Slovenska tradicionalna hrana

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

19. avg 2009 18:16

Ok, da ne zasmetim foruma z odpiranjem nove teme. Ker je v začetnem sporočilu omenjena Belgija, bom vprašala kar tule, ker vidim, da je tema še vedno aktivna :D Torej, med svojim bivanjem v Belgiji sem jedla zadevo imenovano "kipp curry" - ne vem če sem prav napisala - je mešanica piščanca, kurija in bog-ve-česa-še....in ravno to zadnje me zanima. Prosila bi, če mogoče ve kdo recept za ta "namaz" (v trgovinah prodajajo namazno verzijo, jedla pa sem tudi sveže pripravljenega, ki je nesramno boljši in za prste polizat, na žalost pa kuharja ni bilo na dohvatu, da bi iz njega izsilila recept). Lp od R. Sporočilo je spremenil(a) Riddle dne 19. 2009 18:18

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

19. avg 2009 19:19

Kip je piščanec, curry je kari, to pa lahko pripraviš na različne načine. kako pa mora izgledat? Mogoče bi bilo res fino kuharja vprašat:) Recimo takole: na maščobi prepražiš koščke piščanca, pobereš ven in shraniš na toplem. V isti posodi popražiš nasekljano čebulo in jabolko. Dodaš paradižnikovo mezgo in kokosovo mleko. V to daš piščanca, potreseš s karijem, skuhaš do konca in začiniš po okusu. En podoben recept je v bazi, samo mislim, da je s puranom, pa banana je notri, ki je meni osebno naredila jed presladko in je v podobne jedi ne bom več tlačila. Ali pa kaj takega: http://www.kulinarika.net/recept/mesne_jedi/Piscancji_f Ali pa tole: http://www.brutsellog.nl/2008/02/12/kip-curry/ (saj je razumljivo a ne;)). Si morda jedla kaj indijskega: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11291 ?

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

19. avg 2009 20:48

petkica, hvala za linke in nasvete, vendar to ni to. Malo sem razmišljala, in se spomnila, da je bila ona sveža varianta zelo podobna solati. Noter je bila (po okusu in spominu sodeč) čebula, korenje, paprika, se mi zdi da tudi majoneza...ampak ko sem probala doma replicirat, mi ni ratalo tako kot bi moralo. Lp od R.

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

3. mar 2012 20:33

Mislim,da bi bilo fajn,če bi si sposodile knjigo v knjižnici Sodobna Slovenska kuharica.Hrana iz nje bo tujcem,ki prihajajo k nam sigurno všeč.To lahko povem iz prve roke,saj smo imeli lani in predlani za par dni prijatelje iz Španije in to mlade fante,ki so našo hrano naravnost oboževali.Čisto vse jim je všeč:)od Goveje juhe,praženega krompirja,solate z bučnim oljem,Prekmurske gibanice,jote,bograča in podobno,Dane govorim o zaseki in mesu iz tunke,moram reči,da me je ,da so jedli zaseko z veseljem presenetilo.

antonija7

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

9. jun 2012 20:27

Mene pa zanima, če je kje v bližini centra v Ljubljani kakšna restavracija, kjer strežejo tradicionalno slovensko hrano. Hvala. :)

Margot

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jun 2012 10:59

jaz sem večkrat dobro jedla v starem tišlerju. Nekaj tradicionalne hrane imajo. to je pri rtvju, tako da je v centru. Nekaj je tudi v sokolu. 

Mygrace

sporočila: 6506

10. jun 2012 12:37

Sokol je znan po take vrste postrežbi. Čeprav za moj okus je malce preveč industrijsko....celoten modus operandi namreč.

Mygrace

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. jun 2012 21:39

poleg picerije dvor je imajo nekaj, samo ne vem imena lokala

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti