Spanje na trebuščku

mdervari  

član od: 24.2.2009

sporočila: 1

tema odprta - 24. feb 2009 16:47 | ogledi: 5.030 | odgovori: 14

lep pozdrav!

naš sonček timi je danes dopolnil en mesec in me zanima,če lahko spančka na želodčku.hvala za vaš odgovor.melita

mdervari

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. feb 2009 16:54

Če je možno, ne. Priporočljivo je na boku ali hrbtu.

Atina

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

24. feb 2009 17:06

Jaz sem se kot dojenček navadil spati na trebuhu, ker sem baje (po pripovedovanjih moje mame) le na ta način dal mir. Zdaj pri 28ih sem relativno družbeno sprejemljiv osebek, tako da Tvojega Timija kar daj na trebuh spat, še raje pa Te bo imel, če mu boš na hrbet položila roko. Govorim iz lastnih izkušenj.

 

LPAndrej

Drejček

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

24. feb 2009 17:27

Tudi naš sonček je že od malega navajen spati na trebuščku.Je pa res,da je spala na trebuščku le čez dan,ko sem jo imela na očeh.Pred osmimi leti mi ni nihče odsvetoval spanja na trebuščku.Govorili so le,da je tako pogosteje pride do tako imenovane "smrt v zibki". Joj,kako dolgo že nisem imela v rokah take male štručke.Naš ata pravi,da mi bo kmalu dal zeleno luč. Veliko lepih trenutkov..... ATNES

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

24. feb 2009 21:33

Tudi moj sin ni spal na trebuhu,pa ne zaradi straha, ampak ker ni hotel. petardica

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

24. feb 2009 21:50

Moj drugi otrok je samo na trebuščku takoj zaspal in potem dobro spal. Pred 35. leti (ko sem bila dojenček) je bilo zapovedano, da spijo dojenčki na trebuhu. Kasneje je bilo zapovedano, da spijo na hrbtu, pred 6. leti ko sem prvič rodila, pa je bilo rečeno na boku. No, ker je človeštvo preživelo vse tri lege, lahko narediš tako, kot paše otroku. AMPAK! Otrok mora biti dovolj močan, da "pase kravice" in da lahko pri npr. bruhanju dvigne glavico (mojadva sta). Lp, Asja

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

24. feb 2009 23:31

Tudi meni so v porodnišnici, še prej pa v šoli za starše govorili, da naj otrok leži na boku. No in tako je bilo v porodnišnici in ko sva prišla domov še tudi.... ko je bil star 10 dni, pa sva morala za en dan v pediatrično bolnico in tam so ga sestre dale parkrat na trebušček ..... in od takrat naprej je spal samo na trebušču. Samo tako je mirno spal. Pa sem vedno na internetu brala, kako je bolje na boku...... ampak naš drugače ni hotel. Še sedaj pri 18ih mesecih zaspi samo na trebuščku.

 

Če te skrbi zaradi smrti v posteljici... kupu Angel Care... sicer košta, ampak baje da lahko mirno spiš, ker zaznava otroško dihanje in srčni utrip. Jaz ga nisem kupila, ker se mi je zdel spredrag..... Odločitev je pa tvoja.

MissLady

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

25. feb 2009 7:37

no tudi jaz imam majhnega doma, ampak nekako do 9.meseca ga nisem puščala spati na trebuščku, saj lahko pride do zadušitve. če je pa 1 mesec star pa sploh ne, ampak samo na boku, tudi na hrbtu ne. malo se posvetuj na sistematskem pregledu. priv priv

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2009 9:16

Meni je tule drejčkov odgovor najbolj simpatičen... Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2009 9:24

Iz izkušenj bi rekla, kakor otroku paše, tako ga daj spat. Pri nas je sin spal samo na hrbtu, je lažje držal dudo od stekleničke v ustih, ko je zaspal, in mu  je pač vedno visela v eno stran, hči je pa najprej spala na boku, od enega meseca naprej pa izključno na trebuhu. Tudi, ko je bila z dvema mesecema in pol nekaj dni v bolnišnici. Saj malčki so kot mi odrasli, vsak ima drugačne potrebe. Previdnost zavoljo bruhanja, vogala odejica v ustih ali česa drugega je pa potrebna v vseh položajih.

 

Bi se strinjala z drejčkom, da mamina roka na trebuščku ali na hrbtu blagodejno vpliva na malčka, ga pomirja in ga zaziba v miren spanec.

Mamamia

mamamia

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

25. feb 2009 11:53

Ja, Drejčkov odgovor je definitivno ta boljši. Torej, otrok naj bi spal na boku ali na trebuhu, nikakor pa ne na hrbtu, ker se lahko zaduši, ko bruha. Najboljše spanje je na trebuhu, vendar tako, kot pravi Asja, komaj takrat, ko lahko pase kravice, oz. ko dvigne in premika glavo, ko je na trebuhu. Tako veš, da se ne bo zadušil, če bo ostal brez sape, ker bo dvignil glavo in zajel sapo. Če pa že spi na hrbtu, pa ga malo opazuj v slučaju če bi bruhal. Sicer pa boš sama videla, kako vama bo najbolje. In mi in naši otroci smo preživeli takšne in drugačne položaje pri spanju. mimoza5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti