Valjar za testo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. apr 2009 20:26

Dragička, moja mama ima takega, z enakim vzorčkom na ročajih, star je pa najbrž blizu 3/4 stoletja..........mislim, da je še od ene generacije prej....je tako lepo temno rumen in gladek..............od teže roke, ki pritiska nanj je pa odvisno, kako se z njim valja.....tako, da cellnet, midve z dragičko ostajava na starem.............in preverjenem......

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. apr 2009 20:53

Joj Mijan jaz imam tudi tak valjar pa ga bom v kanto zabrisala, tako sem jezna naj, se mi je začel luščit, pa sem samo 1x valjala z njim.

jade

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

6. apr 2009 21:40

Jade očitno je s tvojim nekaj hudo narobe. Jaz mojega perem tudi v pomivalnem stroju, pa mu nič ne manjka. Odnesi ga nazaj v trgovino, ti bodo ziher denar vrnili. Mijan

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. apr 2009 22:39

Samo videla sem ga že, delala z njim pa nikoli... me zanima, kako se ti bo obnesel. Poročaj, prosim.

tulka

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

7. apr 2009 8:47

lesenega ribnčana, itak je zakon, pa še testo je srečno, ker mu je toplo, da ga kakšna plastika al pa kovina ne "ošlatuje" ha ha! barčica

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

7. apr 2009 11:01

Tulka, ko dobim ( nanj čakam že teden dni ) in, ko prvič z njim razvaljam testo, poročam. Alja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

7. apr 2009 14:11

Moje iskušnje z valjarji:

1.od taperwerja(najbrž nisem prav napisala) imela 14 let in sem želela novega.

2. Miklavž 08 mi je prinesel silikonskega.

3. na kar sem kupila še iz Queleta tistega za različne debeline valjati

 

Rezultat-  vse delam s prvim valjarjem

lp

mizarka

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

8. maj 2009 14:41

dobila valjar, malo pred Veliko nočjo, ko sem že spekla vse potice. Do danes je bil prvič v "uporabi", in moram rečt, da se je obnesel super, nič prijemanja, lepo razvaljano, masleno, testo in to brez velikega truda. Tulka, izplačalo se je čakati nanj . Alcika

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

4. nov 2009 4:42

Zadnjič sem videla v Hoferju težak valjar, ki je že bil omenjen v tej temi (eno pozitivno in eno negativno mnenje). Sama imam doma dva lesena valjarja in še enega lesenega, ki naj bi se mu vrteli ročaji, pa se je kovinska palica med njimi zvila, tako da ga ne uporabljam, ker "šajta". Sedaj ko se bliža peka piškotov pa se mi poraja vprašanje koliko je pri valjarju (samo za valjanje mislim) pomembna teža, saj so nekateri kovinski ali marmaornati valjarji zelo težki, tudi tisti "plastični", ki jih imajo v pekarni Vrhnika so kar težki, medtem, ko ti leseni niso ne vem kako težki. Meni se zdi novi valjar od Dragičke super, ker smo takega zelo zelo starega imeli tudi doma. Mislim, da je valjar, če si z njim zadovoljen, z leti lahko samo še boljši, ker se nekako zgladi in dobi tiso pravo patino. Lep pozdrav tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti