Mleko brez

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 12. feb 2009 21:36 | ogledi: 11.441 | odgovori: 19

Kaj pravite na mleko brez laktoze?

Lp

anajana

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

12. feb 2009 21:40

ja .. zanimiva stvarca ... sicer pa nism presenečena, enkrat je blo treba prit do tega :)

sam še cene nism uspela vidt ... zna bit kar visoka

Pitončica

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

12. feb 2009 21:44

moram priznati, da si ne predstavljam mleka brez laktoze, razen, če misliš fermentirano mleko, kjer laktoza prevre v mlečno kislino, in CO2 .

robida

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. feb 2009 21:49

Brez problema: sojino, riževo, ovseno......................aja, menda alpsko brez laktoze...................ampak, meni je najboljše mleko, ki je od krav, kravje, z vsem, kar ima v sebi..............

zadnjič so nas prepričevali, kako je EDINI kruh, ki ni neskončno strupen, laktozni, danes nas očitno, da je treba piti brezlaktozno mleko.

ja, aj ga je, če imamo laktozno intoleranco. Sicer je pa čista neumnost in marketinška poteza. Moje mnenje.

rimljanka - zasebno mnenje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. feb 2009 21:50

Cena je spodobna.

 

F r i n a

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

13. feb 2009 10:08

Jaz sem pa mislila, da so Lj mlekarne to mleko naredile namensko za ljudi z laktozno intoleranco. Kaj ga ponujajo kot zdravo alternativo navadnemu mleku ali kako? Ker to pa res ni.... Prijateljica ima intoleranco za laktozo, pa se spomnim, da sva se pred kakim letom menili o tem, ko je Dukat dal na tržišče tako mleko. Je rekla, da se ne misli zdaj začeti nalivati z mlekom, ker ga tako ali tako nikoli, kar se dobro spomni, ni pila in ga tako tudi ne pogreša. Jo je pa mikala kava z mlekom, pa še to bolj iz radovednosti. Zato je tudi takrat rekla, da se ji zdi litersko pakiranje preveliko. Da bi bilo pol litra čisto dovolj za ljudi, ki so že tako povsem navajeni na življenje brez. Stentor

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

13. feb 2009 10:36

Meni je zanič - kot da bi dala sladkor v navadno mleko - cena 1,80€/L Urška

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2009 10:37

Kakšne pa so ocene o tem, kolikšen delež ljudi na našem prostoru ima v resnici laktozno netoleranco? Ker meni se poraja en ponesrečen občutek, da je teh prehranjevalnih fint v stilu kaj vse se ne sme uživati, pa na kaj vse je baje človek alergičen....meni je tole malo prenapihnjeno in se mi zdi, da je črta, ki ločuje resnične presnovne motnje in bolezni od napačnega iskanja pozornosti (joj, ne bi kapučina, veste, imam laktozno toleranco, kratko kavo BREZ, prosim) že zdavnaj debelo pohojena. Sem pa seveda z veseljem in radovednostjo odprta do argumentov, ki grejo v nasprotno smer. Vendelina jr.

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. feb 2009 10:50

jaz obe nosečnosti nisem prenesla laktoze, bi pa mleko ful rada pila, pa ga nisem smela. Riževo in sojino, mi pa ni šlo. Ja kaj čmo, nosečniške zadeve. no saj po vsej verjetnosti ne bomo imeli več otrok. Ja za tiste, ki imajo s tem težavo, bi mogoče pa komu ustrezalo to mleko, čeprav ne vem kako pol zgleda brez laktoze Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

13. feb 2009 11:14

Za tole mleko prvič slišim,bolniki po operaciji želodca navadnega kravjega mleka   ne prenašamo.

Ob prvi priliki ga preizkusim,v najslabšem primeru mi bo slabo -poročam!

Pozdrav!

receptor

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. feb 2009 13:04

@Vendy: wikipedija ima na to temo izcrpno porocilo - nota bene, da laktozna intoleranca narasca od severa proti jugu (kar je posledica dveh zadev: nefermentirano mleko je tem bolj neuporabno, cim bolj se blizas jugu, ker se hitro pokvari; soncne svetlobe je na severu zelo malo in je treba dobiti vec vitamina D oziroma njegovih prekurzorjev iz hrane; vse ostalo naredi naravni izbor..:))) Alergije, se posebno "alergije" na razne vrste hrane so pa spolzko podrocje, dobro izhodisce za razmisljanje o tem so control issues in borderline stanja (=>kadar imajo ljudje obcutek, da ne obvladujejo svoje okolice, si izberejo nekaj, kar lahko obvladujejo, kar na lastnem telesu; in clovekovo socialno okolje je v zadnjih petdesetih letih dejansko postalo hudo neobvladljivo, tako da se psihiatrom po mojem kolca po tistih zlatih casih, ko so bile stvari lepo popredalckane na nevroze in psihoze..:))))) ). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti