Tragic paradoxes of our time

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 25. feb 2009 22:15 | ogledi: 1.593 | odgovori: 10

we have taller buildings but shorter tempers,

wider freeways but narrower viewpoints.

we spend more, but have less. we buy more, but enjoy less.

we have bigger house and smaller families, more convenience, but less time.

we have more degrees but less sense,

more knowledge, but less judgment, more experts, yet more problem.

more medicine, but less health.

we have multipliedour possessions, but reduced our values.

we talk too much, love too seldom and hate too often.

we've learned how to make a living, but not a life.

we've added years to life not life to years.

we've been all the way to the moon and back, but have trouble crossing the street to meet a new neighbor.

we conquered outer space but not inner space.

we've done larger things , but not better things.

we've cleaned up the air, but polluted the soul.

we've conquered the atom, but not our prejudice.

we build more computer to hold more information, but we communicate less and less.

these are the times of fast food but slow digestion, big men and small character, steep profits and shallow relationship.

these are the days of two incomes but more divorce, fancier houses but broken homes....

se opravičujem, ker je v anglešćini, ampak ne bi imelo smisla prevajati. kaj pravite, je lepo napisano in da je človeku misliti, ane? še posebej mi je všeč tale "we've added years to life not life to years" :)

LP

nike

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. feb 2009 3:13

KAKO VEŠ, DA ŽIVIŠ V LETU 2009*

 

ZA SVOJO TRIČLANSKO DRUŽINO IMAŠ 15 TELEFONSKIH ŠTEVILK.

* SVOJEGA OTROKA POKLIČEŠ NA MOBITEL, DA MORA PRITI NA KOSILO.

 ČEZ NEKAJ TRENUTKOV DOBIŠ E-MAIL IZ NJEGOVE SOBE, KER GA ZANIMA, KAJ JE ZA KOSILO.

* ŽE NEKAJ MESECEV SE POGOVARJAŠ PREKO INTERNETA Z NEKOM IZ AVSTRALIJE, SVOJEGA SOSEDA PA NISI VIDEL ZE CELO LETO.

* BABICA TE PROSI, ČE JI LAHKO POŠLJEŠ SLIKO SVOJEGA NOVOROJENCA V JPEG FORMATU, DA SI JO BO LAHKO DALA NA OHRANJEVALNIK ZASLONA.

* ZAPELJEŠ Z AVTOM V GARAŽO IN Z MOBITELA POKLIČEŠ DOMOV, DA VIDIŠ, ČE JE KDO DOMA.

* VSAK OGLAS NA TV-JU IMA SPODAJ WWW NASLOV.

* KUPIŠ RAČUNALNIK, KI JE PO 6 MESECIH ZASTAREL IN GA PRODAŠ ZA POLOVIČNO CENO.

* ČE ZAPUSTIŠ DOM BREZ MOBITELA, KI GA DO PRED NEKAJ LETI ŠE NITI NISI IMEL, IMA TO KOT POSLEDICO OBRAT IN NAZAJ DOMOV PO MOBITEL.

* UPORABITI DENAR NAMESTO KREDITNE KARTICE VZAME PREVEČ ČASA.

* RAVNOKAR SI ŽELEL VTIPKATI SVOJE GESLO V MIKROVALOVKO.

* POČISTITI JEDILNICO POMENI ODSTRANITI FAST FOOD VREČKE Z ZADNJEGA SEDEŽA SVOJEGA AVTOMOBILA.

* RAZLOG, DA NISI V STIKU S SVOJO DRUŽINO, JE TA, DA NIMAJO SVOJIH  E-MAIL NASLOVOV.

* DOSTAVO NASLEDNJI DAN IMAŠ ZA ZELO POČASNO.

* JEDILNICA SE PRESELI V SOBO Z RAČUNALNIKOM.

* VEČ ŠAL PREBEREŠ PO E-MAILIH KOT PA JIH SLIŠIŠ OSEBNO OD PRIJATELJEV.

* ODKLOPIŠ SE Z INTERNETA IN IMAŠ OBČUTEK, KAKOR DA BI TE PUSTILA LJUBLJENA OSEBA.

* KO SE ZBUDIŠ, GREŠ NA INTERNET, ŠE PREDEN SI NAREDIŠ KAVO.

* ZBUDIŠ SE OB 2 ZJUTRAJ, GREŠ NA WC IN PO POTI NAZAJ PREVERIŠ ELEKTRONSKO POSTO.

* BEREŠ TOLE BESEDILO. ŠE HUJE: POSLAL/-A GA BOŠ DALJE!

 

Ni isto, je pa podobno.

 

Tudi jaz se opravičujem, ker se mi originalnega teksta ni dalo prepisati z malimi črkami.

 

Cila

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. feb 2009 9:38

Cila naslednjič v Wordu označiš besedilo, držiš levo puščico in pritisneš F3 in voila-črke so male. Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. feb 2009 9:46

Meni je pa všeč, da so črke velike, ker je res groza to, kar piše....

No, jaz še kar tulim doma, da je kosilo na mizi, in sina pošljem po stopnicah, naj tašči pove, da je miza pogrnjena...

 

Mamamia

mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. feb 2009 9:52

No saj mene ne motijo, ampak za drugič bo morda prišlo prav. Začetnica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. feb 2009 10:14

ZAČETNICA je napisal/a:
Cila naslednjič v Wordu označiš besedilo, držiš levo puščico in pritisneš F3 in voila-črke so male.Začetnica

 

Vau, za tole dobiš pa tri rožice: Fajn nasvet!

Atina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. feb 2009 10:45

Atina hvala za rožice. Škoda, da jih ne morem povonjat. No meni se je večkrat zgodilo, da sem si vklopila Caps Lock in ker gledam na tipkovnico, ko pišem, včasih napisala pol strani velikih črk, nato brisala in ponovno pisala... Skratka-dobra pogruntavščina, da ne smetim preveč teme. Začetnica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. feb 2009 10:56

Začetnica - hvala. Gotovo bo prišlo prav. V tastarem Wordu sem imela Change Case (mislim, da je tako pisalo), sedaj v  2007 pa še poiskati ne znam več

Seveda sem že preizkusila .

Cila

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. feb 2009 16:50

Nike, sporočilo! fresh

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. feb 2009 16:52

Hm, jaz tudi nimam nobenih tezav s tehnologijo, prav nasprotno, ce bi bilo mogoce, bi bila gotovo ena prvih kandidatk za hibernacijo, pa bi se dala na vsakih 50 let zbudit za kaksnih 5 let - ze za casa mojega zivljenja se je zgodilo nekaj tako fantasticnih sprememb, da me ziv firbec matra, kaj bo sele potem. Ze to, kako je Orwell precej zadel, pa tudi precej sfalil (en sam primer, drzava nam ne vsiljuje telekranov, ampak si jih sami kupujemo, pa se placujemo narocnino zanje - mislim namrec na mobitele in kreditne kartice, s pomocjo cesar se da precej natancno ugotoviti 90% whereabouts vsakega drzavljana), me zmeraj sproti fascinira. Prijatelji in splosna odtujenost pa nimajo s tehnologijo nicesar opraviti, to je cisto drugo podrocje (sociologija, socialna psihologija in psihiatrija..:))) lp, proxima

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

26. feb 2009 17:48

Kar se tehnologije tiče sem vesela, da se mi je pri mojih letih uspelo navaditi na računalnik toliko da lahko z njim komuniciram z mojimi bljižnjimi in manj bljižnimi sorodniki.Skyp je super, moje tudi vidim.Z sosedi in prijatelji se še vedno vidimo in slišimo v živo. adalbert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti