Počen kruh

lex  

član od: 19.7.2007

sporočila: 25

tema odprta - 31. jan 2009 23:34 | ogledi: 4.341 | odgovori: 8

Najprej sem začela pečt kruh v kruhomatu, pa mi je žal crknil in sedaj pečem kruh v pečici po različnih recetih. kruh kot tak mi vedno uspe. Edino kar me moti je, da mi vedno poči. Pečico dam na ventilator in na 200 stopinj, čez čas pa na 180. Ali imam pečico nastavljeno narobe? Rada bi, da bi bile enkrat cel in da mi ne bi počil.

Hvala že v naprej

lex

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. feb 2009 0:46

Včasih se to zgodi, če kruha na vrhu ne zarežeš, testo pač v pečici na hitro naraste, zaradi visoke temperature "povrhnjica" zakrkne in otrdi, notranjost se še naprej širi in seveda skorja poči tam, kjer je najmehkejša - ponavadi ob strani, ker se tam zapeče kasneje kot na vrhu. Naslednjič zareži hlebčke tik, preden jih daš v pecico, z ostrim nožem vsaj cm globoko na vrhu hlebca, pa sem skoraj prepričana, da ti ob strani ne bo popokal. Še nekaj nasvetov iz enake teme: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1696 mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 01. feb 2009 00:48:22

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

1. feb 2009 6:15

Naredi tako kot pravi mamaf.Pomojih izkušnjah pa kruh poči ,ko je premalo vzhajan.

receptor

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

1. feb 2009 8:23

mamaF je napisal/a:
Naslednjič zareži hlebčke tik, preden jih daš v pecico, z ostrim nožem vsaj cm globoko na vrhu hlebca, pa sem skoraj prepričana, da ti ob strani ne bo popokal.

Odkar delam tako, mi nikoli ne poči. Se spomnim, da je že stara mama delala tako, pa prej nisem vedel zakaj.

strippy

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

1. feb 2009 8:49

Pri meni se je to vedno dogajalo, ko kruh ni bil dovolj vzhajan.

Sonja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

4. feb 2009 16:32

mene pa glede kruha zanima še nekaj drugega. Do sedaj sem ga vedno pekla z mlekom, in je bil kruh zelo mehek in nekaj dni se ni drobil. V nedeljo sem šla pa pečt kruh z vodo (brez mleka) in kruh se je že naslednji dan drobil, pa nekam zbit je postal, čeprav je bil lepo mehak ko sem ga dala iz pečice ven. Bom zelo vesela vsakega nasveta, zvečer vam pa sporočim kaj je nastalo, ker moram spet danes spečt kruh. Hvala za vsak preizkušen nasvet kleo

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. feb 2009 17:32

lex veš kaj je zanimivo...kruh pečem cca 5 let povečini v pečici. Verjetno ni bilo enkrat samkrat da mi nebi počil, pa sem poskusila že na vse načine. Predhodno bolj vzhajan pa manj vzhajan , pa v predhodno manj ogreto pečico, pa do konca ogreto pečico. Ko pa pa spečem v krušni peči pa nikoli ne poči. Ne vem v čem je finta? Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 04. feb 2009 17:39:14

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. feb 2009 19:07

kleo je napisal/a:
mene pa glede kruha zanima še nekaj drugega. Do sedaj sem ga vedno pekla z mlekom, in je bil kruh zelo mehek in nekaj dni se ni drobil. V nedeljo sem šla pa pečt kruh z vodo (brez mleka) in kruh se je že naslednji dan drobil, pa nekam zbit je postal, čeprav je bil lepo mehak ko sem ga dala iz pečice ven. Bom zelo vesela vsakega nasveta, zvečer vam pa sporočim kaj je nastalo, ker moram spet danes spečt kruh. Hvala za vsak preizkušen nasvet kleo
Vidiš, meni se pa ravno obratno dogaja! Kruh, narejen samo z vodo ostane super nedrobljiv tri dni, kadar sem delala pa kakšne žemljice ali kaj bolj "prazničnega" z mlekom, je bilo tisti dan res mehko in puhasto, naslednji dan pa nekako izsušeno in drobljivo. Hmmmmm mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti