Krema za torto-čokoladna smetana

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

tema odprta - 31. mar 2003 8:24 | ogledi: 30.822 | odgovori: 28

Za rojstni dan bi rada spekla torto po receptu iz neke knjige. Krema bi se naj napravila na tak način, da najprej stepeš sladko smetano, potem pa nad paro raztopiš čokolado, ki jo potem primešaš tej smetani. Malo me je strah, da to ne bo ratalo, da se smetana sesirila ali kaj podobnega?!

Je kdo delal kdaj takšno kremo? Verjetno je treba raztopljeno čokolado najprej ohladiti, pa jo šele potem primešati smetani. Mislite, da lahko vse skupaj zmešam počasi z mikserjem, da bo kreme lepo gladka?

Drugače je torta videti zelo slastna in bi jo zelo rada delala!!!! Pomagajte prosim

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

31. mar 2003 8:40

Jaz sem delala podobno kremo, vendar se smetana kuha z čokolado, kremo pa stepeš, ko je smetana ohlajena. Sladkaš po okusu. Zelo dobra in enostavna krema.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

31. mar 2003 9:06

Pri nas v Italiji je ta krema zelo razsirjena. Dobis jo v vsaki slascicarni. Je res zelo dobra in trdna, tako da ne rabis ne zelatine in niti ne kakega panafix. Pri mesanju cokolade in smetane moras paziti na temperaturo cokolade: ce je prevroce, se ti smetana razstopi, ce je prehladna, pa se ti ne zmesa prav. To pa pridobis samo s prakso. ribica

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

31. mar 2003 9:07

Jaz sem takšno kremo delala z belo čokolado, ki sem jo raztopila nad paro, ko je bila raztopljena sem jo malo premešala, da se je malenkost ohladila in zlila v smetano, potem pa vse skupaj stepala. Takoj je nastala gosta krema, ki je bila zelo dobra in odlična za mazanje in krasitev torte. lp

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

31. mar 2003 9:11

Zivjo! Jaz delam tako kremo, kot violica in je prima! Zavreš cca 7dl smetane. Odstaviš in vmešaš 350 gramov nalomljene jedilne čokolade Gorenjka (poizkusila sem tudi s čokoladami drugih proizvajalcev, a je ta najboljša!). Mešaš dokler se čokolada povsem ne razpusti, po potrebi rahlo dogrevaš. Jaz jo potem še "zmiksam" s paličnim mešalcem. Obvezno jo je treba pustiti v hladilniku čez noč. Naslednji dan jo samo rahlo stepeš z električnim stepalnikom-na nizki brzini. Krema je izredno čvrsta in kompaktna. Še dober rahel, temeljito prepojen čokoladni biskvit (najbolša je kombinacija sveže stisnjenega soka pomaranč, ribezove ali marelične marmelade in mogoče malo kivijevega likerja) in čokoloadna torta je slastna! Pa še izredno enostavna, po vrh vsega pa jo vsi obožujejo! Čokoladni pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. mar 2003 10:38

Jaz imam izkušnje s sledečim receptom, zmeraj rata, tako v beli kot v temni varianti. Pa veliko užitkov. LP Loni Svetla krema za rolade in torte 250 g bele čokolade, 4 listi želatine, 1 žlica pomarančnega soka, 1 jajce in 1 rumenjak, 0,5 l sladke smetane Čokolado nalomimo na koščke, damo v skledo, skledo pa postavimo nad kozico z vročo vodo. Segrevamo, da se čokolada razpusti. Želatino namočimo v mrzli vodi, da nabrekne. V kotličku nad soparo kremasto stepemo 1 jajce, 1 rumenjak in pomarančni sok. Iztisnemo želatino in jo razpustimo v tej kremni zmesi. Dodamo čokolado in razmešamo, da dobimo gladko kremo. Kotliček odstavimo na hladno. Ko se začne krema strjevati, stepemo sladko smetano in jo primešamo kremi. Lahko uporabiš tudi temno čokolado.

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

31. mar 2003 13:02

Ribica, kako se naredi pri vas v Italiji "crema pasticiera"? Tanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. mar 2003 15:20

Me glih malo vest peče, če objavim zadevo pod Recepti, še posebej za tisto, ki je skoraj dobesedno pobrana iz kake revije ali kuharice. Čeprav zmeraj napišem, kje sem zadevo našla. Kot npr. serija pod njoki ali svaljki... Lp Loni

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

31. mar 2003 15:20

Darja, precej dolgo nazaj smo ta problem že reševali na forumu in z argumenti uspeli prepričati vse, ki so recepte objavljali v forumu, da to ni pametno. Na kratko: recept v bazi je in bo vedno lahko najti, lepo se ga da sprintati, pripeta so mnenja o receptu, itd, vodi se pod imenom tistega, ki ga je poslal..in nenazadnje, baza receptov na KulSlo je vse večja Tako da: v splošno zadovoljstvo pošiljajte recepte raje v bazo - kljub temu, da je treba počakati nekaj dni, da je recept objavljen LP Bojan

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

1. apr 2003 7:03

Hvala vsem za odgovore! Ribica, iz tvojega odgovora sklepam, da govoriš o kremi, ki me zanima (za tisto kremo, kjer čokolado raztopiš v smetani, ki jo potem stepeš, vem in sem jo že delala in bi zdaj rada poskusila z drugačno). Ribica, mi lahko poveš malo več, predvsem me zanima, ali, ko zliješ stopljeno čokolado v stepeno smetano, lahko mešaš z mikserjem ali metlico ali kako???

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

1. apr 2003 11:34

Za Tanjo, "crema pasticiera" je navadna vanilijeva krema kot npr. tista za kremsnite. Obstajajo sicer razlicne variante odvisno od kuharske knjige, v bistvu pa so to navadne vanilijeve kreme iz jajc, sladkorja, moke (vcasih moko nadomestis s skrobom), mleka in vanilije. Ce te zanima kaka izmed teh variant, mi sporoci, z veseljem ti po posredovala recept. Za Vilino, jaz mesam na roko zelo pocasi, od spodaj navzgor (kot stepene beljake pri biskvitu), da mi smetana ne pade. Paziti pa moras na pravo temperaturo cokolade. Posteno moram priznati, da imam pri tej kremi velike tezave. Poskusi! ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti