Krema za torto-čokoladna smetana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2014 7:20

Torej bila krema pretrda, preveč čokolade za toliko smetane. Šlo bi, če bi toplo čokolado dodala smetani in na hitro razzmešala, tudi ročno, z metlico, takoj stresla na biskvit in potem pustila, da se strdi.

 

mamamia

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

31. mar 2014 8:26

Se pravi, da bi morala k STEPENI sladki smetani dodati vročo čokolado in ročno zmešati????  To kremo smo uporabili namreč na enem tečaju in sem že pozabila točno kako smo to delali. Imam namreč samo recept. Spomnim pa se, da je prišla ta krema zelo dobro.

tej_a

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. mar 2014 9:15

Po mojih izkušnjah je najmanj za "sfalit", če čokolado stopiš v smetani in dan prej, ohladiš v hladilniku in naslednji dan skupaj stepeš. V tvojem načinu ne vidim prednosti, lahko pa mi jih razložiš (ok, edino to, da ni treba delati en dan prej).

JJ

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

31. mar 2014 12:10

Pa smetano sem vzrela pol rastlinske in pol živalske smetane.

tej_a

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

31. mar 2014 13:36

Delam tako kot pravi JanisJoplin! Prejšnji dan rahlo zavrem sladko smetano-rastlinsko, v njej razstopim čokolado in pustim ohladiti. Dam čez noč v hladilnik in naslednji dan stepem. Koliko čokolade na liter smetane? Ne vem, delam po občutku, všasih dodam kakav....!

kvačkarica

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

31. mar 2014 14:02

Jaz ne vem, tako kot sem že ZGORAJ (oz. v predhodnjih sporočilih) opisala, kako se točno naredi stepena smetana s čokolado. Ni mi namreč uspelo. Rada bi da bi uspelo, ker je ta krema zelo dobra.

tej_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2014 14:05

Iz izkušenj ti povem, da je okus povsem enak, če jo narediš po postopku, kot je JanisJoplin opisala. Je manj možnosti, da gre kaj narobe, kot če posebej topiš čokolado in jo dodajaš stepeni smetani.

Če ne verjameš, pač eksperimenitraj in poskušaj, dokler ti ne uspe po postopku, kot si ga opisala, drugega nasveta se trenutno ne spomnim.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. mar 2014 14:58

Mojster Ivačič je enkrat rekel - ne vem, ali je šlo za krofe ali kaj, ampak velja za vse: če vam ne uspe, tudi po najboljšem receptu, nič hudega, to se je že marsikomu zgodilo. Poskušajte naprej, dokler enkrat ne bo uspelo, in ko enkrat bo, delajte potem enako naprej. Priporočam tudi v primeru kreme.

Za tovrstno kremo vzamem eno tablico (100 - 150 g) na eno malo sladko smetano (200 - 250 ml), nalomim čokolado v smetano, grejem in mešam, da dobim gladko zmes, nato ohladim v hladilniku in mrzlo stepem. Ni treba čakati čez noč, le res dobro ohladiti se mora. Kremfiks pomaga, gre pa tudi brez, le malo bolj dolgo je treba stepati kot samo smetano. Še vedno je uspelo. Zlivanje stopljene čokolade v stepeno smetano se mi zdi bolj komplicirana pot, predvsem je pa treba paziti, da imata smetana in čokolada čim bolj enako temperaturo, ko ju mešaš.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti