Indukcija gorenje

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

24. jun 2009 14:46

Vilma hvala. Tvoja razlaga se mi zdi razumljiva in logična. Če bi bilo drugače, ne bi toliko ljudi kupovalo in hvalilo indukcijo.

L.p.

Lejla13

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

24. jun 2009 22:17

V najini kuhinji je tudi vse razen pomivalca gorenjevo,nimam kritik, trenutno ze tretje leto dela vse kot mora. Edino bi dala ta komentar glede tega podpirajmo slovensko robo,meni se po domace povedano zdi svinjarija, da je pri nas gorenjev izdelek drazji kot npr cisto isti v Nemciji. Poleg tega,da ga morajo pripeljati tja gor so cenejsi kot pri nas. Plus to, da naj bi bila gorenjeva roba za tuji trg kvalitetnejsa od te delane za nas in jug.To bom akr verjela,ker navsezadnje mi je to dejal nekdo izmed visjih.... LeINA

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

7. feb 2010 19:53

Kako pa je z vokom in indukcijo? Mami mi je podarila vok, ki ga je nekoč dobila za darilo, ampak ga ne uporablja. Z indukcijo še nimam izkušenj. Dno tega voka je ravno, le na sredini ima vdrto luknjo. Sem probala dat not vodo in je zavrela, torej dela. Če posoda ni primerna za i. s ploščo ne mora bit nič narobe, ali pač? [sreca] katti

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

7. feb 2010 20:23

Če ti je voda v voku zavrela na indukciji, potem je primerna za indukcijo. V nasprotnem primeru se v voku ne bi dogajalo nič - če posoda ni primerna za indukcijo, se ne zgodi popolnoma nič oz. pri meni plošča zapiska in pokaže črko F (false).

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

8. feb 2010 11:12

Aha, hvala. Super. [sreca] katti

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. feb 2010 8:02

Moj bosch štedilnik je tako učinkovit, da power boost funkcije ne uporabljam oziroma zelo redko. Brez težav bi zdržala brez nje. Glede izklapljanja. Tudi meni se to dogaja in to vedno na isti posodi. V katalogu sem kupila komplet posod, ki je bila v akciji (??). Tudi primerna za indukcijo. V bistvu pa je samo delno. Če pogledaš dno s spodnje strani, vidiš vdelane majhne krogce, na katere se prime magnet in skozi katere "švigajo" indukcijski žarki. NI pa celo dno tako. In ta posoda dela samo na enem grelcu, na najmanjšem. Pa ne vedno. Včasih tudi "štrajka". Mož ne že nekaj časa nagovarja, naj jo odnesem na Karitas ali kam drugam. Včasih se mi izklopi tudi, če imam premajnno posodo na grelcu. Začne delati in potem neha. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. feb 2010 8:04

Še o voku. Imam emajliran vok Ema Celje z ravnim dnom in je odlične za indukcijo. Na običajni steklokeramiki je bilo težko, ker temperatura ni bila dovolj visoka. Tu pa moram paziti, da ne zažgem. mimika

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

1. feb 2011 9:40

Da odprem eno starejšo temo. Danes se mi je izpolnila dolgotrajna želja, ki ji je botrovala običajna jutranja naglica, pomanjkanje kofeina v krvi, hčerkina viroza, iskanje zdravstvenih kartic... Ja, razbili smo gorenjevo steklokeramično ploščo in s tem dobili izgovor za nakup indukcije. Ker dobimo na račun nesreče od Gorenja kar precejšen popust, se odločamo za njihov štedilnik. Kakšne so kaj vaše izkušnje, v čem je Gorenjeva indukcija za 600 EUR slabša od tiste za 1000 EUR? Ali pa gre zgolj za kozmetiko, kot npr. NoLimits kuhalna površina, ali pa Smart control. lp Vlado

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. feb 2011 10:30

Vlado je napisal/a:
Ker dobimo na račun nesreče od Gorenja kar precejšen popust, se odločamo za njihov štedilnik. Kakšne so kaj vaše izkušnje, v čem je Gorenjeva indukcija za 600 EUR slabša od tiste za 1000 EUR? Ali pa gre zgolj za kozmetiko, kot npr. NoLimits kuhalna površina, ali pa Smart control.

 

V 1000 EUR plačaš nižji strošek delovne sile (vzhodno od Evrope) in hkrati višji strošek transporta in večji stroške vzdrževanja multinacionalke, ki funkcionira na vseh kontinentih

V 600 EUR plačaš delovno silo prvenstveno iz Srbije, ki je višji od tistega vzhodno od Evrope in nižje stroške funkcioniranje skupine Gorenje

Bazični elementi vsake štedilnikov so pa itak od petih proizvajalcev in ostali kupujejo od njih.

Kdor zna kuhati, se tudi slejkoprej prilagodi čisto vsakemu šporgetu, medtem ko tisti, ki ne zna, išče izgovore v pečici, plošči, whatever....

Drugače je pa tako, da ima vsako gospodinjstvo neke črne luknje glede aparatov in to je treba vzeti v zakup in si misliti, hvala bogu, da ni še slabše.. Enim se kvarijo hladilniki (ne glede na brande), eni imajo težave s štedilniki, eni imajo non stop avto pri mehaniku (tudi če kupujejo nove)....Meni se npr. zelo pogosto kvarijo mešalniki in sušilci las (v povprečju na 13 mesecev, ko garancije ni več in je bolje kupiti nov aparat) in si mislim, dokler ni hujšega... se ne splača sekirati.

Vendelina jr.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

1. feb 2011 13:44

[citat=--Vendelina jr.--]

[citat=--Vlado--]Kdor zna kuhati, se tudi slejkoprej prilagodi čisto vsakemu šporgetu, medtem ko tisti, ki ne zna, išče izgovore v pečici, plošči, whatever.....[/i]

Vendelina jr.[/citat] No, glede kuharije, res ni problema, pa ne, da bi se hvalil Vsak računalniški programer bo dobro programiral tako na starem 14 inčnem črno-belem CRT monitorju, kot 21 inčnem LCDju. Gre za komoditeto in užitek ob delu. V tem smislu sprašujem o komoditeti kuhanja, in o kvaliteti samih gorenjevih indukcij glede na ceno. A "moram" kupiti dražji izdelek, ali pa nas bo 100% zadovoljil tudi tisti za 620 EUR? lp Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti