Zelišča/začimbe

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

tema odprta - 17. feb 2009 8:20 | ogledi: 13.080 | odgovori: 12

Letos nameravam prvikrat nasploh posaditi začimbe na balkonu. Zanima me samo, katera zelišča se med seboj ne "prenesejo" in jih ne smem saditi skupaj ali pa jih imeti blizu drug drugega? Imam en veeelik krožnik, kjr bi jih lahko posadila več skupaj ali pa vsako v svoj lonček?

Ciljam na majaron, baziliko, peteršilj, timijan, drobnjak, meto, skratka nič kaj posebnega. Ker pa sem totalen začetnik bi mi informacija prišla prav.

lidka [sonce]

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. feb 2009 9:04

Ni problem v tem, da se ne prenesejo, le nekatera zelisca rastejo zelo bujno in zadusijo vse okrog sebe (na primer meta), drobnjak je vecletnica in tudi slejkoprej preraste vso povrsino, ki jo ima na razpolago, bazilika rabi cimvec sonca in tako dalje; prav tako se razlikujejo glede potrebe po zalivanju in dognojevanju, ce je potrebno. Ce das vsako v svoj lonec, ne mores sfalit. Aja, lonci naj bodo pa kar veliki, ker lazje zdrzijo nihanja v vlaznosti in temperaturi. lp, proxima

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. feb 2009 9:39

zdej sem se še jaz navdušila, da bi si kej posadila. kje pa kupite semena? al kupite že zelišča v lončkih? Čeprav se pa hitro porabijo, bi blo treba kar precej posadit, napr. Bazilika nam zelo hitro zmanjka, pa še kakšen drobnjak,... Evo sem se navdušla. si bom posadila kar nekaj teh zelišč. Kaj vi jih maste na balkonu, da so zunaj al notri v kuhinji? pri nas je zunaj kar precej mrzlo in ne vem kako bi to uspevalo, po drugi strani je pa v kuhinji najbrž pretoplo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. feb 2009 9:54

Jaz sem "blokovsko dete", tako da bom sadila na pokritem balkonu. Glede sonca ni problema, ker jih bom postavila blizu okna, pa bo. Če bo preveč sijalo, imam žaluzije. Proxima, hvala za namig. Sem totalen rookie na tem podočju, samo, kvačkat znam tudi dobre 3 tedne, pa sem 4 šale naredila, : ) lidka [sonce]

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. feb 2009 10:13

Punca, preveč časa si doma, to je... Kmalu boš začela še klekljati.

Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. feb 2009 10:27

Sej vem, kot ena mamca. Sem pa full full vesela, da sem spet v službi, čeprav kašljam kot star dec, sem pobrala od tamale, kaj čem... : ) lidka [sonce]

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

23. apr 2013 19:57

Nadaljujem v primerni temi za moje vprašanje.

Od kolegice sem izvedela za tole novost OLIVNO ZELIŠČE - SANTOLINA VIRIDIS. Ali kdo ima kakšno izkušnjo? Me mika, da bi posadila pa ne vem če je to primerno za našo klimo.

Hvala za odgovore in nasvete in lp, Saša

Mir in dobro!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. apr 2013 21:30

anibas je napisal/a:

Našla sem pa tudi zanimivo stran, kjer se prodajajo zanimive dišavnice-če katero zanima: http://www.floraexpress.si/katalog/G90027/disavnice

Uf, kakšne cene, kar naj jih imajo. Pa malo več natančnsoti pri poimenovanju bi jim tudi ne škodilo.

rimljanka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

23. apr 2013 21:40

Ja, cene so pa res zasoljene

anibas

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

24. apr 2013 10:10

Zanimivo, kaj vse spada pod dišavnice: brusnice, blitva, kava ...

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti