistega, ki je "kao" za GTX oblačila, ena izmed mojih jaken se celo suši v sušilcu, in jo imam že 8 let, je še vedno vodoodbojna, po pravici povedano, sem se je že naveličala. Drugače pa imam doma Grangers proizvode za vsak primer. In če se jakna strže, pride zelo prav duct tape (a zadeva sploh ima slovensko ime, nimam pojma, to je tisti srebrn ali črn lepilni trak), z notranje strani enostavno skupaj zlepiš, pa je.

Kopirano s spletne strani Gore:

Durable: Waterproof and breathable GORE-TEX® outerwear is made of the very toughest fabrics and is thoroughly tested to guarantee performance even after serious wear and tear. Easy care: Just because it's high tech doesn't mean it has to be high maintenance. GORE-TEX® fabric is extremely easy to take care of and won't lose its effectiveness even after repeated washing.

Pranje:

http://www.gore-tex.com/remote/Satellite/cont

Kaj storiti, če oblačila (ali obutev) niso več vodoodbojna:

http://www.gore-tex.com/remote/Satellite/cont

 

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. mar 2009 21:24

Še to sem pozabila, s pranjem ni treba pretiravati, jaz GTX oblačila operem maksimalno dvakrat v sezoni.

 

Pa če še kdo ne verjame, prepisano z oznake na GTX jakni:

- pranje s finim ali biološkim pralnim sredstvom

-strojno pranje pri 30°C

- skrbno in večkratno splakovanje z vodo

- ne uporabljati mehčalca

- ne centrifugirati ali sušiti v sušilnem stroju (ena jakna, da me ne bo kdo takoj lovil za besedo)

- likanje na poziciji svile

- odstranjevanje trdovratnih madežev s K2r

- impregnacija z navadnim sprejem preprečuje onesnaženje vrhnjega sloja

- upoštevajte dodatna navodila pri izdelkih z dodatno nesnemljivo toplotno podlogo

- namakanje ni dobvoljeno

Loni Makaroni

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

3. mar 2009 21:25

Jaz jo perem v pralnem stroju, brez mehčalca. Imam pa tudi sprej za impregnacijo goretex oblačil jo pošpricam, ko je suha. Jo imam že tudi ene 6 let in je še kot nova. roznik

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

3. mar 2009 21:32

Pozdravljene V mojem pralnem stroju,jo lahko brez problema operem.Ker ima posebej program samo za:Goretex,Sympatex,Wind-STOPPER.Je pa treba upoštevat,od proizvajalca nasvet,kako ravnati z temi stvarmi ko jih daš v stroj.In se nima kaj zgodit.Ime programa:OUTDOOR. Tako da sem hvaležen mojemu pralnemu stroju,da ponuja program tud za najbolj občutljive stvari. Kot so:Goretex,Sympatex,Wind-STOPPER.Sem ravno šel vse preverit,kaj vse lahko opereš na tem programu.Vse to kar sem napisal. lp Miele Miele

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

3. mar 2009 21:35

Še to sem pozabu napisat.Da mam tud program za Impregnacijo.Preizkusu in je res odlična ta zadeva. Pozdravček Miele

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. mar 2009 8:23

Velecenjeni miele, kako imam rada tvojo mašinerijo, dotični program ima tudi naš pralni stroj, ki ni tvoje znamke, do študiranja impregnacije pa še nisem prišla, ker v vseh letih, odkar imam GTX jakne, še nobena ni zgubila na vodoodbojnosti.

Loni Makaroni

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

4. mar 2009 12:59

pozdravljeni! tudi sama se drzim navodil, ki jih je napisala Loni in sem se tudi ze navelicala ene salewine jakne. kar noce crknit. perem jo pa skozi vse leto vsaj enkrat na 2 meseca ze vec kot 5 let pa je se vedno ok, samo rob rokava ima od noter z duct tape zaliman. lp. anja ps: ce tale miele ni en reklamator..... :))) ps: bravo Loni! mi misli beres. Sporočilo je spremenil(a) julijasi dne 04. mar 2009 13:00:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti